Neler Yeni

🔥İndirim 🔥 Hayat , Sırma , Akmina Ürünlerinde Sepette %45 İndirim 🔥 %15 Nays Geri Ödeme 🔥

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,446
İsim
Hakanbey
Gebe kaldığınız bir topluma boykot edemezsiniz mastercardlarda iptal ettirin ozaman visa vs hepsi onların

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Gebe kaldığınız bir topluma boykot edemezsiniz mastercardlarda iptal ettirin ozaman visa vs hepsi onların
Son günlerde Troy'a ciddi bir geçiş var, isteyince oluyor. Yurt dışı alışverişleri haricinde kimsenin MasterCard ya da Visa'ya ihtiyacı yok.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,240
İsim
Oğuz
Şu an sana Vestel telefondan yazıyorum kardeş bizimkisi karınca misali safımız belli olsun bizim paramız bize ve müslümanlara kan ve ölüm olarak dönmesin diye çabalıyoruz diğer dünya ülkeleri bizi ilgilendirmez onlar da zaten siyonistlerin kuklası tasmaları ellerinde o yüzden ses çıkaramıyorlar.
Hmmm ama maalesef hocam üzücü bir haberim var ki Vestel de Android alt yapısın kullanıyor. Bildiğiniz üzere onlar da siyonist yazılımı. Kullandığı işlemciler de MediaTek veya Snapdragon, maalesef onlar da ABD ve Çin'e ait. %100 yerli telefon olmadığı için ne yazık ki destek vermek için hiç telefon kullanmamanız gerek. Bununla orantılı olarak mecburen TV de kullanmayın. Hatta varsa evinizde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi; büyük ihtimal onlar da Türklere ait değil. Destek vermemek için direkt olarak hatta yaşamazsanız daha yerinde bir destek olabilir.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Hmmm ama maalesef hocam üzücü bir haberim var ki Vestel de Android alt yapısın kullanıyor. Bildiğiniz üzere onlar da siyonist yazılımı. Kullandığı işlemciler de MediaTek veya Snapdragon, maalesef onlar da ABD ve Çin'e ait. %100 yerli telefon olmadığı için ne yazık ki destek vermek için hiç telefon kullanmamanız gerek. Bununla orantılı olarak mecburen TV de kullanmayın. Hatta varsa evinizde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi; büyük ihtimal onlar da Türklere ait değil. Destek vermemek için direkt olarak hatta yaşamazsanız daha yerinde bir destek olabilir.
Zaruret ve keyfiyet ayrımını yapamıyor musun? Belirttiğin gibi, bazı alanlar var. Piyasayı domine etmişler, alternatif yok. Bunlarda mecbur alıyorlar. Zaruret olmayan, alternatifin çok olduğu ürünlerde ise ellerinden geldiğince destek vermeyeni tercih ederek boykot yapıyorlar. Önemli olan bu bilince sahip olmak. Kimse "Ben dört başı mamurum, dolaylı yahut direkt en ufak ilişkim yok bu siyonistlerle." demiyor. Kapitalizm buna izin vermiyor çünkü. Sabahtan beri çok garip şeyler yazıyorsun. Ayrıca hatırladığım kadarıyla sen solcu ve komünist bir adamsın, yahu Müslümanlardan sonra bu boykot mevzuunu en çok senin savunman gerek. :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Conqueror
Kardeş dinimizde zaruret diye bir kavram biliyor musun bilmiyorum fakat imkanın yettiğince zaruri haller dışında bunların hepsinden kaçınabilirsin.
Herkes işletim sistemlerini, işlemci ve çipleri örnek veriyor da bu saydıklarınız kendiliğinden ortaya çıkmadı galiba değil mi?
Bunları da yapan sonuçta senin benim gibi sıradan bir insan aklını kullanarak bir şeyler geliştirerek teknoloji ve inovasyon üretiyorlar.
Google, Microsoft, Amazon vb gibi kuruluşların nasıl kurulduğunu ve bu günlere nasıl geldiğini herkes biliyor değil mi? İki arkadaş veya tek başına kurulan bu şirketler dünyaya hükmediyor şu an sen ben o bu şu burada boş boş vakit harcamaktansa onlar gibi oturup neler yapabiliriz ne üretebiliriz diye kafa çatlatsaydık onlar gibi olamazmıydık?
Madem bu insanlar bunları yapabiliyor biz neden yapmıyoruz sen ben o bu şu neden yapmıyor? Tek yaptığımız onlarda yerli değil şu da gavur malı deyip konuyu baltalamak oluyor. Biz bir şeyler ürettikçe hür ve özgür olabiliriz aksi halde dolara ve bu katillere bağlı kalmaktan başka yolu kalmaz.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,240
