Neler Yeni

Yardım Hem hdd hemde ssd nasıl olucak

SRooX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Selahattin darılmaz
Şu anda hali hazırda kullandığım 500 gb lik 8 sene öncesinden kalan samsung bir hdd var ve bir ssd almak istiyorum ssd yi alınca Windows ve oyunları ssd ye diğer şeyleri hdd ye atmak istiyorum nasıl yapacağımı anlatırmısınız
Teşekkürler.

Fiery

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,053
İsim
Ömer
Steam
fieryz
Format atarak ssdye kurucaksın sistemi.

Çınar Yaşar

80+ Gold
O HDD artık iş görmez en kısa sürede elden çıkar onu

Viru5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Alihan
sata bağlantırını yaparak çözüme kavuşabilrisin sadece ssd ye sistemi kuracaksın ve hdd ni formatla

SRooX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Selahattin darılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sata bağlantırını yaparak çözüme kavuşabilrisin sadece SSD ye sistemi kuracaksın ve HDD ni formatla
İçindekiler gitsin istemiyorum sadece ssd den çakıştırsam hdd yi öylece bıraksam olurmu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Format atarak ssdye kurucaksın sistemi.
Ssd ye kurulum tamamda hdd nin şçindekiler yok olmadan nasıl kullanırım 2 sinide

Viru5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Alihan
İçindekiler gitsin istemiyorum sadece SSD den çakıştırsam HDD yi öylece bıraksam olurmu

SSD ye kurulum tamamda HDD nin şçindekiler yok olmadan nasıl kullanırım 2 sinide
Bildiğim kadarıyla bunun için diskler arasında hangisinden işletim sisteminin başlayacağını soruyor fakat hdd den 90-100 gb gibi bir alanı boş yere kullanmadığın bir işletim sistemine ayırmış oluyorsun sağlıklı bi kullanım için gereksiz bence

ahmetim_64

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Ahmet Karagöz
Facebook
albay6464
Birincil sürücüyü ssd olarak ayarlanacak sonra işletim sistemini kuracaksın hdd ise depolama için kullanabilirsin.

SRooX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Selahattin darılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birincil sürücüyü SSD olarak ayarlanacak sonra işletim sistemini kuracaksın HDD ise depolama için kullanabilirsin.
Bunu tam olarak nasıl yapacağımı hiç bir yerde bulamadım anlatırmısınız nasıl olcak

Bildiğim kadarıyla bunun için diskler arasında hangisinden işletim sisteminin başlayacağını soruyor fakat HDD den 90-100 gb gibi bir alanı boş yere kullanmadığın bir işletim sistemine ayırmış oluyorsun sağlıklı bi kullanım için gereksiz bence
Peki nasıl içindekileri kayıp etmeden kurarım baştan

ahmetim_64

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Ahmet Karagöz
Facebook
albay6464

Top Bottom