Neler Yeni

GSKILL F5-6000J3038F16GX2-TZ5NR Ram ile Anakart Uyumu (670e Taichi)

UmutUmut

80+
(F5-6000J3038F16GX2-TZ5NR Ramlarım ile tam uyumlu listede var)

(F5-6000J3038F16GX2-TZ5NR Ramlarım ile tam uyumlu DEĞİL listede yok. !!!)

3 anakart arasında kaldım. Muhtemelen Carbon alacağım lakin Taichi de ilgimi çekiyor. Şu durumda Taichi almam sorun yaşatır mı? Çünkü ramların desteği henüz sayfalarında yok.

Eğer sorun olmazsa Taichi tercihim olacak

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,416
İsim
Mehmet Aslan

3 anakart arasında kaldım. Muhtemelen Carbon alacağım lakin Taichi de ilgimi çekiyor. Şu durumda Taichi almam sorun yaşatır mı? Çünkü ramların desteği henüz sayfalarında yok.

bence sorun olmaz.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,416
İsim
Mehmet Aslan
Hocam listede olmaması tedirgin edici. Daha açıklayıcı olabilir misiniz?
hocam listelere dikkat eden olmuyor açıkcası. Sizdeki 6000 mhz modeli sanırım. Bir uyumsuzluk sorunu çıkaracağını sanmam. İlla içim rahat etmez dersen sinerji bilgisayara sorabilirsin.

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
547
İsim
Baran Kut
Sorun olmaz hocam. Uyumluluk listelerinde bulunmayan birçok ürün kullandım. Birçok liste genelde eksik oluyor bilgilendirme konusunda.

UmutUmut

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam listelere dikkat eden olmuyor açıkcası. Sizdeki 6000 mhz modeli sanırım. Bir uyumsuzluk sorunu çıkaracağını sanmam. İlla içim rahat etmez dersen sinerji bilgisayara sorabilirsin.
Hocam bir çok modeli var desteklenen ama cl3038 yok...sinerji ile iletişime geçebilirim sagolun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun olmaz hocam. Uyumluluk listelerinde bulunmayan birçok ürün kullandım. Birçok liste genelde eksik oluyor bilgilendirme konusunda.
Am5 ddr5 sorunları ile karşılaşmak can sıkıyor hocam o sebeple tedirgin oldum

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
Listede olmasının bir önemi yok. EXPO destekli RAM alıyorsun. Bir sorun yaşamazsın. Benim de tercihim ASRocktan yana olurdu hocam.

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
547
İsim
Baran Kut
Listede olmasının bir önemi yok. EXPO destekli RAM alıyorsun. Bir sorun yaşamazsın. Benim de tercihim ASRocktan yana olurdu hocam.
Taichi all the way hocam.

Taichi + ProArt kart kombosu.

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Ram için uyumluluktur listedir hiçbir şeye bakmanıza gerek yok. EXPO destekli Ram her türlü uyar. Listeler anakartların ilk çıktıkları zamanlardan kalma güncel değiller.

UmutUmut

80+
Taichi carbon vs yaparsak o zaman taichi diyoruz...da bu kadar övgü? Gerçekten iyi mi bu kart...ilginc geldi...asrock bildiğim ama kullanmadığım bir marka.

Ram için uyumluluktur listedir hiçbir şeye bakmanıza gerek yok. EXPO destekli Ram her türlü uyar. Listeler anakartların ilk çıktıkları zamanlardan kalma güncel değiller.
Hocam sen çok yardımcı oldun sağolasin...

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Taichi carbon vs yaparsak o zaman taichi diyoruz...da bu kadar övgü? Gerçekten iyi mi bu kart...ilginc geldi...asrock bildiğim ama kullanmadığım bir marka.
ASRock eski kaliteli markadır. Komponent, VRM Fazları çok daha üstün bir kart. Değil Carbon MEG ACE'den bile üstün bir kart. Geçenlerde Carbon alın dememin nedeni O.C işlerine bulaşmayacaksanız çok gerekli değil Carbon da her türlü yeter artar dememden kaynaklıydı. Arada ki fiyat farkı az değil 17K/21K pek mantıklı değil O.C işleri kurcalama yapılmayacaksa.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
İbrahim Toglu

Qvl desteği çok da elzem değil. Listede olmayıp da çalışan yüzlerce ram var.Mesela bendeki x670e carbon wifi'ye Qvl list'de olmyan ram taktım ve canavar gibi.
Expo desteği burada asıl nokta.Expo desteksiz ram'ler baya sorun çıkartıyor.
Bu arada kartların içinde çoğu açıdan en iyisi Asrock taichi. İşlemcin ne bilmiyorum ama eğer x3d'lerden ise taichi'de eclk desteği de var. Diğerlerinde yok.Eclk ne diye sorarsan, x3d'lerde biraz daha iyi oc yapabilme desteği
- Bu arada gigabyte olanda post code led'i yok. Bence bu üst düzey kartlar için büyük bir eksi.
Şundan ;

Ekler

• Screenshot_20240427_154338_Chrome.jpg
    Screenshot_20240427_154338_Chrome.jpg
    261.2 KB · Hit: 5

UmutUmut

80+
Qvl desteği çok da elzem değil. Listede olmayıp da çalışan yüzlerce ram var.Mesela bendeki x670e carbon wifi'ye Qvl list'de olmyan ram taktım ve canavar gibi.
Expo desteği burada asıl nokta.Expo desteksiz ram'ler baya sorun çıkartıyor.
Bu arada kartların içinde çoğu açıdan en iyisi Asrock taichi. İşlemcin ne bilmiyorum ama eğer x3d'lerden ise taichi'de eclk desteği de var. Diğerlerinde yok.Eclk ne diye sorarsan, x3d'lerde biraz daha iyi oc yapabilme desteği
- Bu arada gigabyte olanda post code led'i yok. Bence bu üst düzey kartlar için büyük bir eksi.
Şundan ;
7950x3d hocam işlemci

Top Bottom