Neler Yeni

Öneri Hangi Laptop Daha İyi?

creatiffe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metejan Kurnaz
Bütçe
10000
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Foruma yeni katıldım. 10.000 TL bütçem için en iyi özelliklere sahip laptop'ı bulmaya çalışıyorum. 10 yıllık HP kullanıcısı olduğum ve kalitesini bildiğim için HP almayı düşünüyorum. Ancak diğer markaların da öne çıkan modelleri mevcut. (HP ısınma sorunlu oluyor diyorlar fakat o eski modeller için geçerlidir sanırım. Şu anda eski model HP kullanıyorum, bunda da ısınma oluyor fakat yenilerde olacağını zannetmiyorum.) Bir kaç model buldum, Laptop özelliklerinden pek anlamadığım için size sorayım dedim. Aşağıdaki modellerden hangisi daha iyidir, nedenleriyle birlikte yazarsanız sevinirim.

1 - https://www.teknosa.com/hp-240-g9-6...sd-freedos-tasinabilir-bilgisayar-p-786282554

2 - https://www.n11.com/urun/hp-255-g9-...hd-dizustu-bilgisayar-30041782?magaza=elmacik (IPS Ekran mı bilemedim. IPS olması lazım.)

3 - https://www.teknosa.com/huawei-mate...036794?utm_source=cimri&utm_medium=comparison

4 - https://www.garajonline.com.tr/leno...reedos-dizustu-bilgisayar?ref=akakce&v=1.81.7 (Bütçeyi aşıyor ama özellikleri iyi.)

Her modelin kendisine göre artısı var. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Ekstra önerilerede açığım.

coldplay

80+ Bronze
Hp 240 g9 model işlemci açısından gayet iyi
hp 255 g9 ve huawei matebook diğerlerine göre geride kalıyor bence özellikle matebook işlemcisi ve 8 gb ram olması (muhtemelen lehimlidir ve yükseltilemiyordur ama bilmiyorum)
lenovo iyi ancak işlemcisi 240 g9 işlemcisinden eski nesil performansı da biraz düşük ama lenovoda 70wh pil mevcut pil önemli ise tercih edilebilir yoksa 240 g9 iyi bir seçim bence

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,266
İsim
Mertol
Performans olarak güçlüdür ama ekranı biraz daha düşük seviye.
Bununda ekranı biraz daha iyi ama işlemcisi bi tık daha güçsüz denilebilir

creatiffe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metejan Kurnaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hp 240 g9 model işlemci açısından gayet iyi
hp 255 g9 ve huawei matebook diğerlerine göre geride kalıyor bence özellikle matebook işlemcisi ve 8 gb ram olması (muhtemelen lehimlidir ve yükseltilemiyordur ama bilmiyorum)
lenovo iyi ancak işlemcisi 240 g9 işlemcisinden eski nesil performansı da biraz düşük ama lenovoda 70wh pil mevcut pil önemli ise tercih edilebilir yoksa 240 g9 iyi bir seçim bence
1 - Evet, benimde en çok beğendiğim model 240 G9 oldu fakat pil ömrü sıkıntı olabilir o model için. Bana en az 6 saat dayanacak pil lazım.

2- 255 G9'u eklememin sebebi, 512 GB SSD'ye sahip olmasıydı.

3 - Huaweı'de tasarım olarak beğendim, f/p ürünü olmadığını biliyorum. Evet lehimli oluyormuş.

4 - Lenovo da dediğin gibi pil ömrü uzun. Bu yüzden tercih etmek istiyorum.

Amacım yazılım ve günlük kullanım olacak. Bu yüzden sürekli şarja tak çıkar yapmak, yada masaya bağlı yaşamak istemiyorum. 240 G9 ve Lenovo arasında kaldım açıkçası.

coldplay

80+ Bronze
1 - Evet, benimde en çok beğendiğim model 240 G9 oldu fakat pil ömrü sıkıntı olabilir o model için. Bana en az 6 saat dayanacak pil lazım.

2- 255 G9'u eklememin sebebi, 512 GB SSD'ye sahip olmasıydı.

3 - Huaweı'de tasarım olarak beğendim, f/p ürünü olmadığını biliyorum. Evet lehimli oluyormuş.

4 - Lenovo da dediğin gibi pil ömrü uzun. Bu yüzden tercih etmek istiyorum.