İsim
Oğuz
Zaruret ve keyfiyet ayrımını yapamıyor musun? Belirttiğin gibi, bazı alanlar var. Piyasayı domine etmişler, alternatif yok. Bunlarda mecbur alıyorlar. Zaruret olmayan, alternatifin çok olduğu ürünlerde ise ellerinden geldiğince destek vermeyeni tercih ederek boykot yapıyorlar. Önemli olan bu bilince sahip olmak. Kimse "Ben dört başı mamurum, dolaylı yahut direkt en ufak ilişkim yok bu siyonistlerle." demiyor. Kapitalizm buna izin vermiyor çünkü. Sabahtan beri çok garip şeyler yazıyorsun. Ayrıca hatırladığım kadarıyla sen solcu ve komünist bir adamsın, yahu Müslümanlardan sonra bu boykot mevzuunu en çok senin savunman gerek. :D
Hocam benim sitemim bu değil. Bakın yoruma gelip uyarı niyetinde nazikçe almayın derler, sorun yok elbette fakat forumdaki bir çok konuda olduğu gibi sırf bir içecek alıyor diye bir insana bebek katili, günahı size gibi kelimeler kullanıyorsa çok ayıp bir şey. Ben her tartıştığımda sanki İslam'a karşıymışım gibi algılanıyor fakat tek derdim insan düşünceleri. Benim için din yok, sadece fikir vardır. Benim hazmedemediğim şey bu insanlarla tartışmaya girdiğim zaman nedense din düşmanı, vatan haini, bebek katili oluyoruz. Sanki bu ülkedeki insan profilini sevmemek din yüzündenmiş gibi. Yani en basitinden Avrupa'ya gitsem, Müslümanlara laf atıp her günah işlediğinde Kilisede günah çıkaran insanların düşünce yapısı mı benimle uyumlu olmuş olacak? Hayır o düşünce yine bana uymayacak. Ben bu ülkedeki insanların dini yaşama şekline kızgınım. Elbette protesto amaçlı yürüyerek, koşarak hiç fark etmez protesto edersin fakat Mehmetçik Gazze'ye gitsin gibi düşüncesizce protesto yapmanın neresi mantıklı. Dediğiniz gibi mecburi alınan ürünler haricindekileri satın almayarak da protesto edersin. Gündemde olan videoları biliyorsunuz, McDonald's'dan, Starbucks'a kadar bir çok şehirdeki yerleri taşlarla sopalarla kırıyor insanlar. Ortada olan bir zulüm insanlığa sığmıyor da bu insanların verdiği tepki insanlığa ve Müslüman ahlakına sığıyor mu? Yaptıkları bu şey en tepedekilere zarar verecekse bir problem yok fakat içlerinde Türk olup da tek amacı Franchise ile iş yapan işletmeler de var. Bu şekilde protesto etmenin mantıklı bir yanı cidden yok. İlk önce protesto edecekseler yıllardır ekonominin sorumlularına etmedikleri protestoları etsinler. Hepsini geçtim sosyal medyada saçma sapan yorumlar var. Evet çocukları düşünüyorum, bu yüzden de bu şekilde savunuyorum çünkü ne Filistin tarafını tutuyorum ne de İsrail. Eğer iki taraftan da çocuk ölüyorsa benim için önemlidir fakat bu ülkede protesto yapan insan profilinin ''bir çoğunda'' bunu göremiyorum. Yorumlara bakıyorum başı kapalı profil resmi olan bir çok kişi; Hamas terör örgütü için övgülü sözler ve dualar ediyorlar, bizim bombalarımız yok mu fırlatalım İsrail'e vs. diyorlar. Yahu bu Hamas da bir çok çocuğun ölümünden sorumlu, neden sen bu kişiler için dua edersin. Veya senin ülkenden atılan bombada bir çocuğun ölmeyeceği ne malum. Ha evet elbette savaş kaçınılmaz bir şey ve bilerek yapılmasa bile çocuklar ölüyor, tarihte her zaman oldu. Elbette İsrail bilerek çocuk öldürüyor bunun savunulacak bir yanı yok ama Hamas'ın da bilerek yaptığı zamanları biliyoruz, gerçek bir Müslüman neden onları da kınamaz ki. Önce tamamen savaşı kınayacaksın, taraf tutmayacaksın. Böyle deyince de önemli olan Filistin değil sadece o toprak İslam için önemli falan diye saçmalıyorlar. Bu şekilde protesto edenlerin tek düşüncesi kendi çıkarları olduğunu düşünüyorum. Halbuki Kur'an okumuş biri veya cidden Müslüman olan biri, bir insanın ölümünün bile her şeye bedel olduğunu bilir ama ülkemizdeki din öyle bir yere gitmiş ki kültür için yaşıyorlar sadece. Siz söyleyin, bu ülkede gerçekten İslam'ı anlayan ve Kur'an'ı anlayarak Türkçesi ile okuyan insan sayısı % kaçtır? Yani tek sinirlendiğim şey İslam'daki Müslüman kavramından çok uzak olmaları.

