Neler Yeni

HP Laptopda Kernel 41 Hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
SERHAT BOZBAYIR
Öncelikle selamlar , yaklaşık 6 ay önce bir Hp Victus Serisi laptop aldım. Aldığım günden beridir bir hatayla ugraşıyorum. Hatanın kaynağı entegre grafiğim,
Sistem bilgilerim
Hp Victus 16 e1xxxx
Ryzen 5 6600H işlemci
Rtx 3050Ti ekran kartı
Samsung Ssd, 8gb ram 4800Mhz
Windows 11 Kullandığımda hatayı bulamamıştım Ancak Bugün windows 10 kurdum ve az çok hata hakkında bilgi sahibi oldum. Hatamızın Gerçekleşmesini tetikleyen şeyler var.
1) Herhangi bir animasyon veya video kaynağı oynatma. Youtube veya Bir websitede bulunan videolar laptopumun kendinisi yeniden başlatmasına sebebiyet veriyor.
2) Bazı oyunlardaki grafikler , bazı agır veya hafif oyunlarda da aynı problem meydana geliyor.

Olay Görüntüleyicisinde bu hatanın Kernel Power 41 Olduğunu tespit ettim.
Ve bu hatayı çözebiliyorum( tam çözmek değil)
Aygıt yöneticisinde amd ekran kartını devre dışı biraktığımda hata birdaha ortaya çıkmıyor ancak laptopumda mux switch olmadığından laptop Rtx 3050ti yı da kullanmıyor, microsoft göruntu bağdaştırıcısı moduna geçiyor Yani işlevsiz bir çözüm.
Bir diğer çözümümde video oluşturabilecek , oynatabilecek uygulamalarin tamamını Windows Grafik ayarlarında tek tek uygulama ekleyip Yüksek Performans Rtx 3050Ti seçeneğini seçmek.
Böyle yaptığımda da hatayı videolarda almıyorum.
Can sıkıcı bir hata benim sahip olduğum bilgiler size yarayacaksa ya da sizde bana farklı çözüm önerileri sunabilirseniz sevinirim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,841
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom