Neler Yeni

Hangi Suplementler kullanılmalıdır?

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,245
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Pohl, A., Schünemann, F., Bersiner, K., & Gehlert, S. (2021). The impact of vegan and vegetarian diets on physical performance and molecular signaling in skeletal muscle. Nutrients, 13(11), 3884.

Buyrun size makale omnivor beslenme ile arasında anlamlı bir fark bulunmuyor vejetaryen beslenmenin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

vitamin takviyelerinizi doktora danışarak alırsanız daha yararlı olur
Kanıt olarak sunmak için bayağı yetersiz bir link. Spesifik birkaç molekül seçip çıkarımda bulunmak ahmaklık. Sporcuları geçtim vegan, vejetaryen beslenme sedanter insanlar için bile zararlı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Lemonade Cell
Kanıt olarak sunmak için bayağı yetersiz bir link. Spesifik birkaç molekül seçip çıkarımda bulunmak ahmaklık. Sporcuları geçtim vegan, vejetaryen beslenme sedanter insanlar için bile zararlı.
kardeşim sen şaka mısın neye dayanarak bunu söylüyorsun önünne atıf değeri en yüksek dergide yayınlanmış makale koyuyorum yetersiz diyor napayım paşam daha :DD

kardeşim sen şaka mısın neye dayanarak bunu söylüyorsun önünne atıf değeri en yüksek dergide yayınlanmış makale koyuyorum yetersiz diyor napayım paşam daha :DD
istersen bunun gibi bir sürü makale var elimde

LogiMess

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,723
İsim
Gtx 1090Tİ
Merhabalar spora tekrardan başlayacağım daha önceden aralıklarla 8 ay yaptım. İlk 4 ayında 18 kilo aldım diyetisyen yardımı ile sonra bazı dönemler sporu ve yeme içmeyi bırakınca 6-7 kilo verdim.
Yeniden başlayacağım ve suplement kullanmak istiyorum. Daha önce hiç suplement kullanmadım. Elimde Ronic Nutration'ın creatini bulunmakta yanına ne almamı tavsiye edersiniz? Servis sayısının çok olması ve çok pahalı olmaması benim için önemli.
Omega 3,Multivitamin,Creatine alırsan gelişim naçizne olacaktır

Rica ederim, hayır olmaz. Ben ZMA (Çinko+magnezyum+B6) kullanıyorum, uyku düzenim yerine geldi ve cildim bayağı bir düzeldi, sana da tavsiye ederim.
Hocam önerdiğin bir marka var mı f/p olarak

whisper snow

80+ Silver
Omega 3,Multivitamin,Creatine alırsan gelişim naçizne olacaktır

Hocam önerdiğin bir marka var mı f/p olarak
Ben şuan NCS kullanıyorum memnunum 30 servis 85 TL Trendyol da ama şuan pahalanmis :/

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,245
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil

istersen bunun gibi bir sürü makale var elimde
Bitkisel proteinlerde lösin bulunmaz figürlerde de gösterildiği gibi bu da amino asit sentezini sınırlar. Bitkilerle yeterli miktarda protein almak da bayağı zor. Ayrıca vegan vejetaryen beslenme demir eksikliği be B12 eksikliği anemisinin de en önemli nedeni. Referans bölümündeki makalelerim tamamı inceleyecek vaktim yok ama kısaca bir baktım vejeteryan diyeti olan sporculara verilen farklı maddelerin lösin kreatin gibi performans arttırdığı kanıtlanmış.(decreased myofibrillar protein synthesis şekilde görülüyor zaten). Vegan diyetin faydası olarak sağlıklı barsak florası ve düşük protein dejenerasyonu gösterilmiş bu da bir anlam ifade etmiyor. Kalorik surpulasta olan yeterli miktarda protein alan bir sporcuda zaten protein yıkımı beklenmez. Ayrıca attığın inceleme 4 kere alıntılanmış. Bitkisel beslenmenin anemiye neden olunduğu su götürmez bir gerçek vegan beslenme ve anemi ilişkinizi gösterenler 100lerce kez alıntılanan makaleler bulmak işten bile değil. Vegan diyetin sağlıklı oldupı kanıtlamak için kardiyovaskğler sağlık üzerine yapılan analizleri paylaşsız bir şey demem. Ancak et ürünleri ve vegan beslenme arasında atletik performans açısından fark yok demek açıkça mantıksız. İsteyen istediği şekilde yiyip içmekte özgür. Sporcuların hayvansal ürünler ağırlıklı beslenmesi gerekiyor aynı zamanda diyetleri de bitkilerden zengin olmalı buna da karşı çıkmıyorum. Saygılar.

freygasm

80+ Gold
Sadece kreatin parasını hakediyor diğerlerini zaten doğal olarak yediklerinde bulabilirsin, ki supplement kullanımı da bana mantıklı gelmiyo bunlar anabolik değil %1 bile farkı olmuyor tamamen psikolojik

Servet ünal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
Servet
Instagram
Servet._.unal
Steam
1524131080
Discord
servetunal
700-800 civarı bütçem var ama minimum 2 ay gitmesini istiyorum. Spor yapan biri bcaa ve glutimine önermişti ama bilmiyorum. Pre-workout olarak tavsiye ettiğiniz bir marka varmıdır yoksa herhangibiri olabilirmi
Günlük protein ihtiyacını karşılayabiliyorsan sadece creatin al bence ama sakın proteinochein alma yanlış yazdım markayı büyük ihtimalle

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
957
İsim
emir yapar
Creatine-Vitamin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Lemonade Cell
Bitkisel proteinlerde lösin bulunmaz figürlerde de gösterildiği gibi bu da amino asit sentezini sınırlar. Bitkilerle yeterli miktarda protein almak da bayağı zor. Ayrıca vegan vejetaryen beslenme demir eksikliği be B12 eksikliği anemisinin de en önemli nedeni. Referans bölümündeki makalelerim tamamı inceleyecek vaktim yok ama kısaca bir baktım vejeteryan diyeti olan sporculara verilen farklı maddelerin lösin kreatin gibi performans arttırdığı kanıtlanmış.(decreased myofibrillar protein synthesis şekilde görülüyor zaten). Vegan diyetin faydası olarak sağlıklı barsak florası ve düşük protein dejenerasyonu gösterilmiş bu da bir anlam ifade etmiyor. Kalorik surpulasta olan yeterli miktarda protein alan bir sporcuda zaten protein yıkımı beklenmez. Ayrıca attığın inceleme 4 kere alıntılanmış. Bitkisel beslenmenin anemiye neden olunduğu su götürmez bir gerçek vegan beslenme ve anemi ilişkinizi gösterenler 100lerce kez alıntılanan makaleler bulmak işten bile değil. Vegan diyetin sağlıklı oldupı kanıtlamak için kardiyovaskğler sağlık üzerine yapılan analizleri paylaşsız bir şey demem. Ancak et ürünleri ve vegan beslenme arasında atletik performans açısından fark yok demek açıkça mantıksız. İsteyen istediği şekilde yiyip içmekte özgür. Sporcuların hayvansal ürünler ağırlıklı beslenmesi gerekiyor aynı zamanda diyetleri de bitkilerden zengin olmalı buna da karşı çıkmıyorum. Saygılar.
1-) Lösin soyada, siyah pirinçte, fıstıkta bulunur. 2-)b12 eksikliği konusunda haklısınız ama b12 eksikliği ile spor performansının ilişkisi inanılmaz düşük bir korelasyon içeriyor. Bitkisel beslenme anemiye yol açmaz anemiye yatkınlığı arttırır eğer iyi planlanmış bir vegan diyeti tüketirseniz demir eksikliği çekmezsiniz. Şu ana kadar araştırdığım bütün makaleler atletik performans açısından herhangi olumsuz bir duruma yol açtığını göstermiyor vegan/ vejetaryen diyetlerin sadece güç performansında omnivorlara göre daha zayıf kalıyor.

*Roberts, A. K., Busque, V., Robinson, J. L., Landry, M. J., & Gardner, C. D. (2022). SWAP-MEAT Athlete (study with appetizing plant-food, meat eating alternatives trial)–investigating the impact of three different diets on recreational athletic performance: a randomized crossover trial. Nutrition Journal, 21(1), 69.

Buyrun yeni yapılmış 24 kişi üzerinde randomize kontrollü çalışma, performans açısından fark var mı yok mu görün

1-) Lösin soyada, siyah pirinçte, fıstıkta bulunur. 2-)b12 eksikliği konusunda haklısınız ama b12 eksikliği ile spor performansının ilişkisi inanılmaz düşük bir korelasyon içeriyor. Bitkisel beslenme anemiye yol açmaz anemiye yatkınlığı arttırır eğer iyi planlanmış bir vegan diyeti tüketirseniz demir eksikliği çekmezsiniz. Şu ana kadar araştırdığım bütün makaleler atletik performans açısından herhangi olumsuz bir duruma yol açtığını göstermiyor vegan/ vejetaryen diyetlerin sadece güç performansında omnivorlara göre daha zayıf kalıyor.

*Roberts, A. K., Busque, V., Robinson, J. L., Landry, M. J., & Gardner, C. D. (2022). SWAP-MEAT Athlete (study with appetizing plant-food, meat eating alternatives trial)–investigating the impact of three different diets on recreational athletic performance: a randomized crossover trial. Nutrition Journal, 21(1), 69.

Buyrun yeni yapılmış 24 kişi üzerinde randomize kontrollü çalışma, performans açısından fark var mı yok mu görün
yani bir tabu var kafanızda ve yıkmak çok zor fakat bilimsel araştırmalar buları söylüyor ve yapılmış neredeyse bütün çalışmalara baktım elimde 50 tane makale var buyrun konuşabiliriz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
944,871
Üyeler
148,672
Son üye
Josephing666