Neler Yeni

Hangi PSU tercih etmeliyim?

Hangi PSU tercih etmeliyim?

• BitFenix BFG Gold ATX3.0 (PCI-e 5.0) 850W 80+Gold

Oylar: 4 14.8%
  • DeepCool PQ850M ATX2.4 850W 80+Gold

Oylar: 5 18.5%
  • NZXT C850 ATX2.52 850W 80+Gold

Oylar: 5 18.5%
  • Gigabyte Aorus AP850GM ATX2.31 850W 80+Gold

Oylar: 3 11.1%
  • MSI MPG A850GF ATX2.?? 850W 80+Gold

Oylar: 0 0.0%
  • MSI MPG A850G ATX2.?? 850W 80+Gold

Oylar: 2 7.4%
  • Corsair RM850 (2021) ATX2.?? 850W 80+Gold

Oylar: 2 7.4%
  • MSI MPG A850G ATX3.0 (PCI-e 5.0) 850W 80+Gold

Oylar: 6 22.2%

• Oy kullanan toplam üye
    27

Armi3067

80+ Bronze
Bütçe
5000
Herkese iyi akşamlar dilerim forum, daha önce güç kaynağı patlamış biri olarak ve şuanda bomba ünvanını taşıyan SHP 650W V2 80+ güç kaynağını kullanmaktayım. PSU Tier List ve Cybenerics sitelerinden edindiğim bilgi ve araştırmalarıma göre önce 3 PSU arasında daha sonra ise bu sayı artarak bir kaç PSU arasında kararsız kaldım. İstediklerim ATX Versiyonunun güncel olması ATX 3.0 olmasada ATX v2.4 ve üzeri olsa iyi olur. Koruma olarak minimum 5 ve üzeri korumaya sahip olsun. 850Watt olsun yukarı ve aşağısı olmaz 80+ olayına çok takılmıyorum fakat 850Watt güç kaynaklarında zaten 80+ Gold ortalamada. Daha derin teknik detaya girmeme gerek yok yoksa verilen teknik detaylarda en kapsamlısını BitFenix vermiş kablo cinsinden tut diğer detaylarına ve testlerine kadar. Önerileriniz nelerdir seçenekler arasında eski güç kaynaklarıda var güncel olanlarda, yıl olarak biraz eski olup ATX Versiyonu güncel olanlarda. BitFenix sitesine girip seçeneklerdeki güç kaynağı sayfasına gidince tüm üst seviye donanım ce özellikleri karşılıyor ve barındırıyor.

Tüm güç kaynaklarının birbirinden ayırt edici özellikleri var örneğin;
Gigabyte markasında kablolarında ek kapasitör ne kadar iyi veya kötü bilemem ama genellikle olumsuz bakılıyor,
Corsair japon kapasitörler olmamasına karşın kaliteli ve uzun ömürlü kapasitör kullanıyor,
Bazı modellerin fanları Fluid Dynamic Bearing olarak yapılandırılmış ses bakımından daha az gürültülü,
BitFenix ve DeepCool'da Full Bridge LLC DC-DC özellikleri vs. var.

Yakın zamanda RTX 3080Ti (RTX 4070, Super veya Ti'da olabilir ama şuanlık 2.el RTX 3080Ti'dan yanayım.) almayı düşünüyorum bu yüzden marka ve marka olmasına karşın yüksek model bir güç kanyağına geçmek net kararım watt kimilerine yüksek gelebilir fakat hem 3 bağımsız PCI-e güç girişine ihtiyacım var hemde ileriye dönük olması için bu kararı verdim.

BitFenix aralarında dediğim gibi en donanımlısı fakat PSU Tier List'in şuan çok güncel olmaması ile beraber adı ve özellikle bu modeli olmayınca şüpheye düşürdü fakat yeni olduğu için listede yer almamış olabilir ama
Cybenetics incilemerinde de bulunmuyor. En başta belirttiğim gibi istediğim ve kararsız kaldığım ilk 3 model PSU BitFenix, DeepCool ve NZXT oldu.

Şimdiden okuyan, cevap veren ve yardımcı olan herkese teşekkürlerimi iletiyorum, tekrardan iyi akşamlar diliyorum. (Bu arada SHP 650W v2 80+White güç kaynağımda ATX2.3).

