Neler Yeni

Hangi soğutmayı önerirsiniz?

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,171
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Murathan Sel
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, Oyunlar
Instagram
murathan_sel
Steam
MuratHan The Unbeaten
Discord
! MuratHan #0612

p4tk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Refik

ayakliPC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Hakan
https://www.gaming.gen.tr/urun/319385/cooler-master-hyper-212-halo-black-edition-cpu-hava-sogutucu/

https://www.itopya.com/thermaltake-riing-silent-12-mavi-led-120mm-islemci-hava-sogutucu_u1034

https://www.teknobiyotik.com/donani...wm-fanli-islemci-sogutucu-ar-acfre00115a.html

Thermaltake bazen Hepsiburada'nın kendi satıcısında kampanyaya giriyor.
Çok opsiyon var, başlıca aklıma gelenler bunlar.
Fiyat aralığına bağlı kalmaya çalıştım, sınır yukarı çekilirse farklı modeller de önerebilirim.
Şahsi olarak 120mm sıvı soğutucuların performans farkı oluşturduğuna inanmıyorum. İyi bir 120mm kule tipi soğutucu, çoğu 120mm AIO sıvı soğutma kitinden daha performanslıdır (Bence)
Bu sebeple 240mm sıvı soğutucuya çıkılmayacaksa BENCE gerek yok.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,171
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman

p4tk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Refik
https://www.gaming.gen.tr/urun/319385/cooler-master-hyper-212-halo-black-edition-cpu-hava-sogutucu/

https://www.itopya.com/thermaltake-riing-silent-12-mavi-led-120mm-islemci-hava-sogutucu_u1034

https://www.teknobiyotik.com/donani...wm-fanli-islemci-sogutucu-ar-acfre00115a.html

Thermaltake bazen Hepsiburada'nın kendi satıcısında kampanyaya giriyor.
Çok opsiyon var, başlıca aklıma gelenler bunlar.
Fiyat aralığına bağlı kalmaya çalıştım, sınır yukarı çekilirse farklı modeller de önerebilirim.
Şahsi olarak 120mm sıvı soğutucuların performans farkı oluşturduğuna inanmıyorum. İyi bir 120mm kule tipi soğutucu, çoğu 120mm AIO sıvı soğutma kitinden daha performanslıdır (Bence)
Bu sebeple 240mm sıvı soğutucuya çıkılmayacaksa BENCE gerek yok.
Arctic Freezer A35'e baktım yorumlarda 20 derece düşürüldüğünü söylemiş diğerlerini bulamadım hangisi daha iyidir?

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,171
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Arctic Freezer A35'e baktım yorumlarda 20 derece düşürüldüğünü söylemiş diğerlerini bulamadım hangisi daha iyidir?
Hocam kaliteli ürünlerdir ama sizin o kadarına ihtiyacınız yok kullandığınız işlemci belli ondan dolayı 224 xts'nin üstüne çıkmak şov olur gerek yok yani he ileride işlemci değiştiricem diyorsanız olabilir de ben olsam 214 XT alırdım çünkü gayet yeterli olur işlemcinin için

p4tk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Refik
Hocam kaliteli ürünlerdir ama sizin o kadarına ihtiyacınız yok kullandığınız işlemci belli ondan dolayı 224 xts'nin üstüne çıkmak şov olur gerek yok yani he ileride işlemci değiştiricem diyorsanız olabilir de ben olsam 214 XT alırdım çünkü gayet yeterli olur işlemcinin için
Evet şimdi baktım 214 XT de 20 derece düşürdüğünü söylemişler fakat kullanacağım yer sıcak bir yer yazın o yüzden söyledim ki sitedeki normal en kötü soğutucu 1000 TL ile başlıyor.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,171
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Evet şimdi baktım 214 XT de 20 derece düşürdüğünü söylemişler fakat kullanacağım yer sıcak bir yer yazın o yüzden söyledim ki sitedeki normal en kötü soğutucu 1000 TL ile başlıyor.
Size kalmış hocam.

ayakliPC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Hakan
Ben kendi alış-veriş tercihlerime göre ürün öneririm genelde.
Teknik Özellik listesinde 65W TDP gösteren bir işlemci için bu soğutucular fazla bile fakat olur da işlemci upgrade yapılır, bir daha soğutucu masrafı çıkmasın. Bir de şu anki alım gücünüz ile belli bir zaman sonraki alım gücünüz arasında fark olabileceğinden dolayı bütçe dahilindeyse Arctic veya diğer kaliteli üürnler tercih edilebilir kanaatindeyim.

p4tk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Refik
Ben kendi alış-veriş tercihlerime göre ürün öneririm genelde.
Teknik Özellik listesinde 65W TDP gösteren bir işlemci için bu soğutucular fazla bile fakat olur da işlemci upgrade yapılır, bir daha soğutucu masrafı çıkmasın. Bir de şu anki alım gücünüz ile belli bir zaman sonraki alım gücünüz arasında fark olabileceğinden dolayı bütçe dahilindeyse Arctic veya diğer kaliteli üürnler tercih edilebilir kanaatindeyim.
Hocam eğer ki 224 xts ve ya 214 XT den daha iyi Soğucaksa alırım fakat baktığım 2 üründe 20 derece düşürdüğünü söylemişler ben sıcak bir yerde oturuyorum.

Bilgisayarı aldığım yerdeki en kötü soğutucu 1000 TL'den başlıyor 400-500 ekler daha iyisini alırım sonuçta 1 kez alacağım diye düşünüyorum.

ayakliPC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Hakan
Hocam eğer ki 224 xts ve ya 214 XT den daha iyi Soğucaksa alırım fakat baktığım 2 üründe 20 derece düşürdüğünü söylemişler ben sıcak bir yerde oturuyorum.

Bilgisayarı aldığım yerdeki en kötü soğutucu 1000 TL'den başlıyor 400-500 ekler daha iyisini alırım sonuçta 1 kez alacağım diye düşünüyorum.
"Sonuçta 1 kez alacağım" yazdığın için öneriyorum. He ama şu an bu işlemci ile diğer arkadaşların önerdiği F/P ürünü ile arasında 20 derece fark olmayacaktır. 20 derece büyük bir fark ve olsa olsa stok soğutucuya göre 20 derece daha serin çalıştırır herhalde. Konuyu Ryzen 5600 olarak değil geleceğe yönelik işlemciler için genel olarak bakacak olursak ben kendi önerdiklerim gibi olan ürünlerden yanayım.
Tercih/karar sizin. Şimdiden hayırlı olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
922,928
Üyeler
143,255
Son üye
Rizwell