cchavo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
ibrahim ahıskalı
Malesef hocam. Bende oyle zannedip cokca almistim son haftalar. Gene forumdan bi arkadasin uyarmasiyla farkettim.

Tum yildakileriniptal ettim. Evdekileri iade.

Ve hatta bu ara indirime giren ne varsa %90 assagilik teror devleti destekcisi cikiyor. Basit bi arama yetiyor.
şerbet gibi gecer bogazımdam
Mesaj otomatik birleştirildi:

gram menşeine bakmam kullandığım ürünlerin boşa ağlamayın almazsınız geçer gider millet aldığında ağlayıp zırlamanıza gerek yok

Son düzenleme:

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Hocam benim sitemim bu değil. Bakın yoruma gelip uyarı niyetinde nazikçe almayın derler, sorun yok elbette fakat forumdaki bir çok konuda olduğu gibi sırf bir içecek alıyor diye bir insana bebek katili, günahı size gibi kelimeler kullanıyorsa çok ayıp bir şey. Ben her tartıştığımda sanki İslam'a karşıymışım gibi algılanıyor fakat tek derdim insan düşünceleri. Benim için din yok, sadece fikir vardır. Benim hazmedemediğim şey bu insanlarla tartışmaya girdiğim zaman nedense din düşmanı, vatan haini, bebek katili oluyoruz. Sanki bu ülkedeki insan profilini sevmemek din yüzündenmiş gibi.
Ben herhangi ayıp bir şey görmüyorum. Burası forum, isteyen istediğini yazar kurallara aykırı olmadığı sürece. Bu konuya da gelip mezkur firmaların İsrail'i desteklediklerini belirtiyorlar, bundan maksatları bilmeyen Müslümanları uyarmak. Adam alacakken bu yorumu görüyor, araştırıyor ve almıyor. İllaki sana özel yorum yazmasına gerek yok, indirim konusuna da gelip "Bebek katili İsrail'e finansal destekte bulunun firmaya para kazandırıp vebale ortak olmayın." diyebilirler. Bu konularda hassas olan öğrenir, almaz. Hassas olmayan da küfrünü iyice perçinler. Nitekim konuya gelip "Ohh, İsrail'e destek veriyorsa daha lezzetli olur. Lıkır lıkır dikiyorum kafaya, baldan tatlı olur." vs. de yazan çok.

Yani en basitinden Avrupa'ya gitsem, Müslümanlara laf atıp her günah işlediğinde Kilisede günah çıkaran insanların düşünce yapısı mı benimle uyumlu olmuş olacak? Hayır o düşünce yine bana uymayacak. Ben bu ülkedeki insanların dini yaşama şekline kızgınım. Elbette protesto amaçlı yürüyerek, koşarak hiç fark etmez protesto edersin fakat Mehmetçik Gazze'ye gitsin gibi düşüncesizce protesto yapmanın neresi mantıklı. Dediğiniz gibi mecburi alınan ürünler haricindekileri satın almayarak da protesto edersin.
Prosto şayet şiddete kaymıyorsa, kişiler sokakta yalnızca fikirlerini haykırıyorlarsa düşüncesiz denilemez. Polis ne olur ne olmaz diye güvenliği sağlamak için olay yerinde barikat kurar ve bekler. Sonra da grup fikirlerini haykırır. Bu haykırış "Mehmetçik Gazze'ye!" de olabilir. İnsanlar sadece fikirlerini belirtiyorlar, Mehmetçik'i kolundan tutup cebren sahaya salmıyorlar ya.

Gündemde olan videoları biliyorsunuz, McDonald's'dan, Starbucks'a kadar bir çok şehirdeki yerleri taşlarla sopalarla kırıyor insanlar. Ortada olan bir zulüm insanlığa sığmıyor da bu insanların verdiği tepki insanlığa ve Müslüman ahlakına sığıyor mu? Yaptıkları bu şey en tepedekilere zarar verecekse bir problem yok fakat içlerinde Türk olup da tek amacı Franchise ile iş yapan işletmeler de var. Bu şekilde protesto etmenin mantıklı bir yanı cidden yok.
Evet, bu laflarına ben de katılıyorum. Dükkanı yakıp kırarak boykot olmaz fakat mesela şu şekil bir boykot on numara:

Fakat sen buna da karşı çıkıyorsun. Ondan ötürü samimiyetine inanmıyorum. Taşlarla sopalarla saldırmasalar, yalnızca fikir belirtip yürüseler ve protesto yapsalar dahi "İnsanları rahatsız edip vicdanıyla oynamak için" diyeceksin. Tenakuz içindesin.

İlk önce protesto edecekseler yıllardır ekonominin sorumlularına etmedikleri protestoları etsinler. Hepsini geçtim sosyal medyada saçma sapan yorumlar var. Evet çocukları düşünüyorum, bu yüzden de bu şekilde savunuyorum çünkü ne Filistin tarafını tutuyorum ne de İsrail. Eğer iki taraftan da çocuk ölüyorsa benim için önemlidir fakat bu ülkede protesto yapan insan profilinin ''bir çoğunda'' bunu göremiyorum. Yorumlara bakıyorum başı kapalı profil resmi olan bir çok kişi; Hamas terör örgütü için övgülü sözler ve dualar ediyorlar, bizim bombalarımız yok mu fırlatalım İsrail'e vs. diyorlar.
Saman adam safsatası yapıyorsun ve İsrail - Filistin mevzuunda bilgi eksikliğin var. Hamas'a terörist diyen kafalar yüzyıl önce Kuvâ-yi Milliye'ye de terörist diyordu. Bilgilerini tazele. İşgale karşı direnenlere terörist denmez, vatanlarını ve kellerini buyur edecek halleri yok.

