Neler Yeni

Ben neden kafayı Bing'e, yapay zekaya taktım? Çünkü...

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,291
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Daha önce başka bir yerde okumuştum. Açıkta kalan insanlara asgari miktarda bir sus payı verilmesi planlanıyor.
Kimse onu yapamaz. Eğer uçurum açılırsa, düzende %1 insan zengin olmaya devam ederse.
Sokakta bu sefer araçları çılgın paralara sadece zenginler alır diğerlerini bisiklet ile görürsün.

Sürdürülebilir bir sistem değil.
Ayrıca insanları iş yerlerinde yorarak, sadece amelelik yaptırarak düşüncelerini ve siyasi görüşlerini de baskılayabilirsin. Falan filan :D

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
şimdide yapılıyo ki
Evet. DALL-3 geldi ve cidden iyi iş yapıyor. Fakat konu bu değildi. Mesela bir grafik tasarımcının DALL-E veya Bing Image Creator'a ne yazacağı mı daha efektif olur sıradan bir insanın mı? Kapiş?

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,291
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Bu da eğitim sistemine uzanıyor. Örneğin iktisat öğrencisi birine kağıt kalem ile hesap yaptırmak yerine AI ile nasıl iş yapılır onu öğretseler daha iyi olacaktır.
İnsanların işsizliği kaçınılmaz bana göre
Entegreli bir sistem gelmediği sürece sürdürülebilir değil.
Ayrıca eğitim sistemimiz mükemmel olsa da bu işler düzelmez. Çünkü her şey eğitim değildir. Önce Din ile bilim altyapısı ve teşviği doğurman. Kültüre teknoloji festivallerini katmalı, insanlara bilimi sevdirmelisin. Yoksa maymun kokonun 85IQ su ile yarışacak bir toplum değil bizimkisi.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,454
İsim
Olcay akbulut
Evet. DALL-3 geldi ve cidden iyi iş yapıyor. Fakat konu bu değildi. Mesela bir grafik tasarımcının DALL-E veya Bing Image Creator'a ne yazacağı mı daha efektif olur sıradan bir insanın mı? Kapiş?
kanka sıradan bi insan yazarsa zaten çok verim alamaz dediğin gibi konuda uzmanlaşıp nişlere göre ayrılması lazım prompt engineering olayının

zaten şuan yapay zeka destekli tasarımlar oluyor, direkt yapay zeka bi tasarım yapamıyor adam akıllı

dediğinde haklısın yani

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,291
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Sıradan insanın yazdığı şeyleri prompta çeviren Ai engineler var, kendimin testleri olduğum. Gayet de harika çalışıyorlar. :D yapay zeka şuan çok fena bir noktada emin olabilirsin.

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Daha önce başka bir yerde okumuştum. Açıkta kalan insanlara asgari miktarda bir sus payı verilmesi planlanıyor.
Yok be bu "prompt engineer" diye bir meslek çıkarttılar. Sırf bu her şeye atlayan "ooo yapay zeka, ooo para var, ooooooo" diyen büyük bir insan topluluğu olduğundan bu şekilde iş verecekler işte. Yoksa yapay zeka tarafında "prompt" dediğimiz şeyi şuan zaten yapay zeka yine üretebiliyor. Ama işte her şeyi de salarsak şimdi insanoğlunun büyük bir çoğunluğu gerçekle yüzleşecek. Kendini boş bir insan olarak görecek. Bunu görmesin diye "prompt engineer" adı altında "prompt slave" olacaklar.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Entegreli bir sistem gelmediği sürece sürdürülebilir değil.
Ayrıca eğitim sistemimiz mükemmel olsa da bu işler düzelmez. Çünkü her şey eğitim değildir. Önce Din ile bilim altyapısı ve teşviği doğurman. Kültüre teknoloji festivallerini katmalı, insanlara bilimi sevdirmelisin. Yoksa maymun kokonun 85IQ su ile yarışacak bir toplum değil bizimkisi.
Eğitim sistemimiz konu dışında. Yani "Entegre etmemiz gerekiyor" derken Dünya'yı takip etmeliyiz anlamında.
Konuyu genel Dünya'yı düşünerek anla.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıradan insanın yazdığı şeyleri prompta çeviren Ai engineler var, kendimin testleri olduğum. Gayet de harika çalışıyorlar. :D yapay zeka şuan çok fena bir noktada emin olabilirsin.
Örneğin yapay zekaya resmin bir tarafını seçip "Burayı [bilmem ne] darbesiyle gölgelendir" desek yapılabiliyor mu?
Yani benim bir grafik tasarımcının daha iyi prompt yapabilirden kastım bir resmin nasıl olabileceği konusunda daha bilgili. Hani nasıl yöntemler nasıl işlemler var vs.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,291
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Top Bottom