Neler Yeni

Hikayeli oyunlar için en kısa yoldan ingilizce öğrenmek

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
İlteriş İlteriş
Valla benim fikrim bu iş öyle altyazılı film izlemekle play store uygulamalarıyla youtube ile olacak iş değil düzgünce parasını verip dil kursuna yazılacaksın mis gibi
Kursta YouTube'da anlatılanın dışında ne anlatılıyor? Dil hapı falan mı veriliyor? Binlerce Türkçe içerik var dil bilgisine yönelik ve birinden anlamazsan diğerine bakarsın. Videolar da zaten çoğunlukla sıfırdan başlayanlara yönelik oluyor ve dersi anlatan kişi buna yönelik anlatıyor. Ha illahi bir dil kursuna gitmek gerek diyorsanız kaliteli yerler tercih edilmeli ki bir faydası olsun. Yoksa bir ton para veren kişi derste işlenen konuyu oturup tekrar internetten izlemek zorunda kalabilir :)
Ee kalite de ucuza olmadığına göre ve gidecek kişi maddi refaha sahip değilse son çare yine internet üzerinden öğrenmek oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben 1.5 yılda falan oyun oynayarak video izleyerek birazda play store daki uygulamaları kullanarak B1 e yakın seviyey ulaştım okulumun olması biraz zorladı beni

Oyunlarda kullanılan ingilizce b1-b2 seviyesinde ve ben yüzde 50-60 ını anlıyorum

Hiç bilmiyorsan kursa gitmek mantıklı olabilir belki
Oyundan oyuna değişir ama oyun yapımcılarının hadi biz bu senaryoyu B1 düzeyince yazalım da herkes anlasın diye yazdığını sanmıyorum. Ki aynı şey film/dizi için de geçerli.

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
797
İsim
Mehmet
Kursta YouTube'da anlatılanın dışında ne anlatılıyor? Dil hapı falan mı veriliyor? Binlerce Türkçe içerik var dil bilgisine yönelik ve birinden anlamazsan diğerine bakarsın. Videolar da zaten çoğunlukla sıfırdan başlayanlara yönelik oluyor ve dersi anlatan kişi buna yönelik anlatıyor. Ha illahi bir dil kursuna gitmek gerek diyorsanız kaliteli yerler tercih edilmeli ki bir faydası olsun. Yoksa bir ton para veren kişi derste işlenen konuyu oturup tekrar internetten izlemek zorunda kalabilir :)
Ee kalite de ucuza olmadığına göre ve gidecek kişi maddi refaha sahip değilse son çare yine internet üzerinden öğrenmek oluyor.

Oyundan oyuna değişir ama oyun yapımcılarının hadi biz bu senaryoyu B1 düzeyince yazalım da herkes anlasın diye yazdığını sanmıyorum. Ki aynı şey film/dizi için de geçerli.
Kursa giderse yabancı hocalar ile konuşabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
İlteriş İlteriş
Kursa giderse yabancı hocalar ile konuşabilir
Evet konuşma anlamında faydası olabilir ancak verim noktasında ne kadar faydalı olur bilemeyeceğim. Bunun dışında kursa gitmenin herhangi bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Belki sosyal bir ortam olması da avantaj olarak görülebilir.
Zamanında şöyle sertifika veriyoruz şunları şunları yapıyoruz iddialı bir dil kursuna başlamıştım ancak verim alamayacağımı düşundüğüm için kısa sürede (deneme süreciydi) bırakmıştım.

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
kursa gideceğim muhtemelen.
en iyisi kurs usta youtubeden fln olmaz bu iş çünkü sen hiç bi şey bilmiyormuşsun kursa git ve haftada 3 gün gece altyazılı film dizi izle

Evet konuşma anlamında faydası olabilir ancak verim noktasında ne kadar faydalı olur bilemeyeceğim. Bunun dışında kursa gitmenin herhangi bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Belki sosyal bir ortam olması da avantaj olarak görülebilir.
Zamanında şöyle sertifika veriyoruz şunları şunları yapıyoruz iddialı bir dil kursuna başlamıştım ancak verim alamayacağımı düşundüğüm için kısa sürede (deneme süreciydi) bırakmıştım.
krdsm adam youtubea 5 yıl önce yüklenen videodaki hocaya nasıl soru soracak onu düşün bakalım miilet enai değil ki kurslara gidiyor

