Neler Yeni

GTX1650 ile 165Hz 1ms FreeSync monitörde G-Sync açılır mı?

BerkeSZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İbrahim Berke Sözeri
Bütçe
4000.5000
Merhaba efendim bir sorum var. Alacağım monitör 165Hz 1ms FHD IPS şeklinde olacak, GTX1650 bulunan laptopuma bağlayacağım. DP kablosu ile bağlarsan G-SYNC açabilirsin diyenler gördüm fakat emin olmak için size sorayım dedim. Bir de laptop da DP girişi yok sadece Mini DP girişi var , herhangi bir kablo dönüştürücüsü (DP to HDMI, HDMI to DP) kullanırsam aynı şekilde G-Sync açabilir miyim? Ve bu dönüştürücülerin Hertz'e bir etkisi oluyor mu? Şimdiden teşekkürler.

Bu dönüştürücüyü kullanırsam G-SYNC kullanabilir miyim?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,009
İsim
Semih Boran
Evet, dp ile bağlanırsa g-syncyi kullanabilirsiniz. Ha, çevirici ile oluyor mu bilmiyorum.

Ensar1453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
EnsarTelli
hocam tavsiyem 1650 olan bir laptop için 165hz lik bir monitör almana gerek yok 120-144hz işini görür
165hz i hangi oyunda görebiliceksin 1650 ile
Minecraft oynayacaksan bilemem tabi

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,072
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Merhaba efendim bir sorum var. Alacağım monitör 165Hz 1ms FHD IPS şeklinde olacak, GTX1650 bulunan laptopuma bağlayacağım. DP kablosu ile bağlarsan G-SYNC açabilirsin diyenler gördüm fakat emin olmak için size sorayım dedim. Bir de laptop da DP girişi yok sadece Mini DP girişi var , herhangi bir kablo dönüştürücüsü (DP to HDMI, HDMI to DP) kullanırsam aynı şekilde G-Sync açabilir miyim? Ve bu dönüştürücülerin Hertz'e bir etkisi oluyor mu? Şimdiden teşekkürler.

Display port kullanırsanız açabilirsiniz ve bu monitörü öneririm o bütçeye : https://www.gaming.gen.tr/urun/1890...1ms-full-hd-adaptive-sync-ips-gaming-monitor/
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam tavsiyem 1650 olan bir laptop için 165hz lik bir monitör almana gerek yok 120-144hz işini görür
165hz i hangi oyunda görebiliceksin 1650 ile
Minecraft oynayacaksan bilemem tabi
İşlemcisi iyiyse alabilir , her oyun ekran kartı tabanlı değil

Ensar1453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
EnsarTelli

BerkeSZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İbrahim Berke Sözeri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,072
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
hocam 1650 li bir laptopta işlemci max i5 10200h falandır
yada r5 4600h falan
Arkadaşımta excalibur var i7 10. nesil bir işlemci ve gtx 1650 kullanıyor + 165 hz monitörü var ve min 200-250 fps alıyor. Eğer işlemcisi kötüyse bile belki masaüstünün akıcı olmasını istediği için alacak olabilir yada ilerde masaüstü toplamayı düşündüğü için almak istiyorda olabilir bilemeyiz

Kesinlikle dell al dostum samsungun havada karada içinden geçer , ayrıca bu attığın monitörde ghosting var va panel zaten renkleri o kadar iyi değil.

BerkeSZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İbrahim Berke Sözeri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşımta excalibur var i7 10. nesil bir işlemci ve gtx 1650 kullanıyor + 165 hz monitörü var ve min 200-250 fps alıyor. Eğer işlemcisi kötüyse bile belki masaüstünün akıcı olmasını istediği için alacak olabilir yada ilerde masaüstü toplamayı düşündüğü için almak istiyorda olabilir bilemeyiz

Kesinlikle dell al dostum samsungun havada karada içinden geçer , ayrıca bu attığın monitörde ghosting var va panel zaten renkleri o kadar iyi değil.
şu an https://www.itopya.com/viewsonic-vx...nc-premium-fast-ips-fhd-gaming-monitor_u23434 bu monitörü gördüm acaba nasıl senin attığın 1.planda

Genellikle Monitör ps5'e bağlı olucak sadece laptopa bağlamak istediğimde sorun çıkmasını istemiyorum

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,072
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
Fiyatına göre normal bir monitör , yükseklik ayarı yok gsync desteklemiyor parlaklık olarak dell'den 100 cd/m daha kötü. Tek artısı hdr10 olması ve biraz daha iyi renklere ve hoparlöre sahip olması. Onun dışında dell çok daha iyi. Ayrıca hdr 10 işinize pek yaramaz zaten bu fiyatli bir monitörden iyi bir hdr performansı beklenemez

BerkeSZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İbrahim Berke Sözeri
Fiyatına göre normal bir monitör , yükseklik ayarı yok gsync desteklemiyor parlaklık olarak dell'den 100 cd/m daha kötü. Tek artısı hdr10 olması ve biraz daha iyi renklere ve hoparlöre sahip olması. Onun dışında dell çok daha iyi. Ayrıca hdr 10 işinize pek yaramaz zaten bu fiyatli bir monitörden iyi bir hdr performansı beklenemez
Tamamdır teşekkür ederim büyük ihtimalle senin monitörü alıcağım

Peter Parker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Berkay Kurt
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Yayıncılığı,laptop

Sadece mini dp den Normal dp ye Adaptör alsanız yeterli Dp to hdmi,hdmi to dp yapmanıza gerek yok

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,072
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
Top Bottom