Neler Yeni

Çözüldü✓ Hdd'yi poşete koyup kasaya koyabilir miyim ?

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,278
İsim
Kazım Buğrahan Mert
Beyler iki kez yazdım mesajları okuyun ayıp oluyor artık, yeni fanlar aldığım için her şeyi söktüm sıfırdan kablo düzeni yapacağım şu an düzen diye bir şey yok.
@Aykut Usta @efeleow
@Mehmet Yılmaz konuyu kapatır mısın ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dragon Hunters
HDD nin altına çift taraflı bant koy daha sağlıklı olur poşetle koyarsan fazla ısınabilir.

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
954
İsim
Sadettin Y
ben poset ile degil de psu plakasinin üstüne biraktim yaklasik bir yildir o sekilde calisiyor sorun yok gibi gozukuyor.

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,278
İsim
Kazım Buğrahan Mert
HDD nin altına çift taraflı bant koy daha sağlıklı olur poşetle koyarsan fazla ısınabilir.
Aliexpressden vida sipariş ettim çapraz şekilde kasanın altında uyan bir yer buldum iki vida ile hareket etmezse öyle yapıp koyacağım yoksa dediğin gibi yaparım teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben poset ile degil de psu plakasinin üstüne biraktim yaklasik bir yildir o sekilde calisiyor sorun yok gibi gozukuyor.
Ben çok çarpıyorum güvenmedim o şekilde olmadı çift taraflı bantla psu yanına sabitlerim teşekkürler cevap için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Cemal Gürel
Hdd'ler için kasa önü fanı arkası yada altına pervaneli soğutucu takma opsiyonu vardır, hdd mutlaka temiz hava ile soğutulmalı. Şimdiki kasalar ne DVD yuvasına sahip nede doğru dürüst hdd yuvasına. External portatif 2,5 inch hdd alın terchen depolama amaçlı. 5 TB kasasite vardır, yeni olark WDC 6 TB olanını da üretti.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Murat Cemal
ekran kartının altında psu'nun üstünde olan sacın ön tarafa yakın kısmında hdd için yuva olur. anakartı vidaladığın vidalar ile sabitleyebilirsin ve bu vidalar zaten kasanın içinden çıkıyor. kasanın kutusunda olması lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Şenol Özen
Yeni hdd aldım ve kasamda hdd yeri yok 2 tane ssd yeri var hdd oraya olsa bile vidam olmadığı için sabitleyemem.
Önce kasanın içine koydum ama kasa masa altında olduğu için ayağım çarpınca cama temas ediyordu, hddyi aldığım statik koruma poşeti gibi bir şey var onun içine koyup kabloları başladıktan sonra fotoğrafdaki yere koysam sıcaklık olarak sıkıntı cıkartır mı ?
(Foto boyutu çok olduğu için ss çekip attım idare edin hacılar)
Sıcaklık problemi yaşarsın. Heleki hddyi poşette çalıştırmak kadar saçma bi soru olamaz. Hdd havadar ortamda kışın bile 30 dereceye kadar ısınan bir parça. Sen onu yaz sıcağında poşette çalıştırırsan 60 dereceyide geçer.

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,278
İsim
Kazım Buğrahan Mert
ekran kartının altında psu'nun üstünde olan sacın ön tarafa yakın kısmında hdd için yuva olur. anakartı vidaladığın vidalar ile sabitleyebilirsin ve bu vidalar zaten kasanın içinden çıkıyor. kasanın kutusunda olması lazım.
Ikinci el aldım sıkıntı orda normalde kasada hdd bölümü varmış

Sıcaklık problemi yaşarsın. Heleki hddyi poşette çalıştırmak kadar saçma bi soru olamaz. Hdd havadar ortamda kışın bile 30 dereceye kadar ısınan bir parça. Sen onu yaz sıcağında poşette çalıştırırsan 60 dereceyide geçer.
Poşet mevzusu halloldu üstteki yorumları okumalısın mesaj atmadan önce.
Ayrıca hollandada yaşıyorum burada en sıcak gün 14 derece nerdeyse her gün yağmur var.

Hdd'ler için kasa önü fanı arkası yada altına pervaneli soğutucu takma opsiyonu vardır, hdd mutlaka temiz hava ile soğutulmalı. Şimdiki kasalar ne DVD yuvasına sahip nede doğru dürüst hdd yuvasına. External portatif 2,5 inch hdd alın terchen depolama amaçlı. 5 TB kasasite vardır, yeni olark WDC 6 TB olanını da üretti.
3.5 aldım bile çoktan
Birazdan foto atacağım bakabilirsen iyi olur bulduğum hdd bölümü için Hava girişi olacak fanın hemen önünde duracak atınca bakabilirsin max 5dkya eklerim

Arabayı hdd olarak düşün boyut kalınlık olarak aynı sayılırlar.
Kasanın ön tarafına 3 giriş fanı, ekran kartının altına iki tane egzoz fan takacağım.
1000029444.jpg

1000029443.jpg
1000029448.jpg

Arabanın durduğu gibi çapraz olacak tek sıkıntı üstüne kablo yığını baskı yapıyor sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama en basit hava akışını bozabilirler hdd için

@silinenuye785438 bakabilir misin nasıl olur böyle ?

Son düzenleme:

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Ikinci el aldım sıkıntı orda normalde kasada hdd bölümü varmış

Poşet mevzusu halloldu üstteki yorumları okumalısın mesaj atmadan önce.
Ayrıca hollandada yaşıyorum burada en sıcak gün 14 derece nerdeyse her gün yağmur var.

3.5 aldım bile çoktan
Birazdan foto atacağım bakabilirsen iyi olur bulduğum hdd bölümü için Hava girişi olacak fanın hemen önünde duracak atınca bakabilirsin max 5dkya eklerim

Arabayı hdd olarak düşün boyut kalınlık olarak aynı sayılırlar.
Kasanın ön tarafına 3 giriş fanı, ekran kartının altına iki tane egzoz fan takacağım.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Arabanın durduğu gibi çapraz olacak tek sıkıntı üstüne kablo yığını baskı yapıyor sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama en basit hava akışını bozabilirler hdd için

@silinenuye785438 bakabilir misin nasıl olur böyle ?
Çalışırken yerinden oynamasın bir şeyler onu sabit tutsun yeter. Ek olarak öne fan taksan iyi olur oradan da diske hava gider.

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,278
İsim
Kazım Buğrahan Mert
Çalışırken yerinden oynamasın bir şeyler onu sabit tutsun yeter. Ek olarak öne fan taksan iyi olur oradan da diske hava gider.
Çapraz iki vida rastgele uyuşuyor vida aldım 1 haftaya gelecekler, fanlarda 3 4 güne gelir, teşekkürler cevap için.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,201
Üyeler
145,127
Son üye
Gotsıo
Top Bottom