Neler Yeni

Hangi meslek daha iyi?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
başka bölüm çok uymuyor gibi mesela ne seçeneği var, bir de üniversite ortamı önemli tabi ki ama bilgisayar burada ancak tutuyorken başka yere gitmek pek istemem aileyi seviyorum. daha iyi tutsa yazardim ama
Kaç sıralama yaptın YKS'de?

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Salih Beşir
Kurs vs hikaye çok sağlam para vermen lazım kursa. 2 sene bile olsa bir insan üniversite ortamına girmeli. Okumak için değil sadece bu dediğim arkadaşlık vs olarak hayat tecrübesi olarak üniversiteye gittim demesi için bile gitmeli. Okumak yada okumamak kişinin tercihi mutlu olduğun bölüme git dostum. Başkalarının tercihine değil kendi içinden geçene git. Pişman olsan bile en azından ben seçtim benim kararım dersin. Burada şunu seç veya bunu seç dersek ilerde bu daha iyi dediler o yüzden buraya gittim diye bahane bulursun. Pişmanlığını başkalarına yükleme kendin yap kendin pişman ol. Hata yapmaktan korkma. Kimse 4 4 lük değil. Dediğim gibi okumasan bile sadece o ortamda bulun. Okumak senin yararına.
benim okulun ortamı dershane ortamından farksızdı ne ortam varmış bu üniversitede anlamadım

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

peyn1r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Efe Canbolat
ben mühendislik yazacaksam bilgisayar yazarım çünkü onu kullanıyorum. biyoloji de is sikintisi var yani o yuzden dis secenegi dusundum

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
ben mühendislik yazacaksam bilgisayar yazarım çünkü onu kullanıyorum. biyoloji de is sikintisi var yani o yuzden dis secenegi dusundum
ODTÜ gibi bir yerden iyi bir ortalamayla mezun olursan iş bulamayacağın yer yok. En kötü formasyon alıp öğretmen oluyorsun. ODTÜ'nün kendi Laboratuvarlarında kalıp çalışabiliyorsun falan. İyi üniversiteyi ben iyi bölüme tercih ederim.

peyn1r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Efe Canbolat
ODTÜ gibi bir yerden iyi bir ortalamayla mezun olursan iş bulamayacağın yer yok. En kötü formasyon alıp öğretmen oluyorsun. ODTÜ'nün kendi Laboratuvarlarında kalıp çalışabiliyorsun falan. İyi üniversiteyi ben iyi bölüme tercih ederim.
hocam valla son gun dis ve bilgisayar kaldı başka karistirmak da istemem ya ben iyi bolumcuyum

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Salih Beşir
O kurslarla milleti gazladılar.6 ayda yazılımcı olacaksınız diye sektör de daraldı bayağı, bir çoğu işsiz kaldı/kalacak. Ondan kursla zor bu iş. Olur da çok zor olur. Okul bitirip işi garantiye almak en temizi.
okulu bitirince de garantiye almış olmuyorsun ki bir sürü üstüne katman lazım, o üstüne katmayı da kurslardan alırsın herhalde neyse ben hiç bi türlü okulu mantıklı bulmuyorum

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
hocam valla son gun dis ve bilgisayar kaldı başka karistirmak da istemem ya ben iyi bolumcuyum
O zaman Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ekleyebilirsiniz tercihlerinize. Ailenizi sevmenizi anlıyabiliyorum ama iyi bir üniversiteye gitmek daha mantıklı olur bence. Gazide iyi bir üniversitedir. + olarak Bursa Uludağ gibi üniversiteler var.

donanimci98

80+ Bronze
okulu bitirince de garantiye almış olmuyorsun ki bir sürü üstüne katman lazım, o üstüne katmayı da kurslardan alırsın herhalde neyse ben hiç bi türlü okulu mantıklı bulmuyorum
Şansını artırıyorsun. Lise mezunu olup işe girmeye çalışmaktan iyidir. + olarak üniversite = çevre. Ne kadar iyi okul ve bölüm o kadar iyi çevre demek. İyi yerde okumuyorsan boş buluyor olabilirsin, ben okulumun faydasını gördüm.

peyn1r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Efe Canbolat
O zaman Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ekleyebilirsiniz tercihlerinize. Ailenizi sevmenizi anlıyabiliyorum ama iyi bir üniversiteye gitmek daha mantıklı olur bence. Gazide iyi bir üniversitedir. + olarak Bursa Uludağ gibi üniversiteler var.
mühendislikler öne gittiği için onların geleceğini pek düşünmüyorum gelebilecekler içinde sakarya kocaeli samsun varken samsunu isterdim ama şu an sadece mesleği düşünüyorum şehri değil

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
mühendislikler öne gittiği için onların geleceğini pek düşünmüyorum gelebilecekler içinde sakarya kocaeli samsun varken samsunu isterdim ama şu an sadece mesleği düşünüyorum şehri değil
Siz yinede 1. sıraya gazi yazın. Bir şey kaybetmezsiniz. Bursa Uludağ Üniversitesini de bence ekleyin. Tercih yaparken sıraların ne olacağı tam belli değil. O yüzden 1 2 ve 3'e sizin puanınızdan 5-10k üstünü bile yazabilirsiniz. Samsundaki üniversiteye baktım. 19 Mayısı düşünüyorsunuz sanırım. O da iyi üniversitedir, Akademik kadrosunu bir inceleyin. Ona göre tercih edin.

peyn1r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Efe Canbolat
Siz yinede 1. sıraya gazi yazın. Bir şey kaybetmezsiniz. Bursa Uludağ Üniversitesini de bence ekleyin. Tercih yaparken sıraların ne olacağı tam belli değil. O yüzden 1 2 ve 3'e sizin puanınızdan 5-10k üstünü bile yazabilirsiniz. Samsundaki üniversiteye baktım. 19 Mayısı düşünüyorsunuz sanırım. O da iyi üniversitedir, Akademik kadrosunu bir inceleyin. Ona göre tercih edin.
yazarım tabi ama gerçekçi olursak diye 2 seçenek seçtim omü bilgisayar iyi evet ama omü bilgisayar mı ordu diş mi.. okuyan çalışan yazısı lazım

Top Bottom