Neler Yeni

Hepsiburada'ın yaşatmış olduğu mağduriyet!

SunSet

80+
Direkt konuya gireceğim. Hepsiburada.com üzerinden Hepsiburada satıcısından "Lenovo Ideapad IP330 AMD Ryzen 5 2500U 8 GB 1TB Radeon 540 FreeDOS 15.6" Taşınabilir bilgisayar 81D20069TX" bir ürün satın aldım. Bu ürün 2 sene içerisinde 7 kere servise gidip arıza göstermişti. Ben de ücretsiz onarım tercih ettim. Son yılında da sürekli arızalardan servisten iade/değişim raporu talep ettim. Servis talebi reddetti, bunun üzerine THH başvuruda bulundum servis raporlarıyla. Ben THH başvurusunda talebimde ürünün iadesi istemediğimi misli ile değişim istediğimi belirttim. 5 ay sonunda benim lehime karar çıktı ve kazanmıştım.

Diğer gün karar formu atarak kendilerine bana aldığım cihazın para iadesi + hediye çeki verdi. Bu hediye çeki bu özellikte eşdeğer cihaz satın alsam 1000TL daha fazla para vermem gerekli olduğunu söyleyip benim kararımda misli değişimini yapılması gerektiğini söyledim. Bana önerdikleri muadil gördükleri cihaz "Lenovo V15 AMD 3020E 8 GB 1TB + 128 GB SSD FreeDOS 15.6" FHD Taşınabilir bilgisayar 82C700DLTX26". Sizce hakkımı aramaya devam etmeli miyim öneri muadil için yoksa verdikleri para iadesini mi almalıyım? Kanımca muadil dedikleri cihaz benim cihazla eşdeğer değil ve olmadığını söyledim destek talebinde. Hepsiburada beni aradığı yok, destek talebin üzerinden 2 gün geçip söylediğim cevapları vermekte. Taktik verin lütfen ve destek çıkın kardeşinize. Değerli yorumlarını bekliyorum.

Karar:

1624543882013.png

Cihaz iade toplamı:

Nakit: 3.099,00TL.
Hediye Çeki: 1000TL.

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
Direkt konuya gireceğim. Hepsiburada.com üzerinden Hepsiburada satıcısından "Lenovo Ideapad IP330 AMD Ryzen 5 2500U 8 GB 1TB Radeon 540 FreeDOS 15.6" Taşınabilir bilgisayar 81D20069TX" bir ürün satın aldım. Bu ürün 2 sene içerisinde 7 kere servise gidip arıza göstermişti. Ben de ücretsiz onarım tercih ettim. Son yılında da sürekli arızalardan servisten iade/değişim raporu talep ettim. Servis talebi reddetti, bunun üzerine THH başvuruda bulundum servis raporlarıyla. Ben THH başvurusunda talebimde ürünün iadesi istemediğimi misli ile değişim istediğimi belirttim. 5 ay sonunda benim lehime karar çıktı ve kazanmıştım.

Diğer gün karar formu atarak kendilerine bana aldığım cihazın para iadesi + hediye çeki verdi. Bu hediye çeki bu özellikte eşdeğer cihaz satın alsam 1000TL daha fazla para vermem gerekli olduğunu söyleyip benim kararımda misli değişimini yapılması gerektiğini söyledim. Bana önerdikleri muadil gördükleri cihaz "Lenovo V15 AMD 3020E 8 GB 1TB + 128 GB SSD FreeDOS 15.6" FHD Taşınabilir bilgisayar 82C700DLTX26". Sizce hakkımı aramaya devam etmeli miyim öneri muadil için yoksa verdikleri para iadesini mi almalıyım? Kanımca muadil dedikleri cihaz benim cihazla eşdeğer değil ve olmadığını söyledim destek talebinde. Hepsiburada beni aradığı yok, destek talebin üzerinden 2 gün geçip söylediğim cevapları vermekte. Taktik verin lütfen ve destek çıkın kardeşinize. Değerli yorumlarını bekliyorum.

Karar:

1624543882013.png

Cihaz iade toplamı:

Nakit: 3.099,00TL.
Hediye Çeki: 1000TL.
Nakit para ile hediye çekini almanızı öneririm üstüne biraz ekleme ile günümüz şartlarındaki oyunları oynatabilicek bir laptop alabilirsiniz.

SunSet

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
üzerine para ekleyip gaming serilere çıkmayı düşünebilirsin.
Üzerine iyi para eklemek gerek. Ben Gaming ziyade aldığım cihazım eş performansında alabilsem yeter. Şuan 900TL kendilerinde kalmış oluyor. Zamanında 579 dolara değer olarak almıştım. Şuan ayıplı ürün eşdeğer performansında ki bilgisayar fiyatlar 5000TL'den başlıyor. Bana sonuçta ayıplı ürün sattılar, benim ihtiyaçlarımı giderecek bir laptop almıştım. Önerdikleri muadil laptopa baksana 1 Nisan şakası gibi.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Üzerine iyi para eklemek gerek. Ben Gaming ziyade aldığım cihazım eş performansında alabilsem yeter. Şuan 900TL kendilerinde kalmış oluyor. Zamanında 579 dolara değer olarak almıştım. Şuan ayıplı ürün eşdeğer performansında ki bilgisayar fiyatlar 5000TL'den başlıyor. Bana sonuçta ayıplı ürün sattılar, benim ihtiyaçlarımı giderecek bir laptop almıştım. Önerdikleri muadil laptopa baksana 1 Nisan şakası gibi.
yani aslında ne desen haklısın. bence de en kötü birebir değişim yapmaları gerekir ya da daha iyi özellikte bir şey vermeleri gerekir. kanunen hakkın da bu zaten. hepsiburadaya çok kısa baktım 4000 lira civarına 4300u ve 3500u işlemcili bir kaç laptop var. markaları lenovo değil ama yinede bu özelliklerde bir şey alabiliyorsun istersen.

SunSet

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yinede bu özelliklerde bir şey alabiliyorsun istersen.
Bu özellikte önerse söylediğin ürünleri anlarım da Ryzen 3'den düşük olan Celeron gibi AMD işlemcili laptop önermek de nedir. Benim aldığım laptop içerisinde Vega 8 ve Radeon 540 var, ne kadar ikisi arasında fark olmasa da işlemciye yük binmiyor ve RAM kullanmadan işlerimi harici ile hallediyordum. Şuan alabileceğim en iyi değerde cihaz Ryzen 5 3500U ama o da Acer'ın var biraz daha uyguna. Ben Acer ve Lenovo da sorun yaşadım. Bir de kısıtlama yapmış Lenovo, işlemcim 2dk sonra %50 daha performans kaybı yaşıyordu ısınma olmaksızın, harici GPU dahi öyleydi kısıtlamış. Bu da ayıplı bir şey gizli ayıba giriyor. 4100 verip de 3800 cihaz önermeleri de ilginç. Benim istediğim muadil fiyat 4800 4900 gibi fiyat verip tüketicinin zararını kapatmak. Şimdiki aldığım parayı hesaplayınca 4900'a denk geliyor dolar kuruyla. Şimdiki cihazlar da o fiyatta. Hem bana sorun ve gizli ayıplı cihaz satsınlar sonra ceplerine para kalsın gerisini öderiz mantığıyla zarar etmeyelim istiyorlar. Neyin zararı edeceksin ki ben fazlasını istemiyorum benim zararımı karşılasın yeter.

Top Bottom