Yahu bu Hamas da bir çok çocuğun ölümünden sorumlu, neden sen bu kişiler için dua edersin. Veya senin ülkenden atılan bombada bir çocuğun ölmeyeceği ne malum. Ha evet elbette savaş kaçınılmaz bir şey ve bilerek yapılmasa bile çocuklar ölüyor, tarihte her zaman oldu. Elbette İsrail bilerek çocuk öldürüyor bunun savunulacak bir yanı yok ama Hamas'ın da bilerek yaptığı zamanları biliyoruz, gerçek bir Müslüman neden onları da kınamaz ki.
Çünkü Alice Harikalar Diyarı'nda yaşamıyoruz. Savaş bu. Ne bekliyorsun? Kimsenin çocuk öldürmek için yanıp tutuştuğu yok, yahut ana gaye o değil. Arada kaynıyorlar. Senin mantığınla tarih boyunca hiç savaş olmamalıydı. Her beldede muharip olmayan kadınlar ve çocuklar var, illaki onlar da etkileniyor. Yapacak bir şey yok. Onları ana hedefin yapma, kâfi. Bugün füzeler, dün mancınıklar idi. Çoğu savaşta kullanıldılar çünkü düşmana başka şekilde ulaşamıyorsun. Bu durumu Müslümanlar neden kınasın?

Önce tamamen savaşı kınayacaksın, taraf tutmayacaksın. Böyle deyince de önemli olan Filistin değil sadece o toprak İslam için önemli falan diye saçmalıyorlar. Bu şekilde protesto edenlerin tek düşüncesi kendi çıkarları olduğunu düşünüyorum. Halbuki Kur'an okumuş biri veya cidden Müslüman olan biri, bir insanın ölümünün bile her şeye bedel olduğunu bilir ama ülkemizdeki din öyle bir yere gitmiş ki kültür için yaşıyorlar sadece. Siz söyleyin, bu ülkede gerçekten İslam'ı anlayan ve Kur'an'ı anlayarak Türkçesi ile okuyan insan sayısı % kaçtır? Yani tek sinirlendiğim şey İslam'daki Müslüman kavramından çok uzak olmaları.
Nasıl bir İslam tahayyülün var bilmiyorum lakin realite son derece farklı.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,240
İsim
Oğuz
Prosto şayet şiddete kaymıyorsa, kişiler sokakta yalnızca fikirlerini haykırıyorlarsa düşüncesiz denilemez. Polis ne olur ne olmaz diye güvenliği sağlamak için olay yerinde barikat kurar ve bekler. Sonra da grup fikirlerini haykırır. Bu haykırış "Mehmetçik Gazze'ye!" de olabilir. İnsanlar sadece fikirlerini belirtiyorlar, Mehmetçik'i kolundan tutup cebren sahaya salmıyorlar ya.
Ben diyemezler deyince zaten dememiş olmuyorlar. İstedikleri gibi özgürce çıkıp bunu zaten diyorlar. Adı üstünde protesto olduğu için de ben çıkıp onlara karşı bir şey yapamıyorum elbette fakat sorun da bunu demeleri zaten. LGBT protestosu da size göre saçmadır ama onlara göre de özgürcedir. Bana göre bu ülkede bunun diyen yüksek sayıda bir kitlenin olması o ülkenin hali için acınası, yoksa zaten özgürce söylüyorlar. AKP iktidara gelmiş özgürce, ülkenin ekonomisi bozulmuş özgürce. Her şey özgürce zaten. %52'lik kısım kaderimizi belirlemiş özgürce. Dediğim kısım zaten bu, özgürlüğü yapanların zekalarındaki gerilik yoksa özgürlüğe lafımız yok. Özgürce ilerliyoruz sayelerinde bakalım ne olacak.
Evet, bu laflarına ben de katılıyorum. Dükkanı yakıp kırarak boykot olmaz fakat mesela şu şekil bir boykot on numara:

