Neler Yeni

Helldivers 2 PSN Zorunluluğuna Tepki Yağmuru ! 😡( SONY VAZGEÇTİ )

The Semih

80+ Silver
Alıntıyı görüntüle
Bu olayı yeni öğrendim gerçekten. Benim anlamadığım oyun neyse de bu beyaz ülkeler PS5 de mi kullanamıyor şimdi? PSN olmadan konsol mu kullanılır 😅
Evet hatta SONY TR den çekildi TR de bile PSN kullanmak satışlara bağlı :D istedikleri an keserler ama kullanıcı çok burda.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Aslında Steam diyecek ki " benim pazarmda oyununuzu satıyorsanız kendi uyduruk uygulama ve hesap zorunluluğunuzu yasaklıyorum" kimse böle bir şey yapmaya daha kalkışamaz. Herkes bu dertten kurtulur.
Sanmam. Tam tersine buna izin verdiği için oyununu steame koyan birçok sayfa var. Mesela Apex Legends gibi EA Online oyunları normalde Steame gelmezdi.

Bir tek Epic kendi oyunlarını steamden çekti onun da sebebi malum kendi marketi var adamların 😀

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Baran Kut
Aslında Steam diyecek ki " benim pazarmda oyununuzu satıyorsanız kendi uyduruk uygulama ve hesap zorunluluğunuzu yasaklıyorum" kimse böle bir şey yapmaya daha kalkışamaz. Herkes bu dertten kurtulur.
Zaten müşterilerini tutmak için yüksek saatli ürün kullanımı olsa da iade gerçekleştiriyor sağolsun Steam.

Şirketlere o şekilde baskı kursa ben de etkili olacağını düşünüyorum. En büyük pazar sonuçta ve şirketler diğer pazarlarda burası kadar satış yapamadığının farkında (örnek Epic Games).

The Semih

80+ Silver
Zaten müşterilerini tutmak için yüksek saatli ürün kullanımı olsa da iade gerçekleştiriyor sağolsun Steam.

Şirketlere o şekilde baskı kursa ben de etkili olacağını düşünüyorum. En büyük pazar sonuçta ve şirketler diğer pazarlarda burası kadar satış yapamadığının farkında (örnek Epic Games).
Ben Sony nin R yapacağını düşünüyorum, çünkü bu PSN olayı gerçekleşirse PC ye çıkacak 6 mayıstan sonra oyunlar PSN zorunluluğu isteyecek. Belkide launcher yapıyorlar tam emin değilim.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Evet hatta SONY TR den çekildi TR de bile PSN kullanmak satışlara bağlı :D istedikleri an keserler ama kullanıcı çok burda.
O kadar satın alınmış oyunları olan hesap varken kapatsınlar da görelim 😀

Diyecem de şak diye kapatsa nasıl kendimizi savunacaz o ayrı konu.

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Baran Kut
Sony Bilkom ile anlaşmışken bir süre daha Türkiye pazarında satışına devam eder. Zaten PS tarafı çekilmedi diye biliyorum. Geri kalan diğer kısımlar (televizyon, ses sistemleri vs.) çekildi.

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
.
Sanmam. Tam tersine buna izin verdiği için oyununu steame koyan birçok sayfa var. Mesela Apex Legends gibi EA Online oyunları normalde Steame gelmezdi.

Bir tek Epic kendi oyunlarını steamden çekti onun da sebebi malum kendi marketi var adamların 😀
EA nin bozuk App i yüzünden Bf 1 e giremiyorum açmıyor oyunu. İlk önce steamden oyuna basıyorum EA APp açılıyor ama oyun yok arkadaş açılmıyor. 3 4 kere tekrar deniyorum olmuyor. En son gidip EA App den tıklayınca açılıyor. Şimdi ben neden sövmeyeyim bu dandik uygulamaya

The Semih

80+ Silver
EA nin bozuk App i yüzünden Bf 1 e giremiyorum açmıyor oyunu. İlk önce steamden oyuna basıyorum EA APp açılıyor ama oyun yok arkadaş açılmıyor. 3 4 kere tekrar deniyorum olmuyor. En son gidip EA App den tıklayınca açılıyor. Şimdi ben neden sövmeyeyim bu dandik uygulamaya
Çift launcher olayından nefret ediyorum...

