Neler Yeni

Gpu kullanımım The Finals oyununda düşük ve crash sorunu yaşıyorum

SpyLane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Baran Şahmar
AMD RYZEN 5 3600
ASUS PRIME B450M K
ASUS TUF AMD RADEON 5600XT OC EVO 6 GB
CORSAIR VENGEANCE 8+8 3000 MHZ RAM
TOSHIBA RC500 SSD

Sistemim genel olarak bu şekilde bilgisayardan anlayan birisiyim bilgisayarımda;

BIOS UPDATE DAHIL TÜM DRIVERLAR GÜNCEL
İşlemcimi stok fan ile voltaj ayarlaması yaparak 4100 mhz de çalıştırıyorum.
Ekran kartımda Asus Gpu Tweak programından OC modda
Amd Smart Accesss Memory açık.

The Finals oyunu biliyorsunuz yeni çıktı sayılır amd bu oyun için ekran kartı driverı getirdi ve onu da yükledim fakat oyunda ve amd software uygulamasında hangi ayarı yaparsam yapayım ekran kartı kullanımım sürekli düşüyor. Örnek vermek gerekirse AMD FSR açık ve quality modunda geri kalan bütün ayarlar epic ayardayken. Sabit durunca ekran kartı kullanımım yüzde 97 ve 110 fps lerde geziyorum fakat hareket edince bazı dar alanlara binalara girince vb ekran kartı kullanımım 70lere 80 lere düşüyor bu yüzden fps drop yaşıyorum. Ne denediysem olmadı ayarları lowa çektm olmadın fsr ayarıyla oynadım olmadı sürekli bu problemi yaşıyorum.

İkinci bir problemim iste bu oyunda sürekli DX12 tabanlı crash yiyordum bir şeyler denememle artık baya azaldı bu problemi yaşayan var mı ? Oyun daha amd ye optimizasyonunu halledemedi mi acaba ? Bu oyunu seviyorum ve sorun yaşamadan fps drop yemeden oynamak istiyorum.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,985
İsim
Sinan Aba
AMD RYZEN 5 3600
ASUS PRIME B450M K
ASUS TUF AMD RADEON 5600XT OC EVO 6 GB
CORSAIR VENGEANCE 8+8 3000 MHZ RAM
TOSHIBA RC500 SSD

Sistemim genel olarak bu şekilde bilgisayardan anlayan birisiyim bilgisayarımda;

BIOS UPDATE DAHIL TÜM DRIVERLAR GÜNCEL
İşlemcimi stok fan ile voltaj ayarlaması yaparak 4100 mhz de çalıştırıyorum.
Ekran kartımda Asus Gpu Tweak programından OC modda
Amd Smart Accesss Memory açık.

The Finals oyunu biliyorsunuz yeni çıktı sayılır amd bu oyun için ekran kartı driverı getirdi ve onu da yükledim fakat oyunda ve amd software uygulamasında hangi ayarı yaparsam yapayım ekran kartı kullanımım sürekli düşüyor. Örnek vermek gerekirse AMD FSR açık ve quality modunda geri kalan bütün ayarlar epic ayardayken. Sabit durunca ekran kartı kullanımım yüzde 97 ve 110 fps lerde geziyorum fakat hareket edince bazı dar alanlara binalara girince vb ekran kartı kullanımım 70lere 80 lere düşüyor bu yüzden fps drop yaşıyorum. Ne denediysem olmadı ayarları lowa çektm olmadın fsr ayarıyla oynadım olmadı sürekli bu problemi yaşıyorum.

İkinci bir problemim iste bu oyunda sürekli DX12 tabanlı crash yiyordum bir şeyler denememle artık baya azaldı bu problemi yaşayan var mı ? Oyun daha amd ye optimizasyonunu halledemedi mi acaba ? Bu oyunu seviyorum ve sorun yaşamadan fps drop yemeden oynamak istiyorum.
Driverı ddu ise sil eski sürüm dene.

Olmazsa şu adamın videoları gerçekten işe yarıyor en azından PUBG oynarken oyunum baya akıcı oldu

+ ISCL adında bir program var onu indir ayarları bu şekilde yap start de oyunu başlat. Oyun bitince geri gir stop yazana bas
1704966857476.png

SpyLane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Baran Şahmar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler deneyeceğim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR