Neler Yeni

H100 RGB pompa sesi sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
emre kayış
Merhaba ürünü 1 haftadır kullanıyorum. Pompa PWM olmadığı için RPM ayar yapamıyorum. PC boştayken bile tam hızda çalışıp kafa şişiriyor. Sıcaklık konusunda ise %100 işlemci kullanımında dahi 5700X3D 62 derecede. Soğutma performansından memnunum ama sesi konusunda garantiye göndermek dışında bir çözüm önerisi olan var mı? Sesi dinlemeniz için video linki paylaşıyorum:

Subzero.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
s1000rr
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar.müzik.motorsiklet.spor
Merhaba ürünü 1 haftadır kullanıyorum. Pompa PWM olmadığı için RPM ayar yapamıyorum. PC boştayken bile tam hızda çalışıp kafa şişiriyor. Sıcaklık konusunda ise %100 işlemci kullanımında dahi 5700X3D 62 derecede. Soğutma performansından memnunum ama sesi konusunda garantiye göndermek dışında bir çözüm önerisi olan var mı? Sesi dinlemeniz için video linki paylaşıyorum:
selamlar bios tan dc moduna girip ayar yapabilirsiniz.hatta buna da gerek yok siz ankartın marka modelini paylaşın ben yardımcı olurum size.

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
emre kayış
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
selamlar bios tan dc moduna girip ayar yapabilirsiniz.hatta buna da gerek yok siz ankartın marka modelini paylaşın ben yardımcı olurum size.
Merhaba
Msi b550 gaming plus.

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
emre kayış
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
araçlar bölümünden msi centeri indirin kurun ve sonrasında kasanızda olan bütün rgbleri fanları ws herşeyi kontrol edebilirsiniz.eğer yapamaz iseniz dc den ekleyip yine o şekilde yardımcı olurum.
DC modda biostan ayarlanabiliyormuş hocam. teşekkür ederim ayar yaptım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Subzero. hocam pompa için curve şu şekilde ayarladım :
0 °C için 4.8V (%40'a denk geliyor)
40 °C için 4.8V (%40'a denk geliyor)
80 °C için 9,6V (%80'e denk geliyor)
100 °C için 12V (%100'e denk geliyor)
bu şekilde olması doğru mudur?
Cinebench R23 multicore testinde işlemci sıcaklığı maksimum 63 °C. işlemci 5700X3D. 63 °C'de pompa devri 2400-2500 RPM. ayar yapmadan önce full 3100 RPM idi.
uygun mudur?

Subzero.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
s1000rr
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar.müzik.motorsiklet.spor
söylediğim gibi biosa girip tek tek bu ayarları yapmak yerine anakartın uygulamasından bütün fanlara sıvı soğutma radyatör pompasına herşeye çok rahatça erişim sağlaya biliyorsunuz.ayrıca sıcaklığa göre de ayar yapabiliyorsunuz oto bırakıp neyse düzeldiğine sevindim güle güle kullanın.

Top Bottom