Neler Yeni

Yardım hdd için ne yapmalıyım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
reşit arda çevik
merhabalar yeni bir m2 ssd aldım ve windowsu bu ssdime kuracam fakat eski hdd mi yedek depolama hikayeli oyunlar için falan kulanmak istiyorum fakat hdd de şu anda windows kuruluı bunun için ne yapmalıyım

aeyldrmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Ahmet Emir
Instagram
a.e.yldrmm
Steam
aeyldrmm
Facebook
a.e.yldrmm
merhabalar yeni bir m2 ssd aldım ve windowsu bu ssdime kuracam fakat eski hdd mi yedek depolama hikayeli oyunlar için falan kulanmak istiyorum fakat hdd de şu anda windows kuruluı bunun için ne yapmalıyım
Format aşamasında HDD ni biçimlendirebilirsin fakat oyunların gitmesin istiyorsan önce oyunları ssd'ye çekip sonra HDD yi bilgisayarım kısmından biçimlendirebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
reşit arda çevik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Format aşamasında HDD ni biçimlendirebilirsin fakat oyunların gitmesin istiyorsan önce oyunları ssd'ye çekip sonra HDD yi bilgisayarım kısmından biçimlendirebilirsin.
hocam oyunları silip tekrar yüklicem biçimlerndirmeyi tam olarak nasıl yapıcam anlamadım

aeyldrmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Ahmet Emir
Instagram
a.e.yldrmm
Steam
aeyldrmm
Facebook
a.e.yldrmm
hocam oyunları silip tekrar yüklicem biçimlerndirmeyi tam olarak nasıl yapıcam anlamadım
Bilgisayarım klasörüne gir ve diske sağ tıkla altta biçimlendir çıkıyor. Daha sonra çıkan ekranda başlat dersen kendisi biçimlendirir.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-07-24 125755.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-24 125755.png
    24.7 KB · Hit: 9
  • Ekran görüntüsü 2024-07-24 125849.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-24 125849.png
    11.8 KB · Hit: 9
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
reşit arda çevik
Bilgisayarım klasörüne gir ve diske sağ tıkla altta biçimlendir çıkıyor. Daha sonra çıkan ekranda başlat dersen kendisi biçimlendirir.
ssd yi henüz takmadım şimdi yapsam sıkıntı olur mu yoksa ssdye windows kurduktan sonra mı yapmam lazım

aeyldrmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Ahmet Emir
Instagram
a.e.yldrmm
Steam
aeyldrmm
Facebook
a.e.yldrmm
ssd yi henüz takmadım şimdi yapsam sıkıntı olur mu yoksa ssdye windows kurduktan sonra mı yapmam lazım
SSD'yi takıp windows kurduktan sonra yapman gerek. Başlangıç diski olarak biosdan SSD'yi seçmelisin daha sonra HDD yi rahatça biçimlendirebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
reşit arda çevik
SSD'yi takıp windows kurduktan sonra yapman gerek. Başlangıç diski olarak biosdan SSD'yi seçmelisin daha sonra HDD yi rahatça biçimlendirebilirsin.
ssd taktıktan sonra hdd yi mi takayım yoksa takılıyken ayrıyeten ssdyi mi seçeyim

aeyldrmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Ahmet Emir
Instagram
a.e.yldrmm
Steam
aeyldrmm
Facebook
a.e.yldrmm
ssd taktıktan sonra hdd yi mi takayım yoksa takılıyken ayrıyeten ssdyi mi seçeyim
En iyisi sadece ssd'yi tak ve windows kur. Bilgisayarı açtıktan sonra açıkken HDD'yi tak ve Bilgisayarım klasöründe disk göründüğü zaman biçimlendir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
reşit arda çevik
En iyisi sadece ssd'yi tak ve windows kur. Bilgisayarı açtıktan sonra açıkken HDD'yi tak ve Bilgisayarım klasöründe disk göründüğü zaman biçimlendir.
çok teşekürler bana zaman ayırıp sorunumu çözdüğünüz için

Top Bottom