Neler Yeni

Hangi Kasa? Kullananlar Gelsin!

OğuzKağan08

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Herkese merhaba arkadaşlar.
Aklımda çeşitli kasalar var bunların görselleri de aşağıda ancak PSU dahili olan kasalar hakkında kafamda soru işaretleri var. Aranızda kullananlar varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
MSI al
Cooler masterın kasasının hava akışı çok iyi ama kasanın diğer yanları kötü ve küçük bir kasa

Flacks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Baran Durmaz
Herkese merhaba arkadaşlar.
Aklımda çeşitli kasalar var bunların görselleri de aşağıda ancak PSU dahili olan kasalar hakkında kafamda soru işaretleri var. Aranızda kullananlar varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
bütçe sıkıntı olmazsa aslında aralarında öyle bir fiyat farkı yok ama bence msi olanı al hatta onun önde 3 fanlı olan modeli bulabilirsen onu al

Kesteko

80+ Gold
En İyi Cevap
36
hacım mb311inde önğ komple mesh ve öne 280lık radyatör takılıyor.
ATX desteği olmayan bir kasa, yani ATX anakartlar içine sığmıyor.
MB311.PNG

Önüne 280'lik takılıyor demişsin, takılıyor ama önüne. Pek de bir önemi yok yani.

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Hocam ATX standart değil miydi ya hemen hemen her kasaya olur diye biliyordum
Standard derken ? Öyle bişey yok.
agam sen bu resimleri attın diye diyoruz zaten demekki bu adam matx anakart da alabilir diye düşünüyoruz ozaman milletce.
Dostum MSI hem daha iyi hava akışına sahip hem anakart desteği daha fazla MSI alınması daha mantıklı. mATX anakart kullanlacaksa bile MIS daha mantıklı.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
ATX desteği olmayan bir kasa, yani ATX anakartlar içine sığmıyor.
Alıntıyı görüntüle
Önüne 280'lik takılıyor demişsin, takılıyor ama önüne. Pek de bir önemi yok yani.
1602935676716.png

Hocam Siz anlasıpmı geliyorsunuz adam resimlerde matx kasa paylasmış bunlardan kullanan varmı demiş tüm forum aynı anda o kasa matx bende biliyorum herhalde matx oldugunu adam belirtsin ozaman bana atx kasa lazım diye

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Kardeşim kesinlikle sana önerdiğim ürünleri almalısın. Neden?
1- Sen normal RGB modeli 560TL'ye bulmuşsun ben sana aynı kasanın ARGB modelini 498TL'ye buldum
2- Cooler Master model micro ATX anakart uyumluluğu var ATX takamazsın

498TL MSI MAG Forge 100R AGB: https://urun.n11.com/bilgisayar-kas..._medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.8.1
392TL FSP HV PRO 550W 80+: https://www.incehesap.com/fsp-hv-pro-fsp550-51aac-550w-power-supply-fiyati-46635/

Toplam 890TL'ye kaliteli bir ikili oluşurmuş oluyorsun

Edit: daha iyi bir PSU modeli eklendi

Son düzenleme:

mgudu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Mehmet GÜDÜ
Ben GameBoster GB-L06B Kullanıyorum, Şimdilik Memnunum.

Kesteko

80+ Gold
En İyi Cevap
36
Alıntıyı görüntüle
Hocam Siz anlasıpmı geliyorsunuz adam resimlerde matx kasa paylasmış bunlardan kullanan varmı demiş tüm forum aynı anda o kasa matx bende biliyorum herhalde matx oldugunu adam belirtsin ozaman bana atx kasa lazım diye
Anlaşmak ne alaka? Sen haksız düşmeye başlayınca hep böyle mi yapıyorsun? Sende var diye en iyisi olmuyor haberin olsun.
Arkadaş ileride ATX anakart almak isteyebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu daha mantıklı. AHBC ile aralarında yaklaşık 94W fark var. :)

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Standard derken ? Öyle bişey yok.

Dostum MSI hem daha iyi hava akışına sahip hem anakart desteği daha fazla MSI alınması daha mantıklı. mATX anakart kullanlacaksa bile MIS daha mantıklı.
matx anakart kullanıcaksa bile msi neden daha mantıklı ayriyetten atx kasayada 3 adet fan takılıyor
Anlaşmak ne alaka? Sen haksız düşmeye başlayınca hep böyle mi yapıyorsun? Sende var diye en iyisi olmuyor haberin olsun.
Arkadaş ileride ATX anakart almak isteyebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu daha mantıklı. AHBC ile aralarında yaklaşık 94W fark var. :)
Biladerim Anlaşmak ne alaka? Sen haksız düşmeye başlayınca hep böyle mi yapıyorsun? Sende var diye en iyisi olmuyor haberin olsun. Bu nasıl bir cümle adam resim eklemiş hangisi iyi diye kasanın biri matx dierleri atx adam akıllı belirtsin ozaman ben atx anakart kullanıcam diye bide ben bu kasa iyi demiyorum ben bunu kullanıyorum diyorum. haksız düşmüyorum.
2. adam ileride atx kasa alıcaksa matx kasa resmini paylasmaz zaten. önce bi konunun ilk cümlesini oku resimlere bak beyin çalıssın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,668
Üyeler
143,777
Son üye
mehmetgencer
Top Bottom