Neler Yeni

HP OMEN VS HP VİCTUS HANGİSİNİ ALMALIYIM?

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Kadir

OYUN YAZILIM VE VİDEO EDİT İÇİN LAPTOP ALACAĞIM HANGİSİNİ ALMALIYIM BAŞKA ÖNERİNİZ VARSA ALABİLİRİM AMA EKRANI 2K OLSUN VE 4070'DEN AŞAĞI EKRAN KARTI OLMASIN.

Cakrash

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Musa Topçu
Victus olanı almanı tavsiye ederim

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
Victuslar cehennem gibi yanıyor. Bu ikisinden biri diyorsan omen soğutma olarak daha başarılı diye biliyorum. Ama bu bütçede diğer markalara yönelirsen ASUS vb. alabilirsen soğutma olarak çok daha kafan rahat olur. Hersey içerideki malzeme (ekran kartı,işlemci vb) değildir. Laptop kasası, batarya kapasitesi ömrü, soğutması vb faktörlerde önemlidir. O yüzden sadece işlemci ekran kartı vs bakarak laptop almanı önermem.

GRDL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mehmet Gürdal
Omen daha iyidir ama gözünü dört aç zira bazen çok iyi indirimler yapıyorlar

• Beğen
Reaksiyonlar: soul

Pcman06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Oğuz
Ben 20 gündür victus kullanıyorum. Ne ısınma ne kasma ne donma gördüm yağ gibi akıyor cihaz.
7840hs rtx 4060 olan model.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

OYUN YAZILIM VE VİDEO EDİT İÇİN LAPTOP ALACAĞIM HANGİSİNİ ALMALIYIM BAŞKA ÖNERİNİZ VARSA ALABİLİRİM AMA EKRANI 2K OLSUN VE 4070'DEN AŞAĞI EKRAN KARTI OLMASIN.

İki laptopta aynı diyebilirsin soğutma farkları yok, tek fark ekran Hz değeri falandır. Hangisini istiyorsan onu al yani ekran yenileme hızı hariç bide tasarım hariç aynı gibi diyebiliriz.

soul

80+ Silver

Omen alman ileriki zaman için daha iyi olur.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Ahmet Yıldırım
Isınmayan laptop yok her laptop çok ısınır ısınmıyorsa ağır işlem yapmıyorsundur. Sana tek söyleyeceğim bir şey var masaüstüne mi laptopa mı daha çok ihtiyacın var onun dengesini iyi kur. Yazılım yaparken ya da video edit yaparken sürekli vır vır vır ses duyacaksın. Rahatsız edici olabiliyor. Ayrıca masaüstü kadar performansı yok. Muhtemelen okuluna götüreceksin laptopu belki okulundaki bilgisayards işini halledebilirsin. Bunun denggesini iyi kur. Kesinlikle laptopa ihtiyacın varsa omen kullanıyorum ben soru sorabilirsin. Eklemeyi unutmuşum hem ağır hem de şarjı uzun gitmeyen modeller adaptörle 6 kg'ye kadar çıkıyorlar.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Isınmayan laptop yok her laptop çok ısınır ısınmıyorsa ağır işlem yapmıyorsundur. Sana tek söyleyeceğim bir şey var masaüstüne mi laptopa mı daha çok ihtiyacın var onun dengesini iyi kur. Yazılım yaparken ya da video edit yaparken sürekli vır vır vır ses duyacaksın. Rahatsız edici olabiliyor. Ayrıca masaüstü kadar performansı yok. Muhtemelen okuluna götüreceksin laptopu belki okulundaki bilgisayards işini halledebilirsin. Bunun denggesini iyi kur. Kesinlikle laptopa ihtiyacın varsa omen kullanıyorum ben soru sorabilirsin.

Hayır ısınmayan laptop artık var... Hp Victus 16 ile (Altında ufak bir yükseltici var sadece) Stress testlerinde ekran kartı (Overclock edilmiş halde) 68-69 derece arası işlemci ise 72-73 derece. Sıcaklıkları çok iyi ama ses konusu hala çözülemedi tabii fanlar çok dönüyor her laptopta olduğu gibi :D.

Ryzen 7 7840HS Ve RTX 4060 modeli.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Ahmet Yıldırım
Hayır ısınmayan laptop artık var... Hp Victus 16 ile (Altında ufak bir yükseltici var sadece) Stress testlerinde ekran kartı (Overclock edilmiş halde) 68-69 derece arası işlemci ise 72-73 derece. Sıcaklıkları çok iyi ama ses konusu hala çözülemedi tabii fanlar çok dönüyor her laptopta olduğu gibi :D.

Ryzen 7 7840HS Ve RTX 4060 modeli.
Ona göre söylüyorum zaten laptop fanlarım 4200 rpm de dönüyor max 6100'e çıkıyor. Fakat 6100 olunca bildiğin titriyor gibi oluyur fan hızından. Bu da zararlı bir durum. Zaten fanı fullesen ısınmaz ama insan o kadar hızlı dönmesine dayanamıyor hem çok sesli hem de çok korkutucu.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Ona göre söylüyorum zaten laptop fanlarım 4200 rpm de dönüyor max 6100'e çıkıyor. Fakat 6100 olunca bildiğin titriyor gibi oluyur fan hızından. Bu da zararlı bir durum. Zaten fanı fullesen ısınmaz ama insan o kadar hızlı dönmesine dayanamıyor hem çok sesli hem de çok korkutucu.

6000 RPM bendede maks ama laptop maks 4600 RPM e çıkıyor bende. 6000 RPM gerektircek kadar ısınmıyor, garanti olsun diye yapılmış bir seviye o :D.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Ahmet Yıldırım
6000 RPM bendede maks ama laptop maks 4600 RPM e çıkıyor bende. 6000 RPM gerektircek kadar ısınmıyor, garanti olsun diye yapılmış bir seviye o :D.
Ben 4200 de kullanıyorum balanced modda eskiden işlemci 100 oluyordu şimdi yine aynı hızda ama işlemci 83 derece oluyor max. Ama aynı zamanda performans da düşük valoda 140 fps alıyorum ağır ortamlarda 100 oluyor sence sıkıntı ne korumaya falan mı aldı? Mux var dicrate'de çalışınca performans moduna almıyorum fanlar 5100 rpm de çalıştığı için ama performansa alınca bile aynı performansta çalışıyor var mı bir önerim sen de victus kullanıyormuşsun. Bende hafif yükselten kısmı var.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Ben 4200 de kullanıyorum balanced modda eskiden işlemci 100 oluyordu şimdi yine aynı hızda ama işlemci 83 derece oluyor max. Ama aynı zamanda performans da düşük valoda 140 fps alıyorum ağır ortamlarda 100 oluyor sence sıkıntı ne korumaya falan mı aldı? Mux var dicrate'de çalışınca performans moduna almıyorum fanlar 5100 rpm de çalıştığı için ama performansa alınca bile aynı performansta çalışıyor var mı bir önerim sen de victus kullanıyormuşsun. Bende hafif yükselten kısmı var.

Ben performans modunda kullanıyorum 4600 RPM seviyesinde dediğim sıcaklıklarda, sende niye öyle anlamadım. balance moda alınca işlemci performansı kısılıyor direk 300-400MHz hız düşüyor çekirdekler ondan sıcaklık düşüyordur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,167
Üyeler
141,948
Son üye
Alitaş
Top Bottom