Neler Yeni

HESABIMA GİREN PARA SORUN YARATIR MI?

Emin01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emin
Arkadaşlar 4 aydır bir şirkette çalışıyorum. Henüz sigortam bile yok. İşletme sahibi benim banka hesabım üzerinden nakit çıkışı sağlıyor. Paranın nereden geldiğinden tam emin değilim ama muhtemelen faturasız mal satıyordur bunuda müşteriden bana aktarıyor sonrasında nakit çektiriyor. Günlük ortalama 300 bin tl civarı nakit giriş çıkışı oluyor hesabımda. Birde yeni banka hesabı açtırdı o hesaba geliyor paralar öncesinde hiç bir hesabımda kısa sürede bu kadar para giriş çıkışı olmamıştı. Bu sorun yaratır mı vergi veya soruşturma falan açılır mı? Polis, memur olacam ileride başımı ağrıtır mı?

Farex

80+ Silver
Arkadaşlar 4 aydır bir şirkette çalışıyorum. Henüz sigortam bile yok. İşletme sahibi benim banka hesabım üzerinden nakit çıkışı sağlıyor. Paranın nereden geldiğinden tam emin değilim ama muhtemelen faturasız mal satıyordur bunuda müşteriden bana aktarıyor sonrasında nakit çektiriyor. Günlük ortalama 300 bin TL civarı nakit giriş çıkışı oluyor hesabımda. Birde yeni banka hesabı açtırdı o hesaba geliyor paralar öncesinde hiç bir hesabımda kısa sürede bu kadar para giriş çıkışı olmamıştı. Bu sorun yaratır mı vergi veya soruşturma falan açılır mı? Polis, memur olacam ileride başımı ağrıtır mı?
Sakın bırak o işi şikayet et o adamı başın yanar.

Oscar

80+ Bronze
Arkadaşlar 4 aydır bir şirkette çalışıyorum. Henüz sigortam bile yok. İşletme sahibi benim banka hesabım üzerinden nakit çıkışı sağlıyor. Paranın nereden geldiğinden tam emin değilim ama muhtemelen faturasız mal satıyordur bunuda müşteriden bana aktarıyor sonrasında nakit çektiriyor. Günlük ortalama 300 bin TL civarı nakit giriş çıkışı oluyor hesabımda. Birde yeni banka hesabı açtırdı o hesaba geliyor paralar öncesinde hiç bir hesabımda kısa sürede bu kadar para giriş çıkışı olmamıştı. Bu sorun yaratır mı vergi veya soruşturma falan açılır mı? Polis, memur olacam ileride başımı ağrıtır mı?
Yav kardeşim susayım diyorum olmuyor senin banka hesabının patronunda ne işi var? Bide yeni hesap açmışsın. Sence bu kadar nakit giriş çıkışı sorun yaratmaz mı? Niye böyle bir şeye izin verdin.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Musa ÖZ
Ya ne adamlar var bunları nasıl yiyorsunuz adamın niye kendi hesabı yok

Süper sonic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Fıstıkçı şahap
Tutar çok yüksek masak inceleme başlatabilir hocam

Emin01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emin
Kendi hesabı vardır bence hocam bir sorun olursa kendinde olmasını istemiyor bence
Ben de öyle düşünüyorum
Sakın bırak o işi şikayet et o adamı başın yanar.
Sanırım bırakacam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sigortasız neden çalışıyorsun
Yapacam diyerek geçiştiriyor sürekli

Yav kardeşim susayım diyorum olmuyor senin banka hesabının patronunda ne işi var? Bide yeni hesap açmışsın. Sence bu kadar nakit giriş çıkışı sorun yaratmaz mı? Niye böyle bir şeye izin verdin.
Sigorta yapacam maaşında hesaba yatacak diyerek artırdılar. Ortada sigorta yok hala. Birde öğrenciyim.

Ya ne adamlar var bunları nasıl yiyorsunuz adamın niye kendi hesabı yok
Vardır muhtemelen o kadar çocukları falan da var veya yıllardır yanında çalışan elemanları var neden benim üzerimden yapıyor

Oscar

80+ Bronze
Ben de öyle düşünüyorum

Sanırım bırakacam

Yapacam diyerek geçiştiriyor sürekli

Sigorta yapacam maaşında hesaba yatacak diyerek artırdılar. Ortada sigorta yok hala. Birde öğrenciyim.

Vardır muhtemelen o kadar çocukları falan da var veya yıllardır yanında çalışan elemanları var neden benim üzerimden yapıyor
bak git şikayette bulun kimseden korkma çekinme başın büyük ağrıyacak yoksa

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,906
İsim
Emir Yusuf
Şirket aleyhine herhangi bir soruşturmada banka hesap ekstreleri istenir vergi denetmenlerince. Eğer senin(şirket çalışanının) şahsi hesabın şirket adına ticari bir hesap olarak kullanılıyorsa bu bir suç teşkil eder. Dolaylı yoldan vergi kaçırmadır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,691
Üyeler
155,149
Son üye
İsmaile
Top Bottom