Neler Yeni

HP Pavilion Gaming Laptop Siyah ekran sorunu

QuaiWaT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Kerem Işıkakdoğan
Selamlar arkadaşlar, HP nin Pavilion modeli bir laptop kullanıyorum 2 senedir. Fan error, Ekranın bir süre sonra kapama ve Renklerin arada mavi tonuna dönüşmesi gibi problemler ile karşılaştım fakat ilk defa laptopbu açarken ekran siyah kalıyor, ışıklar yanıyor, ve ekipmanlar çalışıyordu. Burada en çok dikkatimi çeken şey ise capslock tuşunun ışığının 3 kere yanıp sönüp sonra 2-3 saniye duraklayıp tekrar aynı hareketleri yapmasıydı ve bu bir döngü içerisindeydi (Aynı ilk XBOX360 konsolları gibi ama biraz daha farklı). Sorununa baktım fakat videolar 3 ile 5 yıl öncesinde atılmış eski videolardı ve hepsi de eski HP laptopların -batarya çıkarma özelliği olan modeller- olduğu videolardı. Genelde bataryayı çıkarıp, şarja takıp ve bataryayı takmadan çalıştırma gibi vs anlatımı olan videolardı lakin günümüz laptop modellerinde artık bu özellikler olmadığı için bunuda yapamıyorum tabii ki. Peki ben bu sorunu nasıl çözeceğim? Tanıdık bir tamirciye versem mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bozuk Türkçe için soru yazıyı yazarken hiç düzenleme yapmadım.

Techno08

80+ Gold
ekran kartı driveriyle alakalı olabilir bu durum. tamirciye değil de yetkili servise verseniz daha iyi olur bence

Top Bottom