Neler Yeni

Hazreti Muhammet (SAV) İslamdan Önce Neye İnanıyordu

Erdem Salih Taşcı

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,500
İsim
Erdem Salih Taşcı
Semavi dinlere inanıyordu. Hz.Hatice ile olan nikahı bile hristiyan usulüne uygun kıyılmıştır. Tabii hristiyan olan taraf Hz.Hatice'nin tarafı. Fakat Kuran'da da zaten İslam'ın museviliğin devamı olan Hristiyanlığın bozulması nedeniyle geldiğinden bahsediliyor. Demek ki Hz.Muhammed bu iki dine inanıyordu ve hak din olduğunu düşünüyordu. Fakat bozulduğu için en sonunda İslam'a inanıyordu.

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
Hz.İbrahimin dinine inanıyordu.
İbrahim Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam dahil olmak üzere tüm İbrahimî dinlerin ortak olan İbrani din büyüğü ve atasıydı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir diğer kesim Müslüman düşünürler Hz. İbrahim’in bağlı ve bu din üzerinde olduğunu savunuyor.Zira Hz. İbrahim “şeyhu’l-enbiya” ve Peygamberlerin (a.s.) babası konumundaydı. Ayriyeten İslam dinini, Hz. İbrahim’in dini gibidir şeklinde tanıtan ayetler de bu görüşü destekliyor diyorlar. “Babanız İbrahim’in dinine uyun. Allah, sizi hem daha önce, hem de bu Kuran’da Müslüman diye isimlendirdi ki, Peygamber size şahit (ve örnek) olsun, siz de insanlara şahit (ve örnek) olasınız”.

Atkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Eren duyar
Hz. İbrahim'in dini olan Hanif'ti. Otomatik düzeltme saolsun Hanef'i yazmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

.
Çok emin değilim ama hanif olduğunu hiç duymadım hatırladığım kadarıyla herhangi bir dine mensup değildi ancak bir yaratıcı olduğuna inanıyordu

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Selim yiğit
Arkadaşlar bir arkadaşım sordu bana benim de kafamı kurcaladı hani Hazreti Muhammed (SAV) müslümanların kitabı Kur'an-ı Kerim'i indirmeden önce biraz daha geriye gidelim Allah (C.C) ile ilk iletişimine geçmeden önce hangi dine inanıyordu? Bildiğiniz üzere o yıllarda Mekke'de putperestlik yaygındı Allah'ın elçisi bir zamanlar putlara tapıyor olması saçma geldi bunu eledim ateistti desek bunu hiç düşünmeden direkt saçma diye üzerini çizdim sorum bu Hazreti Muhammed (S.A.V) islam öncesi hangi dine inanıyordu?
tarihin ışık tuttuğu üzere haniflik tir..
zaten kureyş kabilesinde herkes ve daha sonra müslümanlığa geçenler müslümanlık öncesinde haniftirler...

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,942
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Çok emin değilim ama hanif olduğunu hiç duymadım hatırladığım kadarıyla herhangi bir dine mensup değildi ancak bir yaratıcı olduğuna inanıyordu
Hanif, araştırabilirsin.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Arkadaşlar bir arkadaşım sordu bana benim de kafamı kurcaladı hani Hazreti Muhammed (SAV) müslümanların kitabı Kur'an-ı Kerim'i indirmeden önce biraz daha geriye gidelim Allah (C.C) ile ilk iletişimine geçmeden önce hangi dine inanıyordu? Bildiğiniz üzere o yıllarda Mekke'de putperestlik yaygındı Allah'ın elçisi bir zamanlar putlara tapıyor olması saçma geldi bunu eledim ateistti desek bunu hiç düşünmeden direkt saçma diye üzerini çizdim sorum bu Hazreti Muhammed (S.A.V) islam öncesi hangi dine inanıyordu?
Dostum bu tür soruları internetten kolayca bulabilirsin. Burada bilmeyen, yanlış bilenler saçma cevaplar vermiş. O yüzden sende yanlış bilgilenebilirsin. Dikkat et.

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,671
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Aslında dinlerin birçoğu yanlıştır. Din kelimesi de insanların birbirinin inancına saygı göstermemesinden sonra ortaya çıktı. Efendimiz Hz. Muhammed(sav) çocukluğundan itibaren tevhidli bir kişiydi. Yani diğer peygamberlerde olduğu gibi sadece Allah'a inanıyordu. İslam'ın olmadığı zamanlarda Allah'a inananlar Tevhid inancını benimsemişlerdir.

(Yanlış bilmiyorsam böyleydi.)

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
din derslerine göre hanif ti putperestlik gibi dinlere inanmıyordu

Excator23cm

80+ Gold
Önce düşünüyor acaba benim tanrım kim diye kesinlikle putlar olmadığını anlıyor sonra gecce düşünürken aklına acaba güneş mı benim tanrım diyor
Sonra düşününce neden sadece gündüzleri var geceleri yok diye o seçeneği siliyor
Sonra diğer yıldızlara vs de düşünüyor en sonunda arayışa giriyor

''Wolfred!ghT

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,418
İsim
''Wolfred!ghT
Önce düşünüyor acaba benim tanrım kim diye kesinlikle putlar olmadığını anlıyor sonra gecce düşünürken aklına acaba güneş mı benim tanrım diyor
Sonra düşününce neden sadece gündüzleri var geceleri yok diye o seçeneği siliyor
Sonra diğer yıldızlara vs de düşünüyor en sonunda arayışa giriyor
Hz İbrahim?

VorleN

80+ Silver
Bu arada konuyu FP sistem videosunda gördüm değişik oldum nedense :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,519
Üyeler
140,653
Son üye
liquorr
Top Bottom