Neler Yeni

Hastayım Rapor Alamadım

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Kestirip atması bence de doğru olmamış, en azından git test yaptır pozitif çıkarsa ona göre tekrar konuşalım falan diyebilirdi. Sonuçta pozitif çıkınca yasal bir karantina süresi var. Covid'li hastaya rapor yazdı diye kimsenin doktora ceza vereceğini sanmıyorum. Ters bir anına denk gelmiş olabilirsiniz, o gün hakarete veya şiddete uğradığı bir gün olabilir. Sizin hatanız önce Covid testi yaptırmadan direkt bana rapor ver diye gitmiş olmanız.
Teste onlar yönlendiriyor, sen ben testolcam diyip olamıyorsun.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Ayrıca yürüyebiliyorsun rapor yazılma ne ya? Yatalaksam nasıl doktora geleceğim zaten?!?! Ayrıca sınavda benim yürüyüp yürüyememe mi bakıyorlar, onu mu ölçüyorlar? Ben de bunun gibi biri yüzünden rapor alamayıp kimya sınavına girdim, soruları bile okuyamadım yattım uyudum tüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ailemden birçok kişi Covid geçirdi, direkt eğitim araştırma hastanesine gidip oradan Covid testi verdiler. Öncesinde aile hekimine gidilmedi. Bu kural yeni mi geldi?
Evet, ocağın son haftalarından beri böyle.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,954
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Hayır, haksız değilsiniz hatta doğrusunu yapmışsınız.

smithblacksmith

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Samet Demirci
Merhaba,

Bugün sabah uyandım, işe gitmek için kalktım fakat burnum akıyor ve hapşuruyordum. Dün de işyerindeki arkadaşın Covid pozitif çıkmıştı ( 2 gün önce dip dibeydik )

Ben de Covid olabilirim diye servise binmeyip eve döndüm.

Daha sonra rapor almak için doktora gittim ve doktor "Yürüyebiliyorsun, yatalak değilsin, rapor yatalaklara verilir" dedi.

Kendisi daha önce rapor yazdığı için soruşturma yemiş ve maaşı kesilmiş. "Ben de covid oldum Covidken çalıştım burada" diye de ekledi.

Kendisini Cimer' e şikayet ettim.

Muayene etmedi, rapor yazmadı, covid testi için yönlendirmedi, üslubu da çok yanlıştı.

Cimer' e şikayet etme konusunda sizce haksız mıyım?
Konuşma şöyle;

Ben: Merhaba, sabah uyandım servise binecektim fakat burun akıntısı ve hapşurma var diye servise binmedim, rapor verebilir misiniz?

Doktor: Oo en sevdiğim hasta modeli, kaç kere hapşurdun? ( sırıtıyor )

Ben: 3- 5 defa hapşurdum, burun akıntım da vardı, arkadaşım covid diye şüphelenip işe gitmedim.

Doktor: Yok rapor yazamam, ben zamanında garsonluk yaptım hastayken çalıştım, yeri geldi covidken burada çalıştım senin gibi adama rapor yazamam sonra maaşımdan kesiyorlar.

Konuşma tamamen böyle ya yerimde başkası olsa döverdi eminim.

Ailemden birçok kişi Covid geçirdi, direkt eğitim araştırma hastanesine gidip oradan Covid testi verdiler. Öncesinde aile hekimine gidilmedi. Bu kural yeni mi geldi?
Eskiden direkt test yaptırabiliyoedun ya da çokkk belirgin semptomlar varsa test yapıyorlar.

Sadece gribim dediğinde yapmıyorlar doktor yönlendirmeden.

Ben sadece gribim ama başka insanları riske atmak istemedim, 2 amcam covidden öldü.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Konuşma şöyle;

Ben: Merhaba, sabah uyandım servise binecektim fakat burun akıntısı ve hapşurma var diye servise binmedim, rapor verebilir misiniz?

Doktor: Oo en sevdiğim hasta modeli, kaç kere hapşurdun? ( sırıtıyor )

Ben: 3- 5 defa hapşurdum, burun akıntım da vardı, arkadaşım covid diye şüphelenip işe gitmedim.

Doktor: Yok rapor yazamam, ben zamanında garsonluk yaptım hastayken çalıştım, yeri geldi covidken burada çalıştım senin gibi adama rapor yazamam sonra maaşımdan kesiyorlar.

Konuşma tamamen böyle ya yerimde başkası olsa döverdi eminim.

Eskiden direkt test yaptırabiliyoedun ya da çokkk belirgin semptomlar varsa test yapıyorlar.

Sadece gribim dediğinde yapmıyorlar doktor yönlendirmeden.

Ben sadece gribim ama başka insanları riske atmak istemedim, 2 amcam covidden öldü.
Benim bildiğim hiç olmadı hastanedeydi gibi bir rapor var ondan yazması gerekiyor. Hastaneden çıkıp işe gidiyorsun, yarım gün çalışmadığın için normalde maaşından keseceklerken onu verince kesemiyorlar. Hani yarım günlük rapor gibi bişi.

smithblacksmith

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Samet Demirci
Benim bildiğim hiç olmadı hastanedeydi gibi bir rapor var ondan yazması gerekiyor. Hastaneden çıkıp işe gidiyorsun, yarım gün çalışmadığın için normalde maaşından keseceklerken onu verince kesemiyorlar. Hani yarım günlük rapor gibi bişi.
Cimer' e şikayet ettim, rapor yerine yıllık izin yazdırdım. Ben zararlı çıkmadım yine evimde dinleniyorum kimseyi de riske atmadım ama doktor CIMER ile uğraşacak.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,974
İsim
HBE
Şikayet konusunda haklı haksız bilemem ama doktor prosedürü yanlış biçimde icrâ etmiş.

Ciddi semptomlar gösterilmezse devlet hastanelerinde test yapılmıyor. Eklemlerim ağrıyor, başım dönüyor, midem bulanıyor, öksürüğü var halsizim kalkamıyorum, buraya bile zor geldim deseydin seni test bölümüne yönlendirirdi.

Bunun dışında alınan son kararlara göre temaslıda olsan maalesef çalışmanı engelleyecek, seni karantinaya sokabilrcek bir kural yok artık. Bunu şöyle açıklarsa daha rahat anlayacaksınız. Örneğin annenin covid pozitif tanısı almış olduğu bir evde bulunan çocuk ve baba, okula ve işe gidebilir, gitmezlerse karşılığında devamsızlık ve maaş kesintisi uygulanır. Bunu yaşadık arkadaşlar birebir kendi çalıştığım iş yerinde yaşadık. Sorduk soruşturduk ve bize bu bilgiyi verdiler.

Kısaca, doktorun yaptığı doğru. Çünkü senin çalışanı engelleyecek bir durum ortada yok. Bu yüzden rapor yazmamış ama üslup yanlış.

Bu arada merak edenler olursa diye söylüyorum. Evden çalışıyorum bu olay yaşadığından beri. Birim müdürlerimiz insiyatif kullanarak bize evden çalışma olanağı tanıdılar. Ocak 7 den beri homeoffice çalışıyorum. Pazartesi günü itibariyle de tekrar iş yerinde çalışmaya döneceğim.

Karar saçma birde. Kişisel görüşüm bu virüsün halen hafife alındığıdır.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Ciddi semptomlar gösterilmezse devlet hastanelerinde test yapılmıyor. Eklemlerim ağrıyor, başım dönüyor, midem bulanıyor, öksürüğü var halsizim kalkamıyorum, buraya bile zor geldim deseydin seni test bölümüne yönlendirirdi.
Hocam daha 4 gün önce gittim doktora aferin yazar mısın çok fena grip oldum dedim sen git bi covid testi yaptır ya dedi doktordan doktora değişiyor o.

smithblacksmith

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Samet Demirci
Şikayet konusunda haklı haksız bilemem ama doktor prosedürü yanlış biçimde icrâ etmiş.

Bunun dışında alınan son kararlara göre temaslıda olsan maalesef çalışmanı engelleyecek, seni karantinaya sokabilrcek bir kural yok artık. Bunu şöyle açıklarsa daha rahat anlayacaksınız. Örneğin annenin covid pozitif tanısı almış olduğu bir evde bulunan çocuk ve baba, okula ve işe gidebilir, gitmezlerse karşılığında devamsızlık ve maaş kesintisi uygulanır. Bunu yaşadık arkadaşlar birebir kendi çalıştığım iş yerinde yaşadık. Sorduk soruşturduk ve bize bu bilgiyi verdiler.

Kısaca, doktorun yaptığı doğru. Çünkü senin çalışanı engelleyecek bir durum ortada yok. Bu yüzden rapor yazmamış ama üslup yanlış.

Bu arada merak edenler olursa diye söylüyorum. Evden çalışıyorum bu olay yaşadığından beri. Birim müdürlerimiz insiyatif kullanarak bize evden çalışma olanağı tanıdılar. Ocak 7 den beri homeoffice çalışıyorum. Pazartesi günü itibariyle de tekrar iş yerinde çalışmaya döneceğim.

Karar saçma birde. Kişisel görüşüm bu virüsün halen hafife alındığıdır.
Doktor bana muayene yapmadı ki, Gribim rapor istiyorum dedim o da direkt "rapor yazamam" dedi.

Çabuk yoruluyorum, çabuk grip oluyorum, bademciklerim en ufak soğuk bişeyde şişiyor dediğimde kan tahlili yaptır dedi.

Sonuçta ben "muayene" diye gittim ve doktor muayene etmedi.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,974
İsim
HBE
Hocam daha 4 gün önce gittim doktora aferin yazar mısın çok fena grip oldum dedim sen git bi covid testi yaptır ya dedi doktordan doktora değişiyor o.
Devlet hastanesinde böyle bir olayın yaşanma ihtimali şu an günümüzde '0', yazıyla yazıyorum 'Sıfır'. Kurallar basit ki test kararını doktor vermiyor. Covid birimleri belirliyor. Yanlış yönlendirmeyin kimseyi. Ciddi semptom yoksa, testte yok. Semptom varsa teste yolluyorlar.

Doktor bana muayene yapmadı ki, Gribim rapor istiyorum dedim o da direkt "rapor yazamam" dedi.

Çabuk yoruluyorum, çabuk grip oluyorum, bademciklerim en ufak soğuk bişeyde şişiyor dediğimde kan tahlili yaptır dedi.

Sonuçta ben "muayene" diye gittim ve doktor muayene etmedi.
Olayda o zaten. Yatalak durumdaki grip hastasına rapor yazdığını belirtmiş. Arkadaş her burnu akan, iki hapşıran da gitmezse işlerinin başına bu işler dönmez. Abartmamak gerekiyor ama dediğim gibi. Ciddi bir durum olduğunu düşünüyorsan gidip test yaptırabilirsin. Devlette yapamıyorsanız gidin özel hastane de ücreti karşılığında yaptırın. Ben şahsen öyle yapıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
ahmet
valla doktorların arasında çok sıkıntı insan var.insanlara baya kötü davranıyorlar. sen haklısın anlattıgın kadarıyla. bu arada rapor sadece yatalaklara verilmez.

Top Bottom