DÜZELTME: A850G Modeli ATX3.0 (PCI-e 5.0) özelliklerini destekliyordur, 6.seçenek yanlış bilgiye sahiptir, doğru özelliklere sahip yeni seçenek eklenmiştir.

Son düzenleme:

Hydranoid

80+ Bronze
Gigabyte coflayan güç kaynaklarıyla meshur ama hangisini seçersiniz bilemem NZXT ve Corsair kendileri üretiyordu galiba direkt alanları oydu sanırım diğer firmaların her seyi var hele coflayan dediğim m2 üretiyor kötü mouse üretiyor kötü laptop üretiyor kötü gibi gibi. Ben olsam dediğim iki markayı seçerdim galiba ama çok ilgi alanım değil

Armi3067

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gigabyte coflayan güç kaynaklarıyla meshur ama hangisini seçersiniz bilemem NZXT ve Corsair kendileri üretiyordu galiba direkt alanları oydu sanırım diğer firmaların her seyi var hele coflayan dediğim m2 üretiyor kötü mouse üretiyor kötü laptop üretiyor kötü gibi gibi. Ben olsam dediğim iki markayı seçerdim galiba ama çok ilgi alanım değil
Corsair kutu içeriği PCI-e kablo sayısı tarafında yetersiz kalıyor yanlış bilmiyorsam psu üzerinde yeteri kadar giriş olsada kutu içeriğinde 1x8pin gpu kablosu var fakat yinede dediklerini göz önünde bulunduracağım. NZXT seçmemin nedeni arkadaşıma aldırdım memnun hemde kasam da nzxt uyumluluk açısından ve kablo uzunluğuundan problem yaşamam, teşekkürler 1 hafta sonunda net karara ulaşırım umarım.

ThE LoSt

80+ Silver
Herkese iyi akşamlar dilerim forum, daha önce güç kaynağı patlamış biri olarak ve şuanda bomba ünvanını taşıyan SHP 650W V2 80+ güç kaynağını kullanmaktayım. PSU Tier List ve Cybenerics sitelerinden edindiğim bilgi ve araştırmalarıma göre önce 3 PSU arasında daha sonra ise bu sayı artarak bir kaç PSU arasında kararsız kaldım. İstediklerim ATX Versiyonunun güncel olması ATX 3.0 olmasada ATX v2.4 ve üzeri olsa iyi olur. Koruma olarak minimum 5 ve üzeri korumaya sahip olsun. 850Watt olsun yukarı ve aşağısı olmaz 80+ olayına çok takılmıyorum fakat 850Watt güç kaynaklarında zaten 80+ Gold ortalamada. Daha derin teknik detaya girmeme gerek yok yoksa verilen teknik detaylarda en kapsamlısını BitFenix vermiş kablo cinsinden tut diğer detaylarına ve testlerine kadar. Önerileriniz nelerdir seçenekler arasında eski güç kaynaklarıda var güncel olanlarda, yıl olarak biraz eski olup ATX Versiyonu güncel olanlarda. BitFenix sitesine girip seçeneklerdeki güç kaynağı sayfasına gidince tüm üst seviye donanım ce özellikleri karşılıyor ve barındırıyor.

Tüm güç kaynaklarının birbirinden ayırt edici özellikleri var örneğin;
Gigabyte markasında kablolarında ek kapasitör ne kadar iyi veya kötü bilemem ama genellikle olumsuz bakılıyor,
Corsair japon kapasitörler olmamasına karşın kaliteli ve uzun ömürlü kapasitör kullanıyor,
Bazı modellerin fanları Fluid Dynamic Bearing olarak yapılandırılmış ses bakımından daha az gürültülü,

Yakın zamanda RTX 3080Ti (RTX 4070, Super veya Ti'da olabilir ama şuanlık 2.el RTX 3080Ti'dan yanayım.) almayı düşünüyorum bu yüzden marka ve marka olmasına karşın yüksek model bir güç kanyağına geçmek net kararım watt kimilerine yüksek gelebilir fakat hem 3 bağımsız PCI-e güç girişine ihtiyacım var hemde ileriye dönük olması için bu kararı verdim.

BitFenix aralarında dediğim gibi en donanımlısı fakat PSU Tier List'in şuan çok güncel olmaması ile beraber adı ve özellikle bu modeli olmayınca şüpheye düşürdü fakat yeni olduğu için listede yer almamış olabilir ama
Cybenetics incilemerinde de bulunmuyor. En başta belirttiğim gibi istediğim ve kararsız kaldığım ilk 3 model PSU BitFenix, DeepCool ve NZXT oldu.

Şimdiden okuyan, cevap veren ve yardımcı olan herkese teşekkürlerimi iletiyorum, tekrardan iyi akşamlar diliyorum. (Bu arada SHP 650W v2 80+White güç kaynağımda ATX2.3).

DeepCool PQ850M ATX2.4 850W 80+Gold​

Fiyat performans olarak iyi konumda hatta fazla güç için 1000w modelini de edinebilirsiniz bütçenize uyuyor bu listede her psu başarılı sizi üzmeyecek modeller Thermaltake | Toughpower : GF1 modeli de eklenebilir ayrıca listeye atx 3.0 psular maalesef fiyatlar tuzlu biraz bütçe artışı olursa https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-fsp-hg2-850-hydro-g-pro-850w-fiyati,759182471.html buda olabilir.

Armi3067

80+ Bronze

DeepCool PQ850M ATX2.4 850W 80+Gold​

Fiyat performans olarak iyi konumda hatta fazla güç için 1000w modelini de edinebilirsiniz bütçenize uyuyor bu listede her psu başarılı sizi üzmeyecek modeller Thermaltake | Toughpower : GF1 modeli de eklenebilir ayrıca listeye atx 3.0 psular maalesef fiyatlar tuzlu biraz bütçe artışı olursa https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-fsp-hg2-850-hydro-g-pro-850w-fiyati,759182471.html buda olabilir.
GF1 modelini gördüm PSU Tier List'te de var fakat benim bütçemde GF modeli var sadece o yüzden çok bakıp araştırmadım fakat GF1 başarılı, ATX3.0 olara elimde şuan sadece BitFenix var, daha önce stoklarda XPG Kyber 850W ATX3.0 güç kaynağı vardı oda bütçeme uygundu ama şuan akakçeden bile bakıyorum kalmamış gibi, o yüzden 3.0'a şuan yanaşamıyorum. Hydro G Pro'da tier listte ve çok iyi olduğunu duydum fakat beni bütçe olarak aşıyor çünkü ekran kartı alacağım daha yanına.

Son düzenleme:

GTX 1050 Tİ

80+ Bronze
Dığer forumdaki psu adam bu bütçe civarında bitfenixi önermişti. Burda yok sanırım o yüzden etiketleyemiyorum. Ben olsam bitfenix alırdım.

Armi3067

80+ Bronze
Dığer forumdaki psu adam bu bütçe civarında bitfenixi önermişti. Burda yok sanırım o yüzden etiketleyemiyorum. Ben olsam bitfenix alırdım.
Bana özelden diğer forumu ve nickname var ise dm olarak atar mısın? Teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

DeepCool ile Bitfenix hep aynı oy sayısını alıyor kafa kafaya mücadele var :D

Armi3067

80+ Bronze

Armi3067

80+ Bronze
Bir soru daha soracağım ATX3.0 PSU şart mı? Atıyorum yeni 12VHPWR destekli gpu aldım fakat güç kaynağımda bu giriş yok uygun bir dönüştürücü alsam çalıştıramayacak mı, çalıştıracak diye biliyorum. PCI-e 5.0 desteğide zaten bu ATX3.0 ile beraberinde isim takısı olarak geliyor şu zaman ekran kartı yükseltenlerde eğer güç kaynağı wattı yetiyorsa hiç güç kaynağını da yükselten görmedim çünkü. MSI tarafında önerdiğim modelde kağıt üzerinde yeteri kadar beni doyuracak bilgi görmedim ve teknik detaylara bakınca kağıt üzerinde (elektrik & elektronikten o kadar detaylı anlamam.) Half Bridge LLC DC-DC desteği var, BitFenix ve DeepCool'da ise Full Bridge LLC DC-DC desteği var mesela bunlar tam olarak neyi etkiler, çünkü aldım mı kaliteli ve bir nevi ömürlük istiyorum powersupply en nadir hatta bozulmadı mı neredeyse hiç değiştirilmeyen parçalardan biridir, eğer yeterli bir watt alındıysa zamanında.

Top Bottom