Neler Yeni

Hangi siteden/Hangi sistemi almalıyım? BÜTÇE:9.500-10.000TL

Tokuchi77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
330
İsim
Ad Soyad
Merhaba Donanım Arşivi Ailesi,

RTX 2060 ekran kartlı, i5 10400f ya da r5 3600 işlemcili sistem almak istiyorum.
Önüme bu iki seçenek çıkıyor;

1) İNCEHESAP

2) GAME GARAJ

Yardımnıza ihtiyacım var.

Anakart,
RAM,
SSD,
Kasa,
Güç kaynağı

gibi parçalarında nasıl olduğunu sizden duymak isterim. Kafam karışık ve işin ustası değilim.

Benim düşüncelerim;

PENTHOS-5T10 SİSTEMİ HAKKINDA

Game Garaj'a ait olan Penthos-5T10 sistem bana garip geldi. Mesela o sistemde özelleştirme yapamam çünkü 10.000TL ve üstü bütçemi aşıyor.
Bu yüzden Netac marka SSD gibi parçaları almak zorundayım. Bu arada marka nasıldır iyi mi bilmem ama bana kötü ve garip geldi.

Birde bu sistemde işlemci i5 10400f ve anakartı Biostar H410M yani 410'lu modeller biraz düşük geldi. En az 450 olması daha iyi bildiğim kadarıyla.
Aynı zamanda bu kasa nasıldır bilmiyorum yine tabii ki ve güç kaynağı hakkında da en ufak fikrim yok.

BATTLE SILVER SİSTEMİ HAKKINDA

Bu sistemi alacak olursam kesinlikle r5 3600 işlemci yapmadan almam.
Şu an fiyatı 8.999TL ve sadece işlemciyi r5 3600 yaparsam, fiyat 9.830 TL oluyor. Onun dışında başka bir değişiklik yapmama gerek var mı?

Anakart, RAM, SSD, Kasa ve güç kaynağı hakkında görüşleriniz nelerdir?

Ayrıca kasayı sadece 4.64 TL fark ile Corsair Carbide SPEC 05 CV550 modeli ile değiştirebiliyorum.
SSD bana kötü geldi bilmiyorum. M2 değil sanırım. Kinsgton A200 ile ne yap ne et değiştir mi diyorsunuz?

Yani kısacası neler önerirsiniz?
Neler söylersiniz?

Lütfen yardıma ihtiyacım var :(

sbaran21

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Sefer Baran Demir
Merhaba Donanım Arşivi Ailesi,

RTX 2060 ekran kartlı, i5 10400f ya da r5 3600 işlemcili sistem almak istiyorum.
Önüme bu iki seçenek çıkıyor;

1) İNCEHESAP

2) GAME GARAJ

Yardımnıza ihtiyacım var.

Anakart,
RAM,
SSD,
Kasa,
Güç kaynağı

gibi parçalarında nasıl olduğunu sizden duymak isterim. Kafam karışık ve işin ustası değilim.

Benim düşüncelerim;

PENTHOS-5T10 SİSTEMİ HAKKINDA

Game Garaj'a ait olan Penthos-5T10 sistem bana garip geldi. Mesela o sistemde özelleştirme yapamam çünkü 10.000TL ve üstü bütçemi aşıyor.
Bu yüzden Netac marka SSD gibi parçaları almak zorundayım. Bu arada marka nasıldır iyi mi bilmem ama bana kötü ve garip geldi.

Birde bu sistemde işlemci i5 10400f ve anakartı Biostar H410M yani 410'lu modeller biraz düşük geldi. En az 450 olması daha iyi bildiğim kadarıyla.
Aynı zamanda bu kasa nasıldır bilmiyorum yine tabii ki ve güç kaynağı hakkında da en ufak fikrim yok.

BATTLE SILVER SİSTEMİ HAKKINDA

Bu sistemi alacak olursam kesinlikle r5 3600 işlemci yapmadan almam.
Şu an fiyatı 8.999TL ve sadece işlemciyi r5 3600 yaparsam, fiyat 9.830 TL oluyor. Onun dışında başka bir değişiklik yapmama gerek var mı?

Anakart, RAM, SSD, Kasa ve güç kaynağı hakkında görüşleriniz nelerdir?

Ayrıca kasayı sadece 4.64 TL fark ile Corsair Carbide SPEC 05 CV550 modeli ile değiştirebiliyorum.
SSD bana kötü geldi bilmiyorum. M2 değil sanırım. Kinsgton A200 ile ne yap ne et değiştir mi diyorsunuz?

Yani kısacası neler önerirsiniz?
Neler söylersiniz?

Lütfen yardıma ihtiyacım var :(

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,849
Üyeler
142,185
Son üye
LaQuincia