Neler Yeni

Çözüldü✓ HDMI ile televizyonda tam görüntü alamıyorum.

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
Herkese merhaba arkadaşlar. HDMI kablosu ile kasamı konu ekindeki televizyona bağladım. Görüntü ayarlarında önerilen 1920x1080 ve bu çözünürlük seçili olduğu halde ekran köşeleri yanları ve üst kısımları tam olarak televizyonda görünmüyor. Bun nasıl çözebilirim? Görüntü ayarlarından farklı çözünürlük ayarları denedim fakat düzelmedi.

Ekler

• WhatsApp Image 2023-09-27 at 21.26.40.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-27 at 21.26.40.jpeg
    147.8 KB · Hit: 40
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,874
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Herkese merhaba arkadaşlar. HDMI kablosu ile kasamı konu ekindeki televizyona bağladım. Görüntü ayarlarında önerilen 1920x1080 ve bu çözünürlük seçili olduğu halde ekran köşeleri yanları ve üst kısımları tam olarak televizyonda görünmüyor. Bun nasıl çözebilirim? Görüntü ayarlarından farklı çözünürlük ayarları denedim fakat düzelmedi.
televizyonun kumandasından görüntüyü uzaklaştırmayı deneyin.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,532
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Ekran kısmında ekrana sığdır var bizim televizyonda dene varsa

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Fevzi Korkmaz
Merhabalar Ekran kartınız Nvidia ise çözüm çok basit.
NVIDIA denetim masasında görüntüyü televizyonuna göre ölçeklendir sorun çözülecektir.
NVIDIA Denetim Masası'nın gezinme ağacı bölmesindeki ekran altında masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla seçeneğini tıklatıp ilgili sayfayı açın.
Ölçeklendirme sekmesini tıklatın.
Bir ölçeklendirme modu seçip tamam düğmesini tıklatın.
Bunu yaptıktan sonra bazı oyunlar düşük çözünürlükte başlıyor, oyun açıldıktan sonra oyunu yine 1920x1080'e al hiçbir sorun kalmıyor.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,284
İsim
Semih Boran
Tarama, Full gibi modlardan biri oluyor. TV'den deneyin en boy oranı ayarlarını.

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tarama, Full gibi modlardan biri oluyor. TV'den deneyin en boy oranı ayarlarını.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Maalesef televizyonum eski bir model olduğu için kendi ayarlarından sorunumu çözemedim. Fakat NVIDIA Denetim Masasından televizyonun çözünürlüğüne göre en bok oranını ayarlayıp sorunumu çözdüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar Ekran kartınız Nvidia ise çözüm çok basit.
NVIDIA denetim masasında görüntüyü televizyonuna göre ölçeklendir sorun çözülecektir.
NVIDIA Denetim Masası'nın gezinme ağacı bölmesindeki ekran altında masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla seçeneğini tıklatıp ilgili sayfayı açın.
Ölçeklendirme sekmesini tıklatın.
Bir ölçeklendirme modu seçip tamam düğmesini tıklatın.
Bunu yaptıktan sonra bazı oyunlar düşük çözünürlükte başlıyor, oyun açıldıktan sonra oyunu yine 1920x1080'e al hiçbir sorun kalmıyor.
Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Sayenizde sorunumu çözebildim. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kısmında ekrana sığdır var bizim televizyonda dene varsa
Cevabınız için teşekkür ediyorum. NVIDIA Denetim Masasından sorunu çözebildim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,206
Üyeler
151,021
Son üye
Vladimir Makarov
Top Bottom