Neler Yeni

Hayatımı nasıl düzene sokarım?

3.George

80+ Bronze
Yaşım 17. Son 2 yıldır pc bağımlısı sayılabilirim ama en çok bu yaz bittikten sonra yani eylülden bu yana doruğa ulaştı. Eylülde de o kadar oynamıyordum. 15 gün tatille beraber bu işin ipi kaçtı. 1. dönem gibi başarılı değilim. Derslerim yokuş aşağı inmeye başladı. Herkes yükselirken ben düştüm ve bu da insanı kötü etkiliyor. Pc yüzünden hayatımda hiç görmediğim kilolara ulaştım üstüne şiştiğim için havaların ısınmasıyla yazlık kıyafetde giyemez oldum. Giysem bile rahat hissedemiyorum zaten. Arkadaşlarımdan koptum. Evden çıkıp dolaşmaktan çok evde pc başında zaman geçiresim geliyor. Ocaktan beri bu ipin ucu kaçtı. azaltmaya çalıştıkça daha kötü oluyor. Hiç bir şey ypasım gelmiyor. Okul zaten beni aşırı stres ediyor bu yüzdende kafayı dağıtmak için pcye dalıyorum. PC bir de tembelleştirdi. Hiçbirşey yapasım gelmiyor.

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,220
İsim
Ahmet Deniz
yeni kitaplar al müzikler dinle spora başla kendine program oluştur sosyal medya hesaplarını sil dopamin detoksu yap

3.George

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yeni kitaplar al müzikler dinle spora başla kendine program oluştur sosyal medya hesaplarını sil dopamin detoksu yap
Müzik dinliyorum ama spora başlama işini bir türlü yapamıyorum. Sosyal medyayı bir kaç kere sildim ama dayanamayıp geri yükledim.

RONALDINHO

80+ Silver
Müzik dinliyorum ama spora başlama işini bir türlü yapamıyorum. Sosyal medyayı bir kaç kere sildim ama dayanamayıp geri yükledim.
Dayanabildiğin zaman oluşan boş zamandan hayatın zaten değişecektir. Bugün kim tembelse sosyal medya yüzündendir.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Sosyalleşmen lazım

3.George

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Ahmet
hocam pardon ama şuan kilo kaç

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
Ahmet Sevinç
Bence işe valo silerek başla insanı online oyunlar bağımlı yapıyor, spora gitmek için kendine bir sebep belirle hatta bunu not başarın içinde yap mesela notlarını yükseltmek veya kilo vermek gibi hedeflerin olsun bunlar bence en büyük motivasyon , pc ye ise sınırlama koy mesela 2 saat oynadın 1 saatte dinlen ondan sonra ödev yap 2-3 saat ondan sonra gene oyna ( bunu 11 ve sonrası isen yapma ) bence bunlar yardımcı olur

3.George

80+ Bronze
hocam pardon ama şuan kilo kaç
Şu son zamanlarda aşırı kg aldım hocam. 102 fln oldum. Ocakta 92 , okul başlarkende 85 kilo falandım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence işe valo silerek başla insanı online oyunlar bağımlı yapıyor, spora gitmek için kendine bir sebep belirle hatta bunu not başarın içinde yap mesela notlarını yükseltmek veya kilo vermek gibi hedeflerin olsun bunlar bence en büyük motivasyon , pc ye ise sınırlama koy mesela 2 saat oynadın 1 saatte dinlen ondan sonra ödev yap 2-3 saat ondan sonra gene oyna ( bunu 11 ve sonrası isen yapma ) bence bunlar yardımcı olur
Çoktan kafamda mezuna bıraktım hocam. O yüzden ders çalışasım gelmiyor. Spor işine de param yok gibi bahaneler uyduruyorum :/. Pcye sınırlama koydum ama o kadar boşluğa düştüm ki baya kötü oldum. Pc benim stresimi alıyor kafamı dağıtıyor.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
Ahmet Sevinç
Şu son zamanlarda aşırı kg aldım hocam. 102 fln oldum. Ocakta 92 , okul başlarkende 85 kilo falandım.

