Neler Yeni

Hiç bir şey bilmiyorum ne yapmalıyım?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,397
İsim
Olcay akbulut
Merhaba, bu eylül 12. sınıfa başlayacağım haziran gibi de sınava fln gireceğim klasik yks süreçleri işte ama bi sorun var... ben çoğu dersi anlamıyorum yapamıyorum daha doğrusu anlamak ve yapmak istemiyorum diyelim çünkü biliyorum ki ilerde çoğu hiç bir işime yaramayacak kendimi bu ideoloji ile büyüttüm ve şimdi sınav yaklaşıyor. bilgisayar mühendisliği, grafik tasarım, yazılım, veya bu üçüne yakın bölümleri istiyordum, TYT ye çalışır yetenek sınavına girer grafik okurum diye planlamıştım ama 4 yıllık grafik tasarım içinde ayt lazımmış ben 11-12 konularını zerre anlamıyorum 9-10 konularını bile kafam anca alıyor. dipsiz bi çukura düşmüş gibi hissediyorum ne yapsam bilemiyorum. çoğu planım suya düştü kendimi üniversiteye çok da gerek yok başka yollarda var diyerek kendimi avutmaya çalışıyorum.... her zaman yaptığım gibi çabalamak yerine kendimi avutuyorum, çoğu zaman zeki ve üstün olduğumu düşünürdüm, ve aksini asla kabul etmezdim ama öyle olmadığını anladım artık.

sizden istediğim, kendimi nasıl 1 yılda bu sınava hazırlayabilirim veya gerekli iradeyi nasıl elde edebilirim? siz ne yapıyorsunuz bu konu da veya ne planladınız lütfen paylaşın belki benim gibi olanlar vardır :/

Akana

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Kaan
Çok eksiğin varsa bunları 1 yılda tamamlayamazsın , aileni karşına alıp durumu izah et. Daha sonra kendine 2 yıllık bir plan yap . 1.yıl kendini full tyt ye hazırla ve 2 sınava birden gir. Amacın tyt den iyi almak olsun ayt yi sadece deneyim olarak gör. 2. sene aileni ikna edip bir dershaneye yazıl ve full konsatre ayt ye hazırlık yap tytden de soru çözmeyi ihmal etme.

kelomerosan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
Kerem Eldes
Yukarıda kalsın diye yazıyorum. Yani bu konuda tavsiye verecek kişi ben değilim, 4 sene çalışmadım ve dilden girdim bana rahat gelmesi için. Türkiye şartlarında yaşadığımızdan üni biiir tık zorunlu olabiliyor gibi diğer ülkelere göre ama gene de tonguç veya gri koç gibi kanalların bu civarlarda yaz kampları başlıyor orada sıkı takip etmeyi başarırsan hani ortalama üstü yapacak kadar en azından öğrenirsin. 1 sene çalışmayı küçük görme bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok eksiğin varsa bunları 1 yılda tamamlayamazsın , aileni karşına alıp durumu izah et. Daha sonra kendine 2 yıllık bir plan yap . 1.yıl kendini full tyt ye hazırla ve 2 sınava birden gir. Amacın tyt den iyi almak olsun ayt yi sadece deneyim olarak gör. 2 sene aileni ikna edip bir dershaneye hazırşan ve full konsatre ayt ye hazırlık yap tytden de soru çözmeyi ihmal etme.
Bu çok daha mantıklı benimkinden

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,397
İsim
Olcay akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok eksiğin varsa bunları 1 yılda tamamlayamazsın , aileni karşına alıp durumu izah et. Daha sonra kendine 2 yıllık bir plan yap . 1.yıl kendini full tyt ye hazırla ve 2 sınava birden gir. Amacın tyt den iyi almak olsun ayt yi sadece deneyim olarak gör. 2 sene aileni ikna edip bir dershaneye hazırşan ve full konsatre ayt ye hazırlık yap tytden de soru çözmeyi ihmal etme.
dershane gibi ortamlarda hiç anlamıyorum daha stres basıyor

sözeli hallederim de sayısalım dehşet kötü

2 yıllık grafik tasarım üniversitesine gitsem çok mu yetersiz kalır?

Akana

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Kaan
Bana da sayısal daha kolay geliyor ama bu bir bahane değil. İstediğin bölümler sayısal ağırlıklı, yani şuan burada zaman harcamak yerine bir an evvel çalışmaya başlaman lazım. Bir dersi anlamak istersen önce dersi sevmeyi ve dersin öğretmenini sevmen lazım.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,397
İsim
Olcay akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bana da sayısal daha kolay geliyor ama bu bir bahane değil. İstediğin bölümler sayısal ağırlıklı, yani şuan burada zaman harcamak yerine bir an evvel çalışmaya başlaman lazım. Bir dersi anlamak istersen önce dersi sevmeyi ve dersin öğretmenini sevmen lazım.
şuan istesem de başlayamam zaten stajdayım staj bitince başlamayı düşünüyordum

Yukarıda kalsın diye yazıyorum. Yani bu konuda tavsiye verecek kişi ben değilim, 4 sene çalışmadım ve dilden girdim bana rahat gelmesi için. Türkiye şartlarında yaşadığımızdan üni biiir tık zorunlu olabiliyor gibi diğer ülkelere göre ama gene de tonguç veya gri koç gibi kanalların bu civarlarda yaz kampları başlıyor orada sıkı takip etmeyi başarırsan hani ortalama üstü yapacak kadar en azından öğrenirsin. 1 sene çalışmayı küçük görme bence

Bu çok daha mantıklı benimkinden
dilden girdiğim dediğiniz nedir tam olarak?

Çok eksiğin varsa bunları 1 yılda tamamlayamazsın , aileni karşına alıp durumu izah et. Daha sonra kendine 2 yıllık bir plan yap . 1.yıl kendini full tyt ye hazırla ve 2 sınava birden gir. Amacın tyt den iyi almak olsun ayt yi sadece deneyim olarak gör. 2. sene aileni ikna edip bir dershaneye yazıl ve full konsatre ayt ye hazırlık yap tytden de soru çözmeyi ihmal etme.
peki ben diyelim ki bu yıl sadece TYT ye ve yetenek sınavına hazırlandım sonrasında da 2 yıllık bir grafik tasarım üniversitesi kazandım diyelim dikey geçişdi sanırım adı ona daha hırslı şekilde çalışıp istediğim bir üniversiteye gitsem, öyle nasıl olur?

peki ben diyelim ki bu yıl sadece TYT ye ve yetenek sınavına hazırlandım sonrasında da 2 yıllık bir grafik tasarım üniversitesi kazandım diyelim dikey geçişdi sanırım adı ona daha hırslı şekilde çalışıp istediğim bir üniversiteye gitsem, öyle nasıl olur?

Akana

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Kaan
Bu da bir seçenek sana hangisi daha doğru ve mantıklı gelirse onu yap.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,372
Üyeler
154,221
Son üye
B4n_TalisMan
Top Bottom