Neler Yeni

HDD veya SSD önerisi

Resourn

80+
Selamlar. Bilgisayarda depolama yetersiz kalmaya başladığı için fiyatlar çok artmadan bir HDD ya da SSD almayı planlıyorum. En son şunu alacak gibi oldum ama kararsız kaldım:

Depolaması fazlasıyla yeterli gelir bu arkadaşın ama HDD malum SSD'ye göre bir tık yavaş çalışan bir cihaz olduğu için acaba pişman eder mi düşüncesi olmadı değil. Halihazırda da 2 adet SSD kullanıyorum 250 ve 500'lük olmak üzere. Acaba ek depolamayı da mı SSD alsam diye düşündüm ama SSD işine girince fiyatlar epey artıyor. İşin özü biraz kararsız durumdayım ve forumun da bir fikrini almak istedim.

Sizce bunu alıp geçsem mi? En fazla 1000TL kadar SSD vb. de önerebilirsiniz.

yigitern

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
504
İsim
yigitern

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Sadece depolama için kullanacaksanız 2 adet SSD'nin yanına 3. bir SSD'yi almak bence çok gerekli bir harcama olmaz. O diskteki dosyalarla render vs. yapacaksanız o zaman belki gerekebilir. Linkini attığınız HDD kaliteli.

Resourn

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece depolama için kullanacaksanız 2 adet SSD'nin yanına 3. bir SSD'yi almak bence çok gerekli bir harcama olmaz. O diskteki dosyalarla render vs. yapacaksanız o zaman belki gerekebilir. Linkini attığınız HDD kaliteli.

Renderlık bir işim yok şu anda. Normal ıvır zıvır depolaması ve bazı yüksek boyutlu oyunları depolamak için kullanacağım gibi duruyor.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Sadece fotoğraf video yükleyip arşivleyecek misiniz yoksa program oyun kurup kullanacak mısınız

Resourn

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece fotoğraf video yükleyip arşivleyecek misiniz yoksa program oyun kurup kullanacak mısınız

Genelde oyunları zaten büyük boyutlu SSD'ye kuruyorum fakat yukarıda da söylediğim gibi yüksek boyutlu oyunları ve ıvır zıvırı tutarım gibi.

ThEmre™

80+
Selamlar. Bilgisayarda depolama yetersiz kalmaya başladığı için fiyatlar çok artmadan bir HDD ya da SSD almayı planlıyorum. En son şunu alacak gibi oldum ama kararsız kaldım:

Depolaması fazlasıyla yeterli gelir bu arkadaşın ama HDD malum SSD'ye göre bir tık yavaş çalışan bir cihaz olduğu için acaba pişman eder mi düşüncesi olmadı değil. Halihazırda da 2 adet SSD kullanıyorum 250 ve 500'lük olmak üzere. Acaba ek depolamayı da mı SSD alsam diye düşündüm ama SSD işine girince fiyatlar epey artıyor. İşin özü biraz kararsız durumdayım ve forumun da bir fikrini almak istedim.

Sizce bunu alıp geçsem mi? En fazla 1000TL kadar SSD vb. de önerebilirsiniz.
Çok az kullandığın uygulamalar, dosyalar için vs bu HDD iş görür. Kaliteli FP bir ürün. Ancak çok aktif kullanacaksan ve sabırsızsan elbette canını sıkar SSDlerden sonra.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Attığın HDD al geç o zaman. SSDleri parça parça kapasitesi düşük değil de tek olarak yüksek kapasiteli alırsan daha iyi olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,600
Üyeler
142,762
Son üye
katzefeanor
Top Bottom