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Baran Kut
Ben Sony nin R yapacağını düşünüyorum, çünkü bu PSN olayı gerçekleşirse PC ye çıkacak 6 mayıstan sonra oyunlar PSN zorunluluğu isteyecek. Belkide launcher yapıyorlar tam emin değilim.
Çözümlenir bence de çünkü diğer oyunlarına da PSN entegresi yapmak istiyorlar ( kupalar, cross-play, cross-save vs. )

Yakın zamanda Ghost of Tsushima çıkacak ve örnek entegrasyonu orada göreceğiz. Tabi onda herhangi bir PSN hesabı zorundalığı yok diye açıkladılar. (Eğer kupa veya online hesabınızın taşınmasını istemiyorsanız)

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
.

Steame gelmeseydi emin ol apexi kimse oynamazdı.

The Semih

80+ Silver
Steame gelmeseydi emin ol apexi kimse oynamazdı.
Çifte launcher yüzüden eski PC de performans sorunları yaşıyodum sistemi yükseltince hissedilmiyor ama her şekilde berbat bir sistem, Apex oynamak için Steam'in gereksiz işlemci gücü ve ram kullanımını arkada çalıştıran binlerce kişiye üzülüyorum.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,491
İsim
Mehmet Aslan
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Popüler üçüncü şahıs bilimkurgu nişancı oyunu Helldivers 2’nin arkasındaki ekip olan Arrowhead Game Studios, PC oyuncularının yakında oyunu oynayabilmek için PSN hesabı gerekecek olmasının duyurulmasının ardından eleştiri oklarının hedefi oldu.

Bir anda oyun inceleme bölümü binlerce oyuncu tarafından bombalandı ve şimdi yayıncı Sony’nin yakında Steam’deki PC oyuncularının PSN hesabı ile giriş yapmayı zorunlu kılınacak olması protesto ediliyor.

Son olarak, Arrowhead CEO’su Johan Pilestedt, X hesabından bu durumla ilgili bir dizi mesaj ve sorulara yanıt verdi. CEO bir gönderide, oyunun Steam incelemesinin bombalanmasına dikkat çekti ve ekledi: “Eh, sanırım garantili. Bu olayın nasıl gerçekleştiği için herkesten özür dileriz. Umarım bunu telafi ederiz ve harika bir oyun deneyiminin devamını sağlayarak güveni yeniden kazanırız. Sadece harika oyunlar yapmak istiyorum!”

Alıntıyı görüntüle

Pilestedt başka bir gönderide ise şunları söyledi: “Hesapları bağlamanın ve ek hizmetlere kaydolmanın bazı kullanıcıların yapmak isteyeceği ve saygı duyulması gereken bir şey olmayabileceğini anlıyorum. Her ne kadar buhar sayfası oyun sayfasındaki gereksinimleri her zaman gösterse de, keşke dalgıçlardan hiçbirini hayal kırıklığına uğratmamak için uzun vadeli niyetimiz konusunda daha net olsaydık.”

Başka ilginç bir durum ise bazı Helldivers 2 PC oyuncularının PSN hesabında oturum açamadıkları veya oluşturamadıkları yerlerde yaşamaması. Yani bazı oyuncular PSN hesabı kullanmak isteseler de buna ulaşma olanağına sahip değil. Pilestedt, bu konuyu PlayStation’daki ortaklarıyla tartıştıklarını ve bir çözüm bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Yeni PC oyuncularının 6 Mayıs tarihinde Helldivers 2 oynamaya devam edebilmeleri için bir PSN hesabında oturum açmaları ve bunu Steam hesaplarına bağlamaları gerekecek. Mevcut oyuncuların da aynısını yapmak için 4 Haziran tarihine kadar süreleri olacak. Tabii ki Sony oyuncuların sesini duyar ve karar değişikliğine gitmezse…

( Haber alıntıdır orjinal kaynak linkini koydum )

KAYNAK : https://www.technopat.net/2024/05/0...esabi-gerektirmeyen-cozum-uretmeye-calisiyor/
Sony kakası

Top Bottom