Neler Yeni

Hangi Ekran Kartını Alırsınız

Hangi Ekran Kartını Alırsın

• MSI VGA GEFORCE RTX 4070 VENTUS 3X E 12G OC RTX4070 12GB (24.749 TL)

• MSI VGA GEFORCE RTX 4060 TI GAMING X SLIM 16G RTX4060TI 16GB (20.999 TL)

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

aytc39

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
aytaç

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
777
İsim
Ali
RX 6800 Yerine RTX 4060 Tİ 16 GB Alırdım :D

Bu fiyatlara olur. Sıfır kapalı kutu. Ama 18-19 filan gerek yok Rx6800 akar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

vatanda böyle bir kart var
Bütçe varsa hayırlı olsun. Sormak hata.

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
777
İsim
Ali
RX 6800 ; 250 Watt ( Saf Güç Bakımından İyi )

RTX 4060 Tİ ; 165 Watt ( Güncel Kart + Nvidia DLSS 3.0 )
Fsr ve aradaki güç farkı için 3-4k ucuz olmasını da lütfen hesaba katınız.

Nvidia kartlar Apple gibi yazılım tamam ama hiç kullanıcı taraflı değil. 8gb şu dönemde böyle güçlü gpu küfür gibi. 16gb alman gerektiği ortada bu kez o fiyata rakipte 7800XT gibi bir canavar var. Senin 4070Ti kartın ile yarışıyor. Bu terste bir işlik var derler adama 😄

alikorkut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Korkutali avar

Nvidia kartlar Apple gibi yazılım tamam ama hiç kullanıcı taraflı değil. 8gb şu dönemde böyle güçlü gpu küfür gibi. 16gb alman gerektiği ortada bu kez o fiyata rakipte 7800XT gibi bir canavar var. Senin 4070Ti kartın ile yarışıyor. Bu terste bir işlik var derler adama 😄
Ndivia ekran kartı ile fsr kullanamıyormusun ?

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,201
İsim
Sinan Aba
hocam kas gücünü severim onda hiç problem yok bunca zaman hep amd kartları kullandım son aldığım pcde 3060 ti vardı ve amd de yaşadığım sıkıntıları hiç bir şekilde yaşamadım ve sonra hep ndivia ekran kartı alıcam dedim tamam kabul 7000 serisinde herhangi bir problem olmadığı söyleniyor kabul ama bu ekran kartının tükettiği güç akıl alır gibi değil geçen arkadaşım sistemine asus tuf serisi 7700 xt aldı 8+8(16 pin) güç girişi mevcut 700w psu var o bile yetmiyor ekrantına hocam öyle bir anı var yani haa yanlışım varsa da söyleyin bilgiye tavsiyeye açığım teşekkür ederim.

xlr8 serisini duydum yanlış mıyım bilmiyorum ama bir ömür boyu garanti veriyor galiba pny, evet onada hak veriyorum adı bilinen aynı düzeyde devam eder, ama adı bilinmeyen satılmak için büyük performansı hiç bir şekilde kaliteden ödün vermeden bir kart çıkarırlar ama işte adı bilinen bir türlü alıyor sizin gibi bu tarzda düşünen insanlar zaten bu firmaları şahlandıracak ve onlarda aynı şekilde bu düzeye gelecek.

hocam ventustan kaçma kararı aldım :)

siz ne düşünüyorsunuz bu ventus hakkında
amd kart kullanmışsında en son 3060ti kullandığına göre amd de 500 yada 5000 serisi kart kullandın yada 6000 serisinin çöpü 6500xt'yi kullanmışsındır. Onlar sorunlu zaten.
Amd kart kullanacaksan psu,ram filan kaliteli olmak zorunda yoksa hata alabilirsin. Arkadaşın da farklı bir sorun vardır 700w 7700xt'ye yeter zaten kart 250w mı ne çekiyor 700w niye yetmesin.
Bende rx 6800 var 650w psu ile kullanıyorum 0 sıkıntı.

YusufMir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Yusuf Özdemir
Yakınlarımdan ve duyduklarım ile soğutma anlamında iyi performans sergilemiyor.

Bir rtx modeli testinde zotac ve ventus kart neredeyse aynı dereceleri görüyordu, kötü değerler değil fakat diğer modellere göre derece farkı hissediliyor (kasanın hava verimi vesaire de tartışabilinecek konular). Her ne kadar 3 fanlı olsa da 4070 gibi bir karttan bahsediyoruz.
Knk bilmediğim için aoruyorum. Mesela AMD işlemci yüksek sıcaklıkta çalışmak üzere ayarlanmış ya. Aynı 4070 in farklı markalarda çalışma sıcaklıkları değişmiyor mu? Belki Palit in özelliği daha fazla performans için yüksek sıcaklığa çıkmasıdır.

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Draq123
Hocam pny zotac galax gibi kartlara yanaşmayı düşünmüyorum uygun fiyatlı olabilir fiyat performans da olabilir ama yanaşmayı düşünmüyorum

ne için önerilmiyor hocam soğutma anlamında mı yoksa bu asus dual serilerinde olan coil whine gibi bir sıkıntısı mı var
Galax dediğin markanın 4070i msi dan daha iyi

rauftv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Yiğit Yücel

cuneyt546

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Cüneyt Kurtululuş
Hocam pny zotac galax gibi kartlara yanaşmayı düşünmüyorum uygun fiyatlı olabilir fiyat performans da olabilir ama yanaşmayı düşünmüyorum

ne için önerilmiyor hocam soğutma anlamında mı yoksa bu asus dual serilerinde olan coil whine gibi bir sıkıntısı mı var
Pny kartları gönül rahatlığı ile alabilirsiniz çünkü yıllardır Nvidia ile çalışıyor

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,063
İsim
Batuhan

bende 16 GB Modelinden Bahsetmiştim Zaten , AMD Saf Güç Olarak Önde Evet Bende RX 6600 Kullanıyorum :)

Top Bottom