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
797
İsim
Mehmet
en iyisi kurs usta youtubeden fln olmaz bu iş çünkü sen hiç bi şey bilmiyormuşsun kursa git ve haftada 3 gün gece altyazılı film dizi izle

krdsm adam youtubea 5 yıl önce yüklenen videodaki hocaya nasıl soru soracak onu düşün bakalım miilet enai değil ki kurslara gidiyor
Open English gibi sitelerede bakabilir

Önemli olan istemesi zaten ingilizce çok zor bı dil değil arapça çince gibi alfabe ezberlemeyecek sonuçta gramer öğrensin birazda kelime öğrensin gerisi gelir

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
İlteriş İlteriş

Öncelikle üslubunuza dikkat ederseniz sevinirim. Yukarıda da bahsettiğim gibi YouTube'daki video serilerinin çoğu sıfırdan İngilizce öğrenenlere yönelik ve eğitimci de buna yönelik anlatıyor. + Video eski bile olsa potansiyel kafa karıştırıcı/eksik/hatalı kısımların soru ve cevaplarını yorumlar kısmında bulmak mümkün çünkü aynı videoları binlerce kişi izliyor. Kimisi 0'dan başlayan kimisi biraz bilen kimisi de öğrendiklerini tekrar edenler oluyor.

Ayrıca dil kursuna giden herkes kraliyet İngilizcesi konuşacak diye bir garanti de yok. Hangi dil kursuna gideceksin, kursu veren hocaların yeterliliği nedir, hangi etkinlikler yapılmaktadır, kursun maliyeti nedir gibi sorular öne çıkmaktadır. Benim yorumum subjektiftir, kendi deneyimimi aktardım. Bu deneyim herkese göre de farklı olabilir.

Satriani

80+ Bronze
Dil öğrenme işi malesef kişiden kişiye değişen bir durum, burada hangi tavsiyeyi yapsak doğru bi' noktada olmayabilir, buna olan kabiliyetini en iyi kendin bilirsin. Mesela benim dile hep bi' yatkınlığım vardı ve lisede ingilizce hazırlık okuyarak temelini aldım. Daha sonrasında ise hiç bir oyunu Türkçe yama yapmadım ve neredeyse İngilizce gelişimimin çoğunu oyun oynayarak kazandım. tabii ki yabancı insanlarla arkadaş olup yazışarak konuşmaya devam etmek vs. bunların hepsi günlük kullanılan ifadeleri geliştiren şeyler oldu. Şunu söyleyebilirim ki eğer gerçekten sürekli konuşma ortamı olan bi' kurs değilse kursa para vermek de çok gerekli değil, çünkü dil konuşarak gelişen bi' şey. Onun dışında temel ingilizce için eğitim kanalları, uygulama ve sitelerden faydalanarak cümle kalıpları, zaman ve kelime dağarcığı temelini atabilirsin...

Not: Android uygulama olarak ' Memrise' i tavsiye ederim, işine yarayabilir.

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
Discord
kaan8765
Öncelikle üslubunuza dikkat ederseniz sevinirim. Yukarıda da bahsettiğim gibi YouTube'daki video serilerinin çoğu sıfırdan İngilizce öğrenenlere yönelik ve eğitimci de buna yönelik anlatıyor. + Video eski bile olsa potansiyel kafa karıştırıcı/eksik/hatalı kısımların soru ve cevaplarını yorumlar kısmında bulmak mümkün çünkü aynı videoları binlerce kişi izliyor. Kimisi 0'dan başlayan kimisi biraz bilen kimisi de öğrendiklerini tekrar edenler oluyor.