Çoktan kafamda mezuna bıraktım hocam. O yüzden ders çalışasım gelmiyor. Spor işine de param yok gibi bahaneler uyduruyorum :/. Pcye sınırlama koydum ama o kadar boşluğa düştüm ki baya kötü oldum. Pc benim stresimi alıyor kafamı dağıtıyor.
Hocam spor dediğim illede git kas çalış demiyorum git dışarı çık yürü ama sen onada üşenirsin 😅 . Hocam sen ciddi bir bağımlı olmuşsun başka bir hobi vs. Bul veya sosyalleşebileceğin ücretsiz kurslar var oralara gidip sosyalleşebilirsin ama en azından şu pc den kurtul

3.George

80+ Bronze
Hocam spor dediğim illede git kas çalış demiyorum git dışarı çık yürü ama sen onada üşenirsin 😅 . Hocam sen ciddi bir bağımlı olmuşsun başka bir hobi vs. Bul veya sosyalleşebileceğin ücretsiz kurslar var oralara gidip sosyalleşebilirsin ama en azından şu pc den kurtul
Evden okula okuldan eve yürüyorum hocam o yetmez mi dicem de yetmiyor herhalde kilo aldığıma göre. Arkadaşlarım var ama genelde dışarı çıkasım gelmiyor. Çağırsalarda üşeniyorum. havaların ısınmasıyla bu sefer hiç çıkasım gelmiyor. Ocaktan bu yana bağımlılık doruğa ulaştı. Sınav stresi falan derken stresi dağıtmak için aşırı pcye yöneldim. Zaten hali hazırda bağımlıydım ama daha da yönelince aşırı derece oldum galiba. evde masadan kalkmıyorum. Bu da kg olarak dönmeye başladı. Dışarıya çıkmama sebeplerimden bir taneside yazlık kıyafetler dar oluyor ve aşıır kilolu duruyor gibi hissediyorum. Sweatle de gezmek sıcakta zor oluyor. Kıyafetlerim var ama sezon yeni açıldığından 1-2 tişört 1 pantolon.

tişört giysem bile hırka giyesim geliyor üstüne.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
Ahmet Sevinç
Evden okula okuldan eve yürüyorum hocam o yetmez mi dicem de yetmiyor herhalde kilo aldığıma göre. Arkadaşlarım var ama genelde dışarı çıkasım gelmiyor. Çağırsalarda üşeniyorum. havaların ısınmasıyla bu sefer hiç çıkasım gelmiyor. Ocaktan bu yana bağımlılık doruğa ulaştı. Sınav stresi falan derken stresi dağıtmak için aşırı pcye yöneldim. Zaten hali hazırda bağımlıydım ama daha da yönelince aşırı derece oldum galiba. evde masadan kalkmıyorum. Bu da kg olarak dönmeye başladı. Dışarıya çıkmama sebeplerimden bir taneside yazlık kıyafetler dar oluyor ve aşıır kilolu duruyor gibi hissediyorum. Sweatle de gezmek sıcakta zor oluyor. Kıyafetlerim var ama sezon yeni açıldığından 1-2 tişört 1 pantolon.

tişört giysem bile hırka giyesim geliyor üstüne.
Hoca. Evden okula eğer 10km yoksa tabii ki yetmez ya yediklerinde seçici olacaksın kalori hesabı yapıp yada yürüyeceksin ayrıca hiç evden çıkmak istemiyorsan yürüyüş bandı alabilirsin taksitle
Benim arkadaşlarım çağırsa ben buluşmaya çalışırım çünkı bende çok sosyal değilim ama senide anlıyorum dar kıyafetler ile tiknaz gözükeceksin ama utanma çünkü utanılacak bir şey değil kilolu olman kendini sırf bu yüzden geride tutma

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,521
Üyeler
143,666
Son üye
charm_caster
Top Bottom