Neler Yeni

Hangisini almalıyım MSI GS76 vs GP66?

mrscr1ptz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Karakoç
Bütçe
45000
Arkadaşlar yazılım mühendisliği okuyacağım yaklaiık 5 ay sonra üniye gidicem ve 4 sene de üniversite var. Bana sağlam güzel bir yazılım bilgisayarı lazım tabi yanında azıcık da oyun oynicaz.Şuanlık iki tane ihtimalim var. Ancak kararsız kaldım çünkü birisi daha yeni bir model diğeri daha eski bir model ancak eski model daha iyi gibi duruyor. Ama teknik ayrıntılara hakim değilim sizce hangisi alınmalı yardımcı olursanız sevinirim ,teşekkürler.
1.MSI GS76 Stealth i9-11900h(12.nesil), RTX 3080 16gb, 32gb 3200mhz, 1tb ssd

2.MSI GP66 Leopard i7-11800h(11.nesil), RTX 3080 8gb, 40gb 3200mhz ram, 1 tb ssd

Son düzenleme:

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar iki tane ihtimalim var. Ancak kararsız kaldım çünkü birisi daha yeni bir model diğeri daha eski bir model ancak eski model daha iyi gibi duruyor. Ama teknik ayrıntılara hakim değilim sizce hangisi alınmalı yardımcı olursanız sevinirim ,teşekkürler.
1.MSI GS76 Stealth i9-11900h(12.nesil), RTX 3080 16gb, 32gb 3200mhz, 1tb ssd

2.MSI GP66 Leopard i7-11800h(11.nesil), RTX 3080 8gb, 40gb 3200mhz ram, 1 tb ssd
Verdiğiniz bilgiler doğruysa önerim GS76 olur, ekran kartı TDP'si daha düşük olur fakat 16GB VRAM ve 12. Nesil işlemci avantajınız olur. Linkleri var mı laptopların?

mrscr1ptz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Karakoç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Verdiğiniz bilgiler doğruysa önerim GS76 olur, ekran kartı TDP'si daha düşük olur fakat 16GB VRAM ve 12. Nesil işlemci avantajınız olur. Linkleri var mı laptopların?
İkinci el bir yerden alıcam da gs76yı satan adama ulaştım gpu-z uygulamasını kurup değerleri atar mısınız dedim adam ben tok satıcıyım alıcaksan al uğraşamam kusura bakmayın,dedi.İlandaki bilgiler bunlar. TDP tam olarak ne oluyor beni biraz aydınlatır mısınız?

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
İkinci el bir yerden alıcam da gs76yı satan adama ulaştım gpu-z uygulamasını kurup değerleri atar mısınız dedim adam ben tok satıcıyım alıcaksan al uğraşamam kusura bakmayın,dedi.İlandaki bilgiler bunlar ama şuanlık.
İlginçmiş, ikinci el bakıyorsanız şuna da bakın derim.

mrscr1ptz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Karakoç
İlginçmiş, ikinci el bakıyorsanız şuna da bakın derim.
Msi ve asus haricinde bakmıyorum diğer laptoplar bana aşırı kalitesiz geliyor. Hele de HP, sanırım ölsem de almicağım bir marka. Yine de teşekkür ederim.

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Msi ve asus haricinde bakmıyorum diğer laptoplar bana aşırı kalitesiz geliyor. Hele de HP, sanırım ölsem de almicağım bir marka. Yine de teşekkür ederim.
Muhtemelen sizin gördüğünüz seriler kalitesizdir, rica ederim.

mrscr1ptz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Karakoç
Muhtemelen sizin gördüğünüz seriler kalitesizdir, rica ederim.
Elimde bir HP vardı çoook fazla kötüydü ve travma yarattı. Monster istemiştim zamanında fazla derecede sonra kullanan arkadaşlarıma baktım kasıyor donuyor gibiydi ama msi beni asla şaşırtmadı o yüzden gözümde sadece msi ve de kendisiyle eş değer gördüğüm asus var. Ha bu markalar için önerileriniz varsa onlara da bakabilirim sonuçta bütçem bir miktar var farklı çeşit senaryolar oluşturulabilir.

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Elimde bir HP vardı çoook fazla kötüydü ve travma yarattı. Monster istemiştim zamanında fazla derecede sonra kullanan arkadaşlarıma baktım kasıyor donuyor gibiydi ama msi beni asla şaşırtmadı o yüzden gözümde sadece msi ve de kendisiyle eş değer gördüğüm asus var. Ha bu markalar için önerileriniz varsa onlara da bakabilirim sonuçta bütçem bir miktar var farklı çeşit senaryolar oluşturulabilir.
MSI ve Asus'un da kötü modelleri var. Seçtiğiniz 2 model de iyi serilerden. Ben yerinizde olsam attığım Omen 17'yi alırdım, HP almayacaksanız da GS76 temizse onu alırdım.

GRDL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mehmet Gürdal
Şahsen asus Tuf A15'i tavsiye ederim 2022 ya da 23 modeli gerçekten çok güzel. Amd temelli oldukları için batarya ömrü uzun olur, ayrıca daha premium bir paket.
Rtx 3060 sizi oldukça memnun edecektir. Ama biraz beklerim derseniz 2023 modeli daha iyi. Durumu değerlendirin, bütçenizi ayarlayın. Aldığınız cihazı 4 yıl kullanacaksınız. Sadece Teknik özellikleri değil verdiği his te önemli bu bağlamda.
Msi'lar güzel ama şahsen tasarımlarını pek sevmiyorum aşırı agresif kalıyor.

mrscr1ptz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Karakoç
Şahsen asus Tuf A15'i tavsiye ederim 2022 ya da 23 modeli gerçekten çok güzel. Amd temelli oldukları için batarya ömrü uzun olur, ayrıca daha premium bir paket.
Rtx 3060 sizi oldukça memnun edecektir. Ama biraz beklerim derseniz 2023 modeli daha iyi. Durumu değerlendirin, bütçenizi ayarlayın. Aldığınız cihazı 4 yıl kullanacaksınız. Sadece Teknik özellikleri değil verdiği his te önemli bu bağlamda.
Msi'lar güzel ama şahsen tasarımlarını pek sevmiyorum aşırı agresif kalıyor.
Ben de msiın tasarımlarına aşırı hayranım gp66 leopard fazla kalın ve tok gözükürken gs76 fazla derecede klas gözüküyor. Ben sanırım gs76yı alıcam. Konuyu açma sebebim ekran kartları arasında hangisi daha iyi olur merak etmemdi. Sanırım gs76nın ekran kartı değerleri daha iyi onu alacağım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,032
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom