Neler Yeni

Hangi Gitarı almalıyım

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
batuhan mermer

G0KHAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Gökhan Ceylan
Valencia gitarları öneririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca hevesle gitara başlayıp kenara atan çok arkadaşım oldu öğrenmek için çevrendeki esnaflardan ya da internet üzerinden uygun fiyatlı 2. el bir şey alabilirsin devam etmek istersen daha iyi bütçeyle akustik gitar alırsın belki

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
İbrahim Toglu
Yeni başlıyorum hiç bir bilgim yok sizce hangi gitarı almalıyım

https://www.amazon.com.tr/Müzikhane...7&keywords=toledo+gitar&qid=1713914364&sr=8-1

İlk başladığın gitar her zaman uzaktan baktığında tipini sevdiğin gitar olsun. Hevesini artıracak ve daha hızlı öğrenme yardımcı olacak.İşi kavrayınca zaten yolunu bulursun.Ha bir de mümkünse pahalı olmasın.Olur da ögrenmeyi bırakırsan daha da moral bozmasın. Kesik kasa bir klasik gitar tavsiyemdir.🤞

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
batuhan mermer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valencia gitarları öneririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca hevesle gitara başlayıp kenara atan çok arkadaşım oldu öğrenmek için çevrendeki esnaflardan ya da internet üzerinden uygun fiyatlı 2. el bir şey alabilirsin devam etmek istersen daha iyi bütçeyle akustik gitar alırsın belki
arkadaş çevremde saz gitar vb çalan kişiler var öğrenmeyi çok istiyorum bırakmayı düşünümüyeceğimden eminim

yemre08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Yunus Emre Tancan

https://www.amazon.com.tr/Müzikhane...7&keywords=toledo+gitar&qid=1713914364&sr=8-1

Denemeden alma. Evet hevesini tetikleyecek diye görünümünün güzel olması önemli ancak asıl amacın gitarın sesi olduğu için kulağına en güzel gelen gitarı al derim. Bir heves internetten sipariş ettiğim klasik gitarın akordu tutmuyordu, teller sürekli gevşiyordu ve bu beni ciddi anlamda soğutmuştu zamanında :) Tabii yanlış anlama gidip de 15k'lık Takamine marka gitar al demiyorum ama çok ucuz bir gitar aldığın zaman illaki bir yeri sorunlu oluyor. Ayrıca denemenin güzel tarafı klavyenin senin için rahat olup olmadığı. 0 bilgin varsa bile en kötü ilk perdelerde sesleri denersin çünkü tellerin yüksekliği sap ayarı eşik ayarı vs. çalımı direkt olarak etkiliyor. Amazon linkindeki gitar akustik, Trendyol'dan attığın ise klasik gitar. Aralarındaki ses farkını muhtemelen biliyorsundur ama klasik daha tok akustik de daha cılız sesler almanı sağlar. Kimisine klasik gitarlardaki naylon teller hissiyat olarak daha yumuşak güzel gelir kimisi de akustik gitarlardaki gibi nikel teller ister. Deneme durumu da tam olarak burada devreye giriyor, satın almayacaksan bile bir gitar mağazasında dene derim ben.

Düzenleme: Şimdi Amazon üzerinden attığın linke tekrar baktım da resimdeki gitar klasik olarak görünüyor. Tellere nikel yazmışlar ondan dolayı bir şaşırdım :D

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,202
İsim
Kazım Buğrahan Mert

Ilk gitarım valencia 10 yıldır çalıyorum bana mısın demedi 2 3 kez tek değiştirdim sadece plastik teller orjinal duruyor metaller paslandığı için yurtta olduğum dönem değiştirmiştim kullanmadığımdan dolayı
Yani sorunsuz götürür seni

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,238
Üyeler
141,264
Son üye
Sevgi Benli
Top Bottom