Neler Yeni

Hareketli Sahnelerde Titreme Sorunu Film&Oyun (videolu) RTX2060

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Oyun,Sistem Toplamaları,Konu Dışı, Sohbet
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
Aylardır uğraştığım sorunu nedense çözemiyorum .Sistem imzada mevcut. Ek olarak monitör Asus tuf gaming v249q.

Sorun şöyle : Film izlerken ve oyunların ara sahnelerinde geçişlerde, hareketli sahnelerde ekranın arka planı titriyor. Bir karakterden başka bir karaktere geçerken arka plandaki ev/ duvar/insan fark etmeksizin titriyor. Geçişlerde sadece bu sorun var. Sahne sabit olduğu zaman 2 karakter konuşurken yürürken hiçbir sorun yok, kamerayı çevirince titreme başlıyor. Görüntü bulanıklaştırma gibi odaklanılan karakterde bulanıklık vs yok fakat arkaplan titriyor. Oyunda pek rahatsız etmese de film izlenmiyor.

Sorunu çözmek için bulabildiğim tüm yolları denedim = Freesnync aktif açtım/kapattım, Gysnc açtım/kapattım. Farklı kablolarla denedim( 3 HDMI/ 1 DP) . Farklı bilgisayarla denedim.Farklı monitör ile denedim. Bios güncel, Ekran kartı güncel , DDU ile sürücü temizleyip tekrar kurdum, Nvidia ayarları kaliteye/performansa aldım Dsr çarpanlar aktif ettim/kapattım, Tüm çözünürlükleri tek tek denedim. Özel çözünürlükler oluşturdum . Monitör hz 150 overclock yaptım/kapattım. Tüm Hz ayarlarını tek tek denedim.Bios Core performance boost kapatıp açtım (şuan kapalı fakat fark etmiyor) Bios Svm kapatıp/açtım/ Windows donanım hızlandırmak açtım/kapattım
SSD sağlık iyi , yazma okuma hızı iyi, Ramlar 3000mhz çalışıyor. Hdd sağlık iyi ,yazma okuma iyi. Termal macun yeni. Tüm driverler güncel ve el ile kuruldu.

Sistem zaten 7 aylık yani akla gelebilecek her şeyi denedim.

Tek bulabildiğim çözüm monitör ayarlarından Kontrastı 0 a çekince arka plandaki nesne/insanların titremesi geçiyor fakat o kadar karanlık ki izlenmiyor bile.

ölü piksel vs hiçbir sorun yok.

Chrome donanım hızlandırma kapalı/açık her yolu denedim. Videoyu bilgisayara indirip izlediğimde de aynı şekil.

Diğer aoc 60hz monitörde parlaklık bu kadar fazla olmadığı için onda titreme olmuyor gibi geldi.

%100 kontrast kaynaklı bir sorun fakat nasıl çözebileceğimi bilmiyorum.

Burdan anlaşılır mı bilmiyorum ama telefonla videosunu çektim olduğu kadarıyla. Video hızı 0.5

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
936,486
Üyeler
147,144
Son üye
yunusseven