Neler Yeni

Rehber [Güncel] Gigabyte Anakartlarda Kolay Bios Güncellemesi Yapmak

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Merhabalar bugün bios güncellemelerini nasıl kolay bir şekilde yapabileceğinizi göstereceğim.
İlk olarak Gigabyte App Center'ı yüklememiz gerek aşağıdaki linkten otomatik güncel sürümünü indirebilirsiniz.

İndirme ve klasik kurulum işlemi ardından önümüze böyle bir yer gelecektir.
1607691586447.png

Sağ üstteki ayarlar simgesine tıklayarak Change Language kısmından dili Türkçe yapabilirsiniz.

Ardından güncellemeyi yapabilmek için gerekli olan @Bios uygulamasını App Center'a indirmemiz gerekiyor.
(Yine linke basarak otomatik olarak güncel sürümü indirebilirsiniz.)

Kurulum işlemlerini yaptıktan sonra önünüze bu tarz bir ekran gelecektir.
1607692175786.png

@Bios uygulamasına bir kere tıklayarak açıyoruz ve önümüze bu ekran geliyor.
1607692264503.png

Ardından Update from File'a tıklıyoruz.
1607692433562.png

Buradan hangi bios sürümünü indirmek istiyorsanız onu seçiyorsunuz ve OK diyorsunuz.
1607692525144.png

Yüklemek istediğimiz bios dosyasını seçtikten sonra Next diyoruz.
1607692686050.png

Burada isterseniz Face-Wizard kullanarak BIOS Logosunu değiştirebilirsiniz. (https://forum.donanimarsivi.com/konu/gigabyte-anakartlarda-bios-logosu-degistirme.150918/)
Ardından tekrardan Nexte basarak ilerliyoruz.
1607692842549.png

Burada BIOS güncellemesinin potansiyel bir risk taşıdığından ve dikkatli bir şekilde yapmamızdan ve güncellemek isteyip istemediğimizi soruyor.
Devam etmek için OK a basıyoruz ve dilerseniz önceki BIOS dosyanızı kaydedebiliyorsunuz. Ardından güncelleme işlemi başlamış oluyor.
1607692999860.png

Böyle bir ekranda yaklaşık 5-10 dakika bekledikten sonra bilgisayaranız yeniden başlıyor ve BIOS Güncellemeniz tamamlanmış oluyor.

Kullandığım anakart modeli: Gigabyte B450M S2H

Kullandığım anakartın güncel BIOS sürümü:
İndirme linkleri güncellenmiştir. 5 Eylül 2021

Son düzenleme:

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,555
İsim
Samet Kaya
Merhabalar bugün bios güncellemelerini nasıl kolay bir şekilde yapabileceğinizi göstereceğim.
İlk olarak Gigabyte App Center'ı yüklememiz gerek aşağıdaki linkten otomatik indirebilirsiniz.

İndirme ve klasik kurulum işlemi ardından önümüze böyle bir yer gelecektir.
Alıntıyı görüntüle

Sağ üstteki ayarlar simgesine tıklayarak Change Language kısmından dili Türkçe yapabilirsiniz.

Ardından güncellemeyi yapabilmek için gerekli olan @Bios uygulamasını App Center'a indirmemiz gerekiyor.
(Yine linke basarak otomatik olarak indirebilirsiniz.)

Kurulum işlemlerini yaptıktan sonra önünüze bu tarz bir ekran gelecektir.
Alıntıyı görüntüle
@Bios uygulamasına bir kere tıklayarak açıyoruz ve önümüze bu ekran geliyor.
Alıntıyı görüntüle

Ardından Update from File'a tıklıyoruz.
Alıntıyı görüntüle
Buradan hangi bios sürümünü indirmek istiyorsanız onu seçiyorsunuz ve OK diyorsunuz.
Alıntıyı görüntüle
Yüklemek istediğimiz bios dosyasını seçtikten sonra Next diyoruz.
Alıntıyı görüntüle
Burada isterseniz Face-Wizard kullanarak BIOS Logosunu değiştirebilirsiniz. (https://forum.donanimarsivi.com/konu/gigabyte-anakartlarda-bios-logosu-degistirme.150918/)
Ardından tekrardan Nexte basarak ilerliyoruz.
Alıntıyı görüntüle
Burada BIOS güncellemesinin potansiyel bir risk taşıdığından ve dikkatli bir şekilde yapmamızdan ve güncellemek isteyip istemediğimizi soruyor.
Devam etmek için OK a basıyoruz ve dilerseniz önceki BIOS dosyanızı kaydedebiliyorsunuz. Ardından güncelleme işlemi başlamış oluyor.
Alıntıyı görüntüle
Böyle bir ekranda yaklaşık 5-10 dakika bekledikten sonra bilgisayaranız yeniden başlıyor ve BIOS Güncellemeniz tamamlanmış oluyor.

Kullandığım anakart modeli: Gigabyte B450M S2H

Kullandığım anakartın güncel BIOS sürümü:
aynısının biostar anakartlara gelmesi lazım

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Eline sağlık güzel olmuş.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,613
İsim
Mert Can Ergün

Gigabyte bios kurumu işkence sanki insan üşenir yapmaya msi asrock daha kolay bios kurumu​

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,785
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Bazı GIGABYTE anakart modellerinde @ BIOS'un anakartı bozduğu söyleniyordu ancak şu an akıbeti nedir bilemiyorum.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Bazı GIGABYTE anakart modellerinde @ BIOS'un anakartı bozduğu söyleniyordu ancak şu an akıbeti nedir bilemiyorum.
Bu tarz bir şeyi ilk defa sizden duydum ne kadar doğrudur bilmiyorum. Ben bios güncellemelerimi bu şekilde yapıyorum.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,981
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Ellerine sağlık.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,914
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Eline sağlık.

Top Bottom