Neler Yeni

Hangi Hard Diski almalıyım?

CptSpork

80+ Bronze
Bütçe
1000
Sistemimde 500 GB'lik M2 var ve gerçekten yetmiyor, 3-4 oyun yüklememe rağmen 50 gb alan kaldı. Hard Disk almaya karar verdim hem oyun amaçlı hem de depo amaçlı kullanacağım. Minimum 2TB olmak üzere Sizce hangisini almalıyım?

(2TB, 7200 RPM)

(4TB, 5900 RPM)
https://www.trendyol.com/seagate/3-...sk-p-2733722?boutiqueId=61&merchantId=122671&

Bu ikisi arasında kaldım ama bunlar dışında öneriniz varsa onlarada bakmak isterim.

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar
Sistemimde 500 GB'lik M2 var ve gerçekten yetmiyor, 3-4 oyun yüklememe rağmen 50 gb alan kaldı. Hard Disk almaya karar verdim hem oyun amaçlı hem de depo amaçlı kullanacağım. Minimum 2TB olmak üzere Sizce hangisini almalıyım?

(2TB, 7200 RPM)

(4TB, 5900 RPM)
https://www.trendyol.com/seagate/3-...sk-p-2733722?boutiqueId=61&merchantId=122671&

Bu ikisi arasında kaldım ama bunlar dışında öneriniz varsa onlarada bakmak isterim.
Ben hardisk almayı tercih etmem şahsen oyunlar çok geç açılıyor depolama için olabilir ama
1tb ssd var ben olsam bunu tercih ederdim pen buna çözüm olarak indirimlerde 240 lık ssd lerden alıyorum genelde sistemde 4 tane felan ssd takılı birde hdd
Crucial BX500 1TB SSD Disk CT1000BX500SSD1 https://www.amazon.com.tr/dp/B07YD579WM?ref_=cm_sw_r_apann_dp_H8Z3Y16XWBDYJ429VNRG

HDD olarak barracuda kullanıyorum 5 yıl felan oldu bir sorunla karşılaşmadım

Armi3067

80+ Bronze
WD Blue 2TB almıştım 2-3 ay önce aynı şekil bende de 500GB M.2 vardı yetmiyordu.
Bu videoya bakarak almıştım WD Blue olanı iyiki de almışım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buda link buyur.

CptSpork

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben hardisk almayı tercih etmem şahsen oyunlar çok geç açılıyor depolama için olabilir ama
1tb ssd var ben olsam bunu tercih ederdim pen buna çözüm olarak indirimlerde 240 lık ssd lerden alıyorum genelde sistemde 4 tane felan ssd takılı birde hdd
Crucial BX500 1TB SSD Disk CT1000BX500SSD1 https://www.amazon.com.tr/dp/B07YD579WM?ref_=cm_sw_r_apann_dp_H8Z3Y16XWBDYJ429VNRG

İleride ekstra olarak SSD alabilirim ama şu an 1TB'nin az kalma ihtimali var, hemde alırken kaliteli almak istiyorum SSDyi.
Belki mevcut M2'mi satıp upgrade edebilirim o yüzden şuanlık Hard Disk düşünüyorum.
Hard Diskin FPS'ye ne kadar etkisi var?

WD Blue 2TB almıştım 2-3 ay önce aynı şekil bende de 500GB M.2 vardı yetmiyordu.
Bu videoya bakarak almıştım WD Blue olanı iyiki de almışım.

Buda link buyur.
Seagate almayı düşünüyordum normalde ama sanırım wd alacağım, öneri için teşekkür ederim.
Bir de surveillance hard diskler varmış, onların ne farkı var normal hard disklerden bilginiz var mı?

Son düzenleme:

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar
İleride ekstra olarak SSD alabilirim ama şu an 1TB'nin az kalma ihtimali var, hemde alırken kaliteli almak istiyorum SSDyi.
Belki mevcut M2'mi satıp upgrade edebilirim o yüzden şuanlık Hard Disk düşünüyorum.
FPS e pek etkisi bulunmuyor diye biliyorum ama oyun açılış süresini etkisi bulunuyor
bu videodan aradaki farka bakabilirsiniz sıkıntı olmaz derseniz hdd alabilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Erdem Karaoğlu

(2TB, 7200 RPM)

(4TB, 5900 RPM)

WD blue HDD öneririm.

CptSpork

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
FPS e pek etkisi bulunmuyor diye biliyorum ama oyun açılış süresini etkisi bulunuyor
bu videodan aradaki farka bakabilirsiniz sıkıntı olmaz derseniz hdd alabilirsiniz
Şimdilik HDD tercih edeceğim gibi görünüyor, çünki oyun dışındada depolama ihtiyacım var.
Şu anda WD Blue HDD alacağım ardından elimdeki kalitesiz MLD M2'yi satıp üstüne para ekleyip 1TB'lik M2 almayı düşünüyorum. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Armi3067

80+ Bronze
8 yıl Survelliance HDD kullandım video kaydı için tasarlanmış, kamera sistemleri için çıkarılmıştır tek farkı yazma ömrü ve hızı normallerden bir tık daha iyi ama önermiyorum.

Seagate almayı düşünüyordum normalde ama sanırım wd alacağım, öneri için teşekkür ederim.
Bir de surveillance hard diskler varmış, onların ne farkı var normal hard disklerden bilginiz var mı?

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri

bu model kronik sorunlu mx500 almalı

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar

Star trek