Neler Yeni

Hp Victus Adaptörde Isinma Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Safa Kaya
iyi günler arkadaşlar. Ben yaklaşık 25 gün önce AMD 5800h 3050ti ekran kartı ve 16 GB ram a sahip bir hp victus laptop aldım. Okulum ve birkaç akrabamın deprem bölgesinde olması dolayısı ile oyun noktasında pek bir şey yapmamıştım bir iki kerelik bir kullanımım oldu. Laptopu bir iki gündür online ders vs derken yoğun kullandım bugün de mafia definive edition oynayayım dedim. Oyun cihaz pilde iken CPU sıcaklığı 65 70 civarında dolanıyor adaptörü takınca bir anda 95 ve neredeyse 100 u zorlar derecelere çıkıyor. Hemen omen gaming i yükleyip boşta durumuna baktım pilde yine CPU 40 45 civarı dolanırken adaptörü takınca 65 civarında. Adaptörü takınca CPU değeri uçuyor ısınmaya başlıyor , biraz ısınması doğal da bu seviyelerde bir artışın sebebi ne olabilir?

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,375
İsim
Fatih
Bilgisayarı yerden yükselt, iki tarafına silgi falan koyabilirsin ben Jenga taşı koymuştum dört tarafına. Fanlar altta oldugu icin sıcaklıklar düşecektir. Prize taktiginda turbo açılıyor o yüzden öyle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Safa Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarı yerden yükselt, iki tarafına silgi falan koyabilirsin ben Jenga taşı koymuştum dört tarafına. Fanlar altta oldugu icin sıcaklıklar düşecektir. Prize taktiginda turbo açılıyor o yüzden öyle.
Teşekkürler de denedim bir sonuç yok soğutucu da aldım birkaç güne elime geçer fakat ilginç olan adaptörü takarken kontrol ediyorum oyunda 65 iken takmamla anında 95 veya üstünü buluyor. Adaptör arızası olabilir mi acaba?

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,375
İsim
Fatih
Teşekkürler de denedim bir sonuç yok soğutucu da aldım birkaç güne elime geçer fakat ilginç olan adaptörü takarken kontrol ediyorum oyunda 65 iken takmamla anında 95 veya üstünü buluyor. Adaptör arızası olabilir mi acaba?
Sanmiyorum da bosta mi goruyorsunuz o sicakligi?

Eric Cartman

80+ Bronze
adaptörsüz kullandığında yüke binmez pc gaming laptoplarda bu durum normal. adaptörsüz furmark yap istersen kasacaktır 10-20 fps falan verir

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,375
İsim
Fatih
Boşta iken pilde 40 45 aralığında ama adaptörde 65 70 bazen üstünü görüyor.
40 45 normal de 70 sorun bosta. UV deneyebilirsiniz ya da videolarini cekip teknik servise sorabilirsiniz. Muhtemelen Ryzen islemcilerideki frekans sorunundan yasiyorsunuz.

Om3rDoruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ömer Doruk
iyi günler arkadaşlar. Ben yaklaşık 25 gün önce AMD 5800h 3050ti ekran kartı ve 16 GB ram a sahip bir hp victus laptop aldım. Okulum ve birkaç akrabamın deprem bölgesinde olması dolayısı ile oyun noktasında pek bir şey yapmamıştım bir iki kerelik bir kullanımım oldu. Laptopu bir iki gündür online ders vs derken yoğun kullandım bugün de mafia definive edition oynayayım dedim. Oyun cihaz pilde iken CPU sıcaklığı 65 70 civarında dolanıyor adaptörü takınca bir anda 95 ve neredeyse 100 u zorlar derecelere çıkıyor. Hemen omen gaming i yükleyip boşta durumuna baktım pilde yine CPU 40 45 civarı dolanırken adaptörü takınca 65 civarında. Adaptörü takınca CPU değeri uçuyor ısınmaya başlıyor , biraz ısınması doğal da bu seviyelerde bir artışın sebebi ne olabilir?
Hocam aynı sorun bendede var nasıl çözdünüz ?

Charlster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Cihan Mert Karagöz
Hayır o cihaz zaten o dereceleri görüyor ayrıca pilde iken işlemci 20w tüketiyorsa adaptör ile belki 45w tüketir. Daha fazla watt daha fazla güç ve ısı demek

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,223
İsim
ismail
Normal.İlk defa mı laptop kullanıyorsunuz?

Farex

80+ Bronze
Sana önerim o bilgisayarı sat veya değişim yap çünkü ben aldığımdan beri perofrmans sorunu vardı çok ısınıyor kendisi de adaptörü de. Vatandan gittim değişim istedim ve g15 aldım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,231
Üyeler
141,262
Son üye
laros
Top Bottom