Ayrıca dil kursuna giden herkes kraliyet İngilizcesi konuşacak diye bir garanti de yok. Hangi dil kursuna gideceksin, kursu veren hocaların yeterliliği nedir, hangi etkinlikler yapılmaktadır, kursun maliyeti nedir gibi sorular öne çıkmaktadır. Benim yorumum subjektiftir, kendi deneyimimi aktardım. Bu deneyim herkese göre de farklı olabilir.
bakın dil ögrenmekle alakalı hiç bilginiz olmadığı belli adam hiç bi şey bilmiyorum diyor sen dil ögrenmek istiyorsan paraya kıyacaksın öyle yalan dil ögrenilmez kurs dışında en mantıklı altyazılı bi şeyler izlemek onun dışında kursa gitmek dışında geri kalan şeyler vakit kaybı hem zaten kurslarda kişinin seviyesine göre

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
İlteriş İlteriş
bakın dil ögrenmekle alakalı hiç bilginiz olmadığı belli adam hiç bi şey bilmiyorum diyor sen dil ögrenmek istiyorsan paraya kıyacaksın öyle yalan dil ögrenilmez kurs dışında en mantıklı altyazılı bi şeyler izlemek onun dışında kursa gitmek dışında geri kalan şeyler vakit kaybı hem zaten kurslarda kişinin seviyesine göre
Ben var tecrübe sahibi olmak, ben var üniversite hazırlıkta İngilizce öğrenmek, ben var 4 senedir dersleri İngilizce almak, bunların sonucunda ben var Erasmus yapmak. Sen var haklı olmak 👌🏻👍🏻

Aynı yollardan ben de geçtim. Şimdi diyeceksin ki üniversitede hazırlık okumuşsun öyle öğrenmişsin. Hazırlık okurken pandeminin patlak vermesi sonucu eğitim yarıda kaldı. Ben de yukarıda anlattıklarımı uygulayarak dili öğrendim ve hâla öğrenmeye devam ediyorum :)
I/you/we/they'den başlayarak şu anki duruma geldim ve bahsettiğim benim "kendi tecrübem". Sende ya da bir başkasında işe yarar/yaramaz orasını bilemem. Yani kesin bir kanı yoktur, olamaz.

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
Discord
kaan8765
Ben var tecrübe sahibi olmak, ben var üniversite hazırlıkta İngilizce öğrenmek, ben var 4 senedir dersleri İngilizce almak, bunların sonucunda ben var Erasmus yapmak. Sen var haklı olmak 👌🏻👍🏻

Aynı yollardan ben de geçtim. Şimdi diyeceksin ki üniversitede hazırlık okumuşsun öyle öğrenmişsin. Hazırlık okurken pandeminin patlak vermesi sonucu eğitim yarıda kaldı. Ben de yukarıda anlattıklarımı uygulayarak dili öğrendim ve hâla öğrenmeye devam ediyorum :)
I/you/we/they'den başlayarak şu anki duruma geldim ve bahsettiğim benim "kendi tecrübem". Sende ya da bir başkasında işe yarar/yaramaz orasını bilemem. Yani kesin bir kanı yoktur, olamaz.
ben anlamak seni herkes farklı ögrenmek dil ama ben hala düşünmek en iyi yol kurs almak maymunlar birlikte güçlü olmak

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Bence oturup video izlemektense karşıda birinin canlı şekilde anlatması ve sınıf ortamında olman diğer arkadaşlarla beraber konuşup pekiştirmen anlamadığın yerleri hocaya sorman gibi çok fazla artısı var. Ev ortamında çok odaklanamıyorsun tabi odaklananlarda vardır dediğim gibi benim düşüncem böyle. Ben internetten öğrenemediğim ingilizceyi kurstan A2 seviyesine kadar öğrendim. Ama senin de dediğin gibi çok iyi araştırmak gerekiyor yoksa para çöpe gidebilir.

tugrafk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Tuğra
hiçbir şey bilmiyorum temel kelimelerden kastın ne bana link atarsan sevinirim.
ilk seviye ingilizce ders videolari var youtubeda yavas yavas izle kelimeler hafizana zaten hizli kazinir 1 2 ay icinde konusamasanda ogrenip giris seviyeli hikaye oyunlarini anlarsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,297
Üyeler
151,528
Son üye
fruki
Top Bottom