Fakat sen buna da karşı çıkıyorsun. Ondan ötürü samimiyetine inanmıyorum. Taşlarla sopalarla saldırmasalar, yalnızca fikir belirtip yürüseler ve protesto yapsalar dahi "İnsanları rahatsız edip vicdanıyla oynamak için" diyeceksin. Tenakuz içindesin.
İkisi arasında çok ince bir çizgi var. Evet o dükkanda anons geçerek protesto yapmasını bile doğru bulmuyorum çünkü orada insanları protesto ediyorsun, İsraili veya firmayı değil. Dediğim gibi fikir belirtecekleri yer sokak olur, sosyal medya olur. Sosyal medyada takmadığını geçersin zaten seni ilgilendirmez. Sokakta protesto eden de umurunda olmamalı çünkü seni ilgilendirmez veya insanlar sana odaklanmaz fakat tam orada sen varken bunu senin için protesto ettiklerini görmek gayet de gurur kırıcı bir mesele.
İki farklı örnek fakat birinde hakaret var birinde ise bir amaç için protesto. İlkini söylersin, umurunda olmayan içer fakat ikincisini dersen sanki bir içecek için o bebek öldürmüş gibi olur. İki örneği de çok gördüm.
''Coca Cola'da bebek kanı vardır lütfen içmeyin''
'' Coca Cola içen insanların bin bir türlü Allah belasını versin, bebek katilleri''
Evet sokakta düzgünce protesto etseler hiç bir sorun olmaz. En azından orada o ürün satılıyorsa bile içtiği anda vicdanıyla oynamazsın.
Saman adam safsatası yapıyorsun ve İsrail - Filistin mevzuunda bilgi eksikliğin var. Hamas'a terörist diyen kafalar yüzyıl önce Kuvâ-yi Milliye'ye de terörist diyordu. Bilgilerini tazele. İşgale karşı direnenlere terörist denmez, vatanlarını ve kellerini buyur edecek halleri yok.
Hamas gayet de Terör örgütüdür. Zaten ben vatanını savunana demedim bunu, öyle olsa her ülke terör örgütü olurdu (Felsefi açıdan yaklaşınca pek de mantıksız değil)
Evet Filistin'i savunsa bile onların dan bile isteye İsrailli sivillere zarar verdiklerini biliyoruz, bilmediğinizi söylemeyin, hiş geçmişten değil yakın zamandan söylüyorum. En azından gördüğüm haberler için öyle. Ha evet mantıken İsrail bunu yapıyorsa Hamas'a da terör örgütü diyemezsin diyebilirsiniz. Zaten benim dediğim nokta ikisine de destek vermesinler olsun bitsin, yoksa ben İsraile de terör örgütü derim fakat pratikte devlet. Zaten Hamas'ın PKK gibi resmi olmayan silahlanmaları var, onlar gibi terör örgütü demedim. İsrail'in yaptığı kadar büyük olmasa bile onlar da yapıyorlar, terör dediğim budur.
Çünkü Alice Harikalar Diyarı'nda yaşamıyoruz. Savaş bu. Ne bekliyorsun? Kimsenin çocuk öldürmek için yanıp tutuştuğu yok, yahut ana gaye o değil. Arada kaynıyorlar. Senin mantığınla tarih boyunca hiç savaş olmamalıydı. Her beldede muharip olmayan kadınlar ve çocuklar var, illaki onlar da etkileniyor. Yapacak bir şey yok. Onları ana hedefin yapma, kâfi. Bugün füzeler, dün mancınıklar idi. Çoğu savaşta kullanıldılar çünkü düşmana başka şekilde ulaşamıyorsun. Bu durumu Müslümanlar neden kınasın?
Zaten yorumda savaş kaçınılmaz bir şey dedim fakat günümüzdeki teknoloji yüzünden savaşın tarafı olmamalı. Eskiden teknoloji olmamasına rağmen bile yine kadınlar ve çocuklar öldürülmüş ama seçebiliyorsun sonuçta. Günümüzde bu konulara daha hassas bakılmasına rağmen teknoloji yüzünden önlemek çok daha zor. Savaşı kınıyorum dediğim kısım bu ve bu yüzden de tarafı olmaz. İsrail'i protesto etmek bir diğerinin tarafını tutmak değildir.