Amacım yazılım ve günlük kullanım olacak. Bu yüzden sürekli şarja tak çıkar yapmak, yada masaya bağlı yaşamak istemiyorum. 240 G9 ve Lenovo arasında kaldım açıkçası.
Nereden bakılsa 5625u vs 5500u %20 fark var
Pil daha önemli ise lenovo tercih edilebilir ssd artısı da var kapasite ile uğraşılmaz. Ne yazık ki lenovo TN panel ama tercih sizin

creatiffe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metejan Kurnaz
Performans olarak güçlüdür ama ekranı biraz daha düşük seviye.
Bununda ekranı biraz daha iyi ama işlemcisi bi tık daha güçsüz denilebilir
İki model de 8 GB RAM kullanıyor. Bu yüzden pek bana göre değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nereden bakılsa 5625u vs 5500u %20 fark var
Pil daha önemli ise lenovo tercih edilebilir ssd artısı da var kapasite ile uğraşılmaz. Ne yazık ki lenovo TN panel ama tercih sizin
TN panel olduğunu hiç fark etmemişim. Onu da listeden çıkarıyorum o halde. Geriye 240 G9 kaldı. Umarım pil ömrü konusunda üzmez beni.

coldplay

80+ Bronze

TN panel olduğunu hiç fark etmemişim. Onu da listeden çıkarıyorum o halde. Geriye 240 G9 kaldı. Umarım pil ömrü konusunda üzmez beni.
Siz de kontrol edin yanlış olmasın 240 g9 satın alırsanız da iki kaybınız olur ssd kapasitesi ama bu değiştirilebilir ve pil kapasitesi.

creatiffe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metejan Kurnaz
Siz de kontrol edin yanlış olmasın 240 g9 satın alırsanız da iki kaybınız olur ssd kapasitesi ama bu değiştirilebilir ve pil kapasitesi.
Şimdi iki modelin de kendine göre avantajları bulunuyor.

HP: IPS, İşlemci
Lenovo: Pil, SSD

Lenovo bütçemi aştığı için pek sıcak bakmıyorum ona. Ama özellikleri harika. (TN Panel dışında.) İndirim yakalayabilirsem Lenovo'yu almaya çalışacağım.

coldplay

80+ Bronze
Şimdi iki modelin de kendine göre avantajları bulunuyor.

HP: IPS, İşlemci
Lenovo: Pil, SSD

Lenovo bütçemi aştığı için pek sıcak bakmıyorum ona. Ama özellikleri harika. (TN Panel dışında.) İndirim yakalayabilirsem Lenovo'yu almaya çalışacağım.
Artık TN panel bilgisayarlar önerilmiyor her ne kadar iyi olursa olsun ama tolere edilebilecek ise düşünülebilir.
@berke. @EFI Shell @Furkanozr daha iyi bir bilgisayar mevcut ise önerebilirler.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,288
İsim
Semih Boran

HP 240 G9 alınabilir. Sizin kriterlerinize uyan başka PC bilmiyorum ben de.

creatiffe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metejan Kurnaz
HP 240 G9 alınabilir. Sizin kriterlerinize uyan başka PC bilmiyorum ben de.
Pil ömründen korkuyorum, incelemesini de göremedim internette. Şİmdi alırım 3 saatte şarjı biter. İade de edemem yani. İşlemciden kısarsak yüksek pil kapasitesinde ürün bulabilir miyiz?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,288
İsim
Semih Boran
Pil ömründen korkuyorum, incelemesini de göremedim internette. Şİmdi alırım 3 saatte şarjı biter. İade de edemem yani. İşlemciden kısarsak yüksek pil kapasitesinde ürün bulabilir miyiz?
Normalde 6800H gibi bir SoC için bile 10 saat sunduğu iddia ediliyor HP tarafından ama bunda niyeyse 6 saat. Bulunabileceğini pek sanmıyorum.

creatiffe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metejan Kurnaz
Normalde 6800H gibi bir SoC için bile 10 saat sunduğu iddia ediliyor HP tarafından ama bunda niyeyse 6 saat. Bulunabileceğini pek sanmıyorum.
Peki ilk attığım Huaweı nasıldır? RAM ve işlemci konusunda sıkıntılı ama pil süresi uzun sanırım. Ayrıca RAM'i de kısarsak pil kapasitesi yüksek bir model bulabilir miyiz? 8 GB yeter mi işlerim için bilmiyorum ama.

Top Bottom