Neler Yeni

GPU yüksek ısı sorunu

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,260
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
Merhabalar,
Yeni aldığım sistemde ekran kartım gereğinden fazla ısınıyor. Oynadığım oyun My summer car ultra ayarlar. Sistem 90 dereceyi görüyor ekran kartı bu durum anormal gibi fakat ets 2 açtığımda 75 derece gibi değer oluyor. Sizce kartta problem mi vardır. Ayar falan hiçbir şey yapmadım.
-XFX Rx 570 4gb
-Ryzen 3 1200
-Gamepower Mythril kasa
İşlemci 50-60 derece gibi oluyor.
Ekran kartı 88-90 gibi fakat geçecek gibi duruyor. Oyunu 5 dakika açtım sadece.
Sistemim bu fakat sistemi kullanan kişi 75 80 derece gibi görüyor mw gibi metro gibi zorlayıcı oyunlarda.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Bu video bana çok ilginç geldi, sıcaklık testlerinde oda sıcaklığı söylenmiyordu hatırladığım kadarıyla. Sende problem yok bence.

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,260
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Videoda darboğaz yok gibi gözüküyor fakat bende ekran kartı %90-100 gibi işlemcide %40-50 gibi

Khonshu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Ali Harman
V-Sync açmayı dene, eğer kasarsa fps'i 60'a sabitle.

Wojoexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Furkan Akdan
Instagram
furkanakdann
Merhabalar,
Yeni aldığım sistemde ekran kartım gereğinden fazla ısınıyor. Oynadığım oyun My summer car ultra ayarlar. Sistem 90 dereceyi görüyor ekran kartı bu durum anormal gibi fakat ets 2 açtığımda 75 derece gibi değer oluyor. Sizce kartta problem mi vardır. Ayar falan hiçbir şey yapmadım.
-XFX Rx 570 4gb
-Ryzen 3 1200
-Gamepower Mythril kasa
Sistemim bu fakat sistemi kullanan kişi 75 80 derece gibi görüyor mw gibi metro gibi zorlayıcı oyunlarda.
Dostum videoda genelde orta ayarlarda yapılmış test, her ne kadar ekran kartı kullanımı %100ü görsede her zaman tam performans çalışmıyor dar boğaz yapıyor işlemci. Tam performans çalışmayan ekran kartı ısınmaz o kadar. Sen ultraya almışsın ultrada dar boğaz daha az olur o yüzden kesintisiz tam performans çalışabilir ekran kartı o da gerçekten hangi sıcaklıklara ulaştığını gösterir. İkinizin kartıda aynı bence modelden kaynaklı çok ısınıyor olabilir o konuda bir bilgim yok ama videodakiyle kıyaslama yapmak doğru olmaz.

FansXArmy

80+ Bronze
Merhabalar,
-XFX Rx 570 4gb
-Ryzen 3 1200
-Gamepower Mythril kasa
Senin Yine İyi Bende 110 Dereceye Kadarmı Ne Çıkmıştı

Top Bottom