Neler Yeni

Oyunlarda "%99" fps anlık olarak düşüyor ve takılmaya sebep oluyor.

trankilo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Raki
Ana kartinda problem oldugunu dusunuyorum, bildigin uzere bunlar elektronik kart gozle gorulemeyen mikro kirilmalar olabilir ornegin işlemci slot bacaklarinda vesaire arkadaslarin dedigi gibi termal macunu yenileme yapabilir o bakim esnasinda da buyutecle kart'ta anormalikler varsa tespit edebilirsin bunun icin kartin on yuzune değil arkada ki bağlanti yollarini kontrol et oksitlenme varsa kart iptal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mustafa Özdemir
hocam rami 1x8 halinde deneyin bide belki ramlerden 1 tanesinde sorun vardır. güvenli modda başlatın öyle deneyin. anlık voltaj düşüşü oluyormu kontrol edin.
bu aklıma geldi benim de evet deneyeceğim. voltaj takibini neyle yapıyorsun sen ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ana kartinda problem oldugunu dusunuyorum, bildigin uzere bunlar elektronik kart gozle gorulemeyen mikro kirilmalar olabilir ornegin işlemci slot bacaklarinda vesaire arkadaslarin dedigi gibi termal macunu yenileme yapabilir o bakim esnasinda da buyutecle kart'ta anormalikler varsa tespit edebilirsin bunun icin kartin on yuzune değil arkada ki bağlanti yollarini kontrol et oksitlenme varsa kart iptal.
Dediğiniz gibiyse pek fark edilebilir olacağını sanmıyorum ama denemeye değer, tam anlamıyla yazılımsal mı donanımsal mı henüz anlamış değilim malesef :( o kadar çok olasılığı olan bir durum ki inanılmaz rahatsız edici.Gönül rahatlığıyla bir akıcı oyun oynayamadık :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mustafa Özdemir
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Bilal-kayaLak
memtest86 da sorunsuz çıkabilir o bildiğim kadarıyla ram doğruluğunu ölçer sadece senin cpu ve gpu voltajlarına bakman gerek.

trankilo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Raki
bu aklıma geldi benim de evet deneyeceğim. voltaj takibini neyle yapıyorsun sen ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğiniz gibiyse pek fark edilebilir olacağını sanmıyorum ama denemeye değer, tam anlamıyla yazılımsal mı donanımsal mı henüz anlamış değilim malesef :( o kadar çok olasılığı olan bir durum ki inanılmaz rahatsız edici.Gönül rahatlığıyla bir akıcı oyun oynayamadık :D
Benim de acikcasi bilgisayar topladigimda ki tedirgin oldugum neden yapay zekali uyari sistemi olsa bak burada problemim var darbogaza giriyorum diye uyari verse bilgisayar sistemi tadindan yenmez :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mustafa Özdemir
Bu gpu sıcak nokta sıcaklığı değeri baya yükseliyor bu etkiliyor olabilir mi acaba diyeceğim ama dediğim gibi ayarlar kısık ve serin çalışırken de yapıyor onun dışında yakalayamadım voltajda falan bir düşme vs.hwinfo ile bakınıyorum kırmızı gösterdiği bir kısım var Güç Tüketimi Raporlamasında Sapma Asgari değer %86 ama kırmızı gösteriyor. Ve bu anlık düşme olayı dediğim gibi normal fpsimi etkilemiyor en garip kısım bu niye sadece %99 fps olan kısım düşüyor ve yani tamamen random gibi böyle yoğun efektli yerde veya ekran kartı full kullanımdayken falan değil yada işlemci yükteyken değil random güç tasarrufu modunda bile yapıyor işlemci olsun ekran kartı olsun nerdeyse hiç kullanılmıyorken bile bu drop yaşanıyor normal fpsim sabit o genelde aynı düzeyde ama bu %99 fps saliselik düşüyor ve takılmaya sebebiyet veriyor tabi bu dediğim gibi oyunun ortasında bir kaç defa tekrarlayınca rahatsız edici keyif kaçırıcı hal alıyor ve bazen peşpeşe yapıyorken bazen bir süre yapmıyor :)

Ekler

• image.png
    image.png
    390.5 KB · Hit: 3
  • Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    404.2 KB · Hit: 3
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,233