Neler Yeni

GTX 1660 fps sorunu yaşıyorum.

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Dwayne Rolly
10100F yanına GTX 1060 da taksan RTX 4090 da taksan aynı FPS alırsın. Çünkü hepsi darboğaz yapacak. İşlemcinin gücünün yettiği kadar FPS alıyorsun. Valorant için diyorum.
çok darbogaz yokda oynadıgı oyunlar sıkıntılı
Mesaj otomatik birleştirildi:

çekirdekleri aç programdan birde gpu kullanımı aç tekrar aynı yerde ss at

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
10100F yanına GTX 1060 da taksan RTX 4090 da taksan aynı FPS alırsın. Çünkü hepsi darboğaz yapacak. İşlemcinin gücünün yettiği kadar FPS alıyorsun. Valorant için diyorum.
darboğaz yaptığına emin misiniz ? başta iyiydi ve cs valoda böyle fark var kötü anlamda

gpu kullanımını aç

ekran kartı kullanımın düşük 70 80 lerde galiba belkide 60 civarı işlemci yetmiyo bi tık biraz grafikleri yükselt hatta fulle
attığım ssde oyun ultra high tekrar atacağım

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Dwayne Rolly
ramleri çıkarıp tekrar tak birde öyle dene

darbogaz yaptıgını anlamamız içinde bütü nçekirdek kullanımlarını açıp birde ekran kartı kullanımı açmalısın yoksa anlamamız zor

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
çok darbogaz yokda oynadıgı oyunlar sıkıntılı

çekirdekleri aç programdan birde gpu kullanımı aç tekrar aynı yerde ss at
1689244913530.png

ramleri çıkarıp tekrar tak birde öyle dene

darbogaz yaptıgını anlamamız içinde bütü nçekirdek kullanımlarını açıp birde ekran kartı kullanımı açmalısın yoksa anlamamız zor
eksik var mı

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,645
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
darboğaz yaptığına emin misiniz ? başta iyiydi ve cs valoda böyle fark var kötü anlamda
%99 altındaki ekran kartı kullanımı darboğaz oluyor. Yani şöyle örnek vereyim. GTX 1660 %70 kullansa, RTX 3060 %40 olsun. RTX 3090 %10 diyelim. Bunların hepsi aynı FPS verir. Yani ekran kartı güçlendikçe darboğaz çoğalıyor. Valorant oyunu ekran kartını iyi kullanamayan bir oyun. Bu sebeple işlemcinin güçlü olması önemli. Ekran kartının tam gücünden FPS almak için %99 kullanım gerekiyor.

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Dwayne Rolly
27 ekran kartı kullanımı hayvan gibi darbogaz var işlemcin ıkınarak çalısıyo suan bütün çekirdekleri açmamışsın ama birtanesini açmıssın yinede yetti baya darbotgazın var arkada ne çalısıyorsa kapat google discord epic games uplay valorant hile koruması defender arka plan uygulamarı hepsini sonlandır

gelişmiş sistem ayaları yaz açılan yerden en usttekine gir ayarlar yazanan yani en iyi performans için ayarlar yap birde öyle dene

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
27 ekran kartı kullanımı hayvan gibi darbogaz var işlemcin ıkınarak çalısıyo suan bütün çekirdekleri açmamışsın ama birtanesini açmıssın yinede yetti baya darbotgazın var arkada ne çalısıyorsa kapat google discord epic games uplay valorant hile koruması defender arka plan uygulamarı hepsini sonlandır

gelişmiş sistem ayaları yaz açılan yerden en usttekine gir ayarlar yazanan yani en iyi performans için ayarlar yap birde öyle dene
%99 altındaki ekran kartı kullanımı darboğaz oluyor. Yani şöyle örnek vereyim. GTX 1660 %70 kullansa, RTX 3060 %40 olsun. RTX 3090 %10 diyelim. Bunların hepsi aynı FPS verir. Yani ekran kartı güçlendikçe darboğaz çoğalıyor. Valorant oyunu ekran kartını iyi kullanamayan bir oyun. Bu sebeple işlemcinin güçlü olması önemli. Ekran kartının tam gücünden FPS almak için %99 kullanım gerekiyor.
internette fps videoları var darboğaz olmuyor nasıl oluyor anlamadım işlemciyi tam yükte çalıştırsam düzelir mi

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Dwayne Rolly
seninkinden daha kotu bir işlemci ile 3060 kullandım bu kadar darbogaz yasamadım ya virüs var ya dirverlarda sıkıntı var ya da biosta falan

internette fps videoları var darboğaz olmuyor nasıl oluyor anlamadım işlemciyi tam yükte çalıştırsam düzelir mi
güç seçeneklerinden en yuksege çekmedinmi

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,645
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Hikayeli iyi grafikli oyunlarda darboğaz olmaz ama valorant, cs go gibi oyunlarda olur. İşlemci ayarlarını kurcalama. O zaten kendi ayarlar ne kadar kullanacağını.

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
seninkinden daha kotu bir işlemci ile 3060 kullandım bu kadar darbogaz yasamadım ya virüs var ya dirverlarda sıkıntı var ya da biosta falan

güç seçeneklerinden en yuksege çekmedinmi
zaten bende onu anlamadım benim işlemcim icin 2060 maks diyorlardı 1660 bu ya
güçte tasarufta değil

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Dwayne Rolly
Hikayeli iyi grafikli oyunlarda darboğaz olmaz ama valorant, cs go gibi oyunlarda olur. İşlemci ayarlarını kurcalama. O zaten kendi ayarlar ne kadar kullanacağını.
olur niye olmasın oyunun optimizasyonuyla alakalı oyuna hikaye gelince optimizasyon mükemmel olmuyo

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
ne yapacam o zamannasıl azaltabilirim darboğazı

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Dwayne Rolly
bios güncelle güncellemesi çok basit 2dkda yaparsın

ne yapacam o zamannasıl azaltabilirim darboğazı
grafikleri arttırarak o da biryere kadar fayda eder işlemciyi değişmen lazım yani

Top Bottom