Neler Yeni

[güncellendi] görüntü gittiğinde ekran kartında led 4 yanıyor

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,780
İsim
Mert Can Ergün
düzeldi mi?

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Arkadaşlar oyun oynarken bir anda siyah ekran gelip bir süre sonra no signal yazıyor fakat oyun sesleri filan gelmeye devam ediyor pc yi aç kapa yapmadıkça görüntü tekrar gelmiyor ne yapmam lazım lütfen yardım.

Edit: Bu görüntü gitmeleri sadece oyunlarda olmuyormuş. Kasanın sallandığında veya sarsıldığında kapandığını öğrendim.
Önce masaüstünde (hiç bir oyun açık değil) masaya vurdum ve yine oldu sonra reset attım oyuna girdim masaya vurmamla görüntünün gitmesi bir oldu.
Bende de oluyor idi ekran kartı girişini tam takamadığım için PC açıkken ses her şey geliyor idi ama görüntü gidiyor idi. İlk başlarda olmadı 10 gün sonra olmaya başlamıştı. Temassızlık olabilir.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Bende de oluyor idi ekran kartı girişini tam takamadığım için PC açıkken ses her şey geliyor idi ama görüntü gidiyor idi. İlk başlarda olmadı 10 gün sonra olmaya başlamıştı. Temassızlık olabilir.
Hocam temassızlık kötü bir sorun mu sadece soketin tam oturmamasından kaynaklı mıdır ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ekran kartını çıkarıp iyice sokete oturtma işini yapmadım daha.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
RAM leri sök tak yapsana olmaz ise aynısını GPU' ya. Ama genelde RAM olur bu sorunun kaynağı.
Hocam akşam yapabilirim. Şimdi görüntü gidiyorya fakat kasa çalıştığı için power tuşuna basılı tutup kasayı kapatayım mı yoksa reset mi atayım ? İlkte power tuşuna basılı tutarak kapatıyordum kasayı.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,780
İsim
Mert Can Ergün
Hocam akşam yapabilirim. Şimdi görüntü gidiyorya fakat kasa çalıştığı için power tuşuna basılı tutup kasayı kapatayım mı yoksa reset mi atayım ? İlkte power tuşuna basılı tutarak kapatıyordum kasayı.
power tuşundan niye kapatıyorsun masa üstünden kapat

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Erişemiyorum. Görüntü yok. Kasayı reset tuşu ile ya yeniden başlatmalıyım ya da kapatmalıyım basılı tutarak. Acil durumlarda zaten pek zararı yok diye biliyorum. Fakat bugün tekrar olur diye pc yi açmayacağım.

Alt+f4 yaparak kapatmaya çalışıyorum. Hani masaüstünde akt+f4 yapınca kapat yazısı çıkıyor ve mouse imleci kapat yazısınız üstünde oluyor ya otomatikmen sonra sol tık yapıyorum fakat kapanmıyor.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Alıntıyı görüntüle
bu sürücüyü yüklememişim sizce bundan dolayı olabilir mi. şimdi yükledim tekrar oyunlarda deneyeceğim.

Hocam şunu farkettim masam biraz sallanıyor ve bende deneme amaçlı oyundaken masaya vurdum masaya vurmamla birlikte görüntü gitti.
Kasanın sallanınca gitmesindeki tahmini problem nedir ? Bu arada minidump dosyası oluşmuyor bu görüntü gitmelerde.

Edit: masaya vurduğumda oyunda değilde masaüstündekende gitti. Masayı sallayınca olduğunu kesin teşhisledim.
Ekran kartı yerine tam oturmamıştır ayrıca ekran kartını kasaya vida ile montaj ettin mi?

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Arkadaşlar oyun oynarken bir anda siyah ekran gelip bir süre sonra no signal yazıyor fakat oyun sesleri filan gelmeye devam ediyor pc yi aç kapa yapmadıkça görüntü tekrar gelmiyor ne yapmam lazım lütfen yardım.

Edit: Bu görüntü gitmeleri sadece oyunlarda olmuyormuş. Kasanın sallandığında veya sarsıldığında kapandığını öğrendim.
Önce masaüstünde (hiç bir oyun açık değil) masaya vurdum ve yine oldu sonra reset attım oyuna girdim masaya vurmamla görüntünün gitmesi bir oldu.
Ekran kartı kablosunu kontrol edin. Ekran kartı anakarta tam oturup oturmadığına bakın. Başka bir kablo ile de görüntü almayı deneyebilirsiniz.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Ekran kartı yerine tam oturmamıştır ayrıca ekran kartını kasaya vida ile montaj ettin mi?
tabii ki hocam vidalı.

Ekran kartı kablosunu kontrol edin. Ekran kartı anakarta tam oturup oturmadığına bakın. Başka bir kablo ile de görüntü almayı deneyebilirsiniz.
Birden fazla kablo ile denedim ve sağlam girişler. Ekran kartınının sallanınca temazsızlık yaptığından şüpheleniyorum.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
@joker♤ hocam sizce bilgisayarı kapatmak için klavye üzerinden bir tuş atayabilir miyim ? ama şöyle olucak o tuş kombinayonlarına basınca pc direk kapancak.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam