Neler Yeni

Öneri Harddisk mi? SSD mi?

Otobuscu06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
174
İsim
Ahmet
Arkadaşlar bütçe olarak ortalama bir bütçem var fiyatlardan pek haberim yok, fiyat/performans uzun yıllar kullanabileceğim sorun çıkarmayacak bir SSD önerir misiniz? (2.5 inç olması şart çünkü hali hazırda 500 gb m2 SSD bulunmakta.) 500 gb yetersiz geliyor gibi oyunlarım sıgmıyor icine.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Veya HDD de olabilir sadece oyun kurmak icin, işletim sistemi m2de.

Andromakhe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,078
İsim
AAAAA
İlgilendiği Kategoriler
Anime / Tarih /Eğitim / Siyaset / Teknoloji
Oyunları SSD diske kurmanı öneririm.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,176
İsim
Selim
SSD oyun için. HDD artık yetersiz kalıyor çok uzun bekleme süreleri.

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
haiko haikoloji
Arkadaşlar bütçe olarak ortalama bir bütçem var fiyatlardan pek haberim yok, fiyat/performans uzun yıllar kullanabileceğim sorun çıkarmayacak bir SSD önerir misiniz? (2.5 inç olması şart çünkü hali hazırda 500 gb m2 SSD bulunmakta.) 500 gb yetersiz geliyor gibi oyunlarım sıgmıyor icine.

Oyun oynayan biri değilim. SSD olmayan bir bilgisayarda internette sörf yapmak ve oyun oynamak size pek tat ve performans vermeyecektir diye biliyorum. SSD' mi işletim sistemi kısmına; oyunlarımın datalarını da HDD üzerinde yedek alayım derseniz; yine aynı kötü sonuçlar alırsınız. Çünkü oynadığınız oyunlar yine ihtiyacı olan datalarını HDD üzerinden çekmeye çalışacak ve veri hızında kayıplar yaşayacaktır.
Size önerim; ucuz olsun 256GB olsun ama alacağınız depolama aygıtı HDD olmasın. Hatta biraz sinir yapayım: Lanet olsun o mekanik Allah'ın cezası HDD'lere...
Umarım anlatabilmişimdir :)

Otobuscu06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
174
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun oynayan biri değilim. SSD olmayan bir bilgisayarda internette sörf yapmak ve oyun oynamak size pek tat ve performans vermeyecektir diye biliyorum. SSD' mi işletim sistemi kısmına; oyunlarımın datalarını da HDD üzerinde yedek alayım derseniz; yine aynı kötü sonuçlar alırsınız. Çünkü oynadığınız oyunlar yine ihtiyacı olan datalarını HDD üzerinden çekmeye çalışacak ve veri hızında kayıplar yaşayacaktır.
Size önerim; ucuz olsun 256GB olsun ama alacağınız depolama aygıtı HDD olmasın. Hatta biraz sinir yapayım: Lanet olsun o mekanik Allah'ın cezası HDD'lere...
Umarım anlatabilmişimdir :)
Anlaşıldı hocam ssd bakıyım o zaman öneride bulunursanız çok sevinirim 😊

Musa06_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Musa

Ssd ssd hardisk artık yavaş yavaş gidiyor DVD gibi

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,176
İsim
Selim
Anlaşıldı hocam ssd bakıyım o zaman öneride bulunursanız çok sevinirim 😊
Kronik arızalı model listesi vardı galiba forumda onlar dışındakilere bakabilirsiniz. Isınma yazma hızı düşme sorunu olmayanlardan alın basınız agrimasin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,110
Üyeler
153,497
Son üye
TyoV
Top Bottom