Neler Yeni

HDMI 2.0 ve GYSNC İlişkisi

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
Arkadaşlar iyi çalışmalar iyi forumlar, sorum kısa ve öz.

HDMI 2.0 Destekleyen ve G Sync içeren bir monitörde HDMI 2.1 Bağlantı noktası destekleyen laptop ve HDMI 2.1 Kablosu ile G Sync açılır mı ?

HDMI 2.1 Monitörde açılıyor zaten Gysnc fakat HDMI 2.0 Monitörde denemedim hiç.

kozroS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Ufuk
HDMI 2.1 İle Gysnc Açılınabiliyor Ancak Bunun için hem monitörün HDMI sürümü hem Bilgisayarın HDMI hem kablonun HDMI sürümü 2.1 olmalı.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Bende BenQ EX2510S monitör vardı, HDMI 2.0 bağlantısı ile G-Sync aktif edememiştim. DP 1.2 ile G-Sync aktif oluyordu, ama diğer monitör marka modellerden emin değilim belki açanı vardır.

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDMI 2.1 İle Gysnc Açılınabiliyor Ancak Bunun için hem moninörün HDMI sürümü hem laptopun HDMI hem kablonun HDMI sürümü 2.1 olmalı.
Evet onu biliyorum hocam eski monitörim Dell serisiydi HDMI 2.1 vardı zaten rahatça G sync + 240 HZ alıyordum. Fakat şuan TR de HDMI 2.1 destekli kaliteli monitör pek yok varsa da ben bilmiyorum. O yüzden sormak istedim genel olarak 2.0 monitörler mevcut olduğu için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende BenQ EX2510S monitör vardı, HDMI 2.0 bağlantısı ile G-Sync aktif edememiştim. DP 1.2 ile G-Sync aktif oluyordu, ama diğer monitör marka modellerden emin değilim belki açanı vardır.
Dün de denk gelmiştik hocam bu monitörü çok sevmiştim ama demekki HDMI 2.1 bağlantı noktası olan bir monitör almak farz oldu :)

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Evet onu biliyorum hocam eski monitörim Dell serisiydi HDMI 2.1 vardı zaten rahatça G sync + 240 HZ alıyordum. Fakat şuan TR de HDMI 2.1 destekli kaliteli monitör pek yok varsa da ben bilmiyorum. O yüzden sormak istedim genel olarak 2.0 monitörler mevcut olduğu için

Dün de denk gelmiştik hocam bu monitörü çok sevmiştim ama demekki HDMI 2.1 bağlantı noktası olan bir monitör almak farz oldu :)
Aaaaa evet :D Geçenki konunuzda bundan da bahsetseydiniz ona göre öneri yapardım hocam ^^

Heh buldum Abdullah abi incelemişti hatta bunu, forumda da konusu var. Bunu alabilirsiniz.

Lenovo Legion R25i-30

1440p de önermek istedim ama geçenki konunuzda bütçeniz max 8K TL idi o yüzden öneri yapmadım. Ama bu monitör de çok rahat işinizi görecektir. HDMI 2.1 var. ^^

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aaaaa evet :D Geçenki konunuzda bundan da bahsetseydiniz ona göre öneri yapardım hocam ^^

Heh buldum Abdullah abi incelemişti hatta bunu, forumda da konusu var. Bunu alabilirsiniz.

Lenovo Legion R25i-30

1440p de önermek istedim ama geçenki konunuzda bütçeniz max 8K TL idi o yüzden öneri yapmadım. Ama bu monitör de çok rahat işinizi görecektir. HDMI 2.1 var. ^^
Hocam tam bu monitöre bakıyordum. HDMI 2.1 ve G Sync varmış ama tatmin eder mi DELL 240HZ 0.5 Ms monitörden sonra bilemedim. Gerçi 165 Hz yeterli olur AAA oyunlar oynuyorum sadece umarım paneli ve renkleri kalitelidir sipariş geçiyorum (y)

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Hocam tam bu monitöre bakıyordum. HDMI 2.1 ve G Sync varmış ama tatmin eder mi DELL 240HZ 0.5 Ms monitörden sonra bilemedim. Gerçi 165 Hz yeterli olur AAA oyunlar oynuyorum sadece umarım paneli ve renkleri kalitelidir sipariş geçiyorum (y)
Yani teknoloji işi şans işi, normalde ürün renk olarak falan gayet iyi. Hatta izlediğim incelemede, IPS panel olmasına rağmen ışık sızması, IPS Glow vs. neredeyse yok denecek kadar az monitörde. Sadece hikayeli oyun oynuyorsanız fazlasıyla işinizi görecektir hocam. Dilerim sorunsuz ürün ulaşır elinize de keyfinize bakarsınız. ^^

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,848
Üyeler
154,810
Son üye
F4_Offcl
Top Bottom