Wasily

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Semih Güler
Sirma Grup kimdir?
Sırma su, dünya genelinde saygın bir yer edinen Danone firması tarafından yönetilmekte ve bu güçlü ortaklık, markanın kalitesini daha da ileri taşımaktadır.

Wasily kimdir?
daha bugun yeni kullanici kaydi acip burda katil destekcisi firmayi aklamak isin, bizi gerizekali yerine koyan bir tip.
Gören de forumun köklü üyesi sanacak, neyse konu bu değil. Senin de yazdığın gibi iki firma arasında kurulmuş ortaklıktan bahsedilmekte ve marka yönetimi olarak Danone bünyesinde yönetilen bir firma. Uzun uzadıya bu konunun detayını anlatıp seni ikna etmek gibi bir çabam yok. Bahsetmeye çalıştığım nokta firmanın aslında bir Türk firması olduğu, üretimin Türkiye'de yapıldığı ve Türk vatandaşlarının çalışıp evine ekmek götürdüğü bir firma. Kendi insanlarınız dışında başka ulusları düşünürken vicdan muhasebenizi neye göre yapıyorsunuz çok merak ediyorum? Ek olarak sana göre katil destekçisi olan firmayı aklamak inan hiç umurumda değil. Bana bir yararı da yok. Hatay depreminde katil dediğiniz firmanın deprem bölgesine yapmış olduğu yardımları da bir araştırın derim. Bakış açılarımız o kadar farklı ki kendi kafanda beni de düşman belleyip atıp tutmuşsun. :) Zaten indirim başlığı altında bu konular neden tartışılıyor onu da anlamış değilim. Boykot edecekseniz almazsınız olur biter. Tartışmayı başlattığınız konunun yeri burası değil kanımca.

Strauss Group ve Danone ilişkisini araştırın. Konudaki firmaların Danone ile ilişkisini araştırın. Çalıştığınız firma hakkında doğru düzgün bilgi edinin. Boykot edin ya da etmeyin, size kalmış fakat burada yanlış bilgi veren sizsiniz. Görünce düzelteyim dedim.
Hocam çalıştığım firma hakkında yeterli bilgiye sahibim uyarın için teşekkürler. Sadece uzun uzadıya yazmaktansa kısa ve öz bir şekilde konunun özüne dikkat çekmek istedim. Yukarıda da kısaca detaylandırarak meramımı anlatabilmişimdir umarım. Hayırlı forumlar.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Hocam çalıştığım firma hakkında yeterli bilgiye sahibim uyarın için teşekkürler. Sadece uzun uzadıya yazmaktansa kısa ve öz bir şekilde konunun özüne dikkat çekmek istedim. Yukarıda da kısaca detaylandırarak meramımı anlatabilmişimdir umarım. Hayırlı forumlar.
Fabrikadaki insanların eve ekmek götürüp götürmemesi inan umrumuzda değil. Buna bakacak olursak hiçbir firmaya boykot yapmamalıyız. Çünkü her firmanın maaşlı çalışanları var. Ayrıca depremde yardım göndermek, Ramazan Bayramı'nda televizyona reklam vermek gibi göz boyama unsurları da hiçbir etki yapmıyor bize. Neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz, internet çağındayız. Danone ve Strauss, İsrail'in azılı destekçisi. Bunların bünyesindeki tüm firmalar da boykota muhatap.

LostonTT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hasan Gürgah
Hayat Su, Sırma, Akmina firması Danone'ye bağlı firmalardır. Hangi ülke menşeili bir araştırın isterseniz. Selanik doğumlu ve Osmanlı İmparatorluğu ölümlü İzak Karasu tarafından 1919 yılında Danone Grup şirketini kurmuştur. Şu an ki CEO'su Antoine de Saint-Affrique dir. Biraz araştırmacı olalım, yanlış araştırdığım ve yanlış bildiğim bir şey varsa cevap yazabilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,956
Üyeler
156,868
Son üye
AnonimKişilik
Top Bottom