Neler Yeni

Hayvani soğutma bloğa sahip ekran kartı önerisi var mı?

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Yunus Şahin
3080 Ti-3090 veya 6900 XT bir kart almak istiyorum. Ama kartın soğutma bloğu hayvani derece de büyük olmasını istiyorum soğuk olması için. Buna uygun Aorus Xtreme kartlarını gördüm. Acaba buna alternatif bir şey var mı?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,342
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Soğutma bloğu boyutuna göre kart seçilmez. Tabiri caizse hayvan gibi kartlar var ama sıcak çalışıyor. İncelemelerine bakıp serin ve sessiz bir model seçeceksiniz.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Yunus Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutma bloğu boyutuna göre kart seçilmez. Tabiri caizse hayvan gibi kartlar var ama sıcak çalışıyor. İncelemelerine bakıp serin ve sessiz bir model seçeceksiniz.

Gördüğüm kadarıyla en büyük blok Aorus Xtreme'de. O da sıcaklık dereceleri normal. Buna bir alternatif var mı bulamadım ben.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,342
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Gördüğüm kadarıyla en büyük blok Aorus Xtreme'de. O da sıcaklık dereceleri normal. Buna bir alternatif var mı bulamadım ben.
O seviyedeki kartların buz gibi olmasını bekleme. 300W güç çekiyorlar en kötü ihtimalle. 75-80 dereceler bile kabul edilebilir.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Yunus Şahin
O seviyedeki kartların buz gibi olmasını bekleme. 300W güç çekiyorlar en kötü ihtimalle. 75-80 dereceler bile kabul edilebilir.

Tabi. O güçler için 75 dereceler bile normal. Daha önce kullandığımdan biliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,750
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
bazı kartlar ince uzun oluyor bazıları kalın ve kısa. ben red devil 6900xt ve xfx swft 6900xt kullandım. red devil çok kalın olduğu için anakarta sığmadı. xfx çok uzun ama ince bir kart (34cm). 2. el oldukları için temizlikleri ve nasıl kullanıldıkları önemli. mesela ben xfx swft ile 71 derece üstünü görmüyorum. red devil çok daha iyi bir kart olmasına rağmen daha sıcak çalışıyordu bunu 2. el olmalarına bağlıyorum.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
Yunus Şahin
bazı kartlar ince uzun oluyor bazıları kalın ve kısa. ben red devil 6900xt ve xfx swft 6900xt kullandım. red devil çok kalın olduğu için anakarta sığmadı. xfx çok uzun ama ince bir kart (34cm). 2. el oldukları için temizlikleri ve nasıl kullanıldıkları önemli. mesela ben xfx swft ile 71 derece üstünü görmüyorum. red devil çok daha iyi bir kart olmasına rağmen daha sıcak çalışıyordu bunu 2. el olmalarına bağlıyorum.

Red Devil'i bugün kargoladım ben. Sattım yani. Sıcaklık dereceleri çok iyiydi. Çok memnundum ben. Undervolt yapmıştım bir de. FPS kaybı olmadan 70'e yaklaşmıyordu bile.

Şimdi yeni bir kart arıyorum. İnce-uzun olanlar çok çirkin geliyor bana. Kalın-uzun arıyorum o yüzden. Bana kalsa yeni 40 serisi vs tam istediğim gibi de onlara da güç yetmez maddi anlamda. :D Şu an kalın-uzun olarak tek aklıma yatan kart 3080-3080Ti-3090 Aorus Xtreme kartı. Buna benzer bir kart bulamadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,750
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Red Devil'i bugün kargoladım ben. Sattım yani. Sıcaklık dereceleri çok iyiydi. Çok memnundum ben. Undervolt yapmıştım bir de. FPS kaybı olmadan 70'e yaklaşmıyordu bile.

Şimdi yeni bir kart arıyorum. İnce-uzun olanlar çok çirkin geliyor bana. Kalın-uzun arıyorum o yüzden. Bana kalsa yeni 40 serisi vs tam istediğim gibi de onlara da güç yetmez maddi anlamda. :D Şu an kalın-uzun olarak tek aklıma yatan kart 3080-3080Ti-3090 Aorus Xtreme kartı. Buna benzer bir kart bulamadım.
hocam bütçe kaç tahmini?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,342
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler