Neler Yeni

Hp Victus Ekran Sorunları

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf K
Hp Victus kullanan arkadaşlar sizin bilgisayarınızın ekranı da sarı renk tonlu ve kırmızıları turuncu gibi mi gösteriyor? Bununla ilgili çok fazla şikayet gördüm ama benimki normal diyen var mı acaba merak ediyorum.

Ayrıca ekranın ms değeri aşırı fazla fazlasıyla input lag var.
Cs Go' da adama ilk ben ateş ediyorum uzak mesafeden değil önümdeki adama ateş ediyorum silah sesi geliyor ama sonra ben ölüyorum. Bir bakıyorum o da ne adama hiç vurmamışım bile bunu kaç defa yaşadım.
Pingim de sabit 40-50 civarı öyle yüksek sayılmaz.

Bu bilgisayarın ekranını çok fazla cihazla karşılaştırdım en dandik ucuz cihazların paneli bile bu cihazın panelini ikiye katlar.

Örnek olması için aşağıya Regal Tab 10 (Güncel Fiyat 2 bin TL) ile kıyasladığım görseli bırakıyorum. İkisi de Ips panelmiş!

Hp'den neden uzak durun diyorlarmış şimdi anladım ben yandım siz yanmayın.

NOT: Victus serisi almayı düşünen varsa harici monitörle kullanacaksa öyle alsın. Laptop diye aldık kasa niyetine kullanacağız artık.

Ekler

• IMG_20230401_160940.jpg
    IMG_20230401_160940.jpg
    1.9 MB · Hit: 233

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,300
İsim
Semih Boran
Hp Victus kullanan arkadaşlar sizin bilgisayarınızın ekranı da sarı renk tonlu ve kırmızıları turuncu gibi mi gösteriyor? Bununla ilgili çok fazla şikayet gördüm ama benimki normal diyen var mı acaba merak ediyorum.

Cs Go' da adama ilk ben ateş ediyorum uzak mesafeden değil önümdeki adama ateş ediyorum silah sesi geliyor ama sonra ben ölüyorum. Bir bakıyorum o da ne adama hiç vurmamışım bile bunu kaç defa yaşadım.

Bu bilgisayarın ekranını çok fazla cihazla karşılaştırdım en dandik ucuz cihazların paneli bile bu cihazın panelini ikiye katlar.

Örnek olması için aşağıya Regal Tab 10 (Güncel Fiyat 2 bin TL) ile kıyasladığım görseli bırakıyorum. İkisi de Ips panelmiş!

NOT: Victus serisi almayı düşünen varsa harici monitörle kullanacaksa öyle alsın. Laptop diye aldık kasa niyetine kullanacağız artık.
Sizinkinin panelinde problem var gibi. Garantiye yollamanızı öneririm. Benimkinde böyle panel:
Screenshot_20230415-221900_Fotoğraflar.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf K
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,300
İsim
Semih Boran
Kalibre ettiniz mi varsayılan ayarlarda mı böyle? Bir de sizinkinin panel kodunu yazabilir misiniz?
Benimkinin panel kodu: CMN1609
Bu resim çekildiğinde bir şey yapmamıştım. Şuan ise sizinki gibi Reddit'ten Victus_01 adlı renk şeysini kullanıyorum ama ne değişti onu da bilmiyorum. CMN161A modeli. Yani, aldığımdan beri Elhamdülillah bir problem yaşamadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf K
Bu resim çekildiğinde bir şey yapmamıştım. Şuan ise sizinki gibi Reddit'ten Victus_01 adlı renk şeysini kullanıyorum ama ne değişti onu da bilmiyorum. CMN161A modeli. Yani, aldığımdan beri Elhamdülillah bir problem yaşamadım.
Kalibreyi değiştirince gözle görülür fark olmaması ilginç demek ki sizinki zaten o ayarla gelmiş. Çünkü benim de görüntüdeki N140H yazanı varsayılan yaptığımda değişiklik olmamıştı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf K
Hocam bir de başka ips panel cihazınız varsa beyaz bir görüntüdeyken ikisini yan yana fotoğraflama şansınız var mı?

Prexint

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Prexint
bende victus kullanıyorum seninki gibi sıkıntı yaşamadım hemen markaya sallama knk . garantiye yolla . işe yararmı bilmiyorum ama amd software kullanabilirsin .

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf K
bende victus kullanıyorum seninki gibi sıkıntı yaşamadım hemen markaya sallama knk . garantiye yolla . işe yararmı bilmiyorum ama amd software kullanabilirsin .
Hocam yetkili servisle görüştüm sıkıntı yok dediler. İnternette sorunu yaşayan bir çok insan var araştırıp görebilirsiniz ve marka bunu sorun olarak görmüyor bu panel böyle diyor. Ne yapayım şimdi garantiye yollayıp boşuna 20 gün bilgisayarsız mı kalayım? Senden bir şey rica etsem ips panel (telefon tablet de olur) herhangi bir cihazla beyaz bir ekranda fotoğraf çekip buraya yükleyebilir misin?

Prexint

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Prexint
Hocam yetkili servisle görüştüm sıkıntı yok dediler. İnternette sorunu yaşayan bir çok insan var araştırıp görebilirsiniz ve marka bunu sorun olarak görmüyor bu panel böyle diyor. Ne yapayım şimdi garantiye yollayıp boşuna 20 gün bilgisayarsız mı kalayım? Senden bir şey rica etsem ips panel (telefon tablet de olur) herhangi bir cihazla beyaz bir ekranda fotoğraf çekip buraya yükleyebilir misin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam yetkili servisle görüştüm sıkıntı yok dediler. İnternette sorunu yaşayan bir çok insan var araştırıp görebilirsiniz ve marka bunu sorun olarak görmüyor bu panel böyle diyor. Ne yapayım şimdi garantiye yollayıp boşuna 20 gün bilgisayarsız mı kalayım? Senden bir şey rica etsem ips panel (telefon tablet de olur) herhangi bir cihazla beyaz bir ekranda fotoğraf çekip buraya yükleyebilir misin?
reis haklıymışsın . Ama oyunlarda sıkıntım yok seninki gibi .

Ekler

• 20230418_032755.jpg
    20230418_032755.jpg
    984.9 KB · Hit: 185
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf K
Mesaj otomatik birleştirildi:

reis haklıymışsın . Ama oyunlarda sıkıntım yok seninki gibi .
Bazılarınınki gayet beyaz ama çoğunluk sarı sorduklarımın. Panel kodu aynı olmasına rağmen kimininki beyaz kimininki sarı. Panel değişimi talep edilebilir ama yine sarı panel denk gelme ihtimali var. Zaten kabul ederler mi orası da meçhul.

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Enes Buğra Damar

bende victus kullanıcısıyım renk tonuyla ilgili hiçbir sıkıntısı yok ama ışık süzmesi var. Ayrıca ms değerinden değil de csgo da loss problemin vardır büyük ihtimal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf K
bende victus kullanıcısıyım renk tonuyla ilgili hiçbir sıkıntısı yok ama ışık süzmesi var. Ayrıca ms değerinden değil de csgo da loss problemin vardır büyük ihtimal.
Işık süzmesi benimkinde de var zaten ips panellerde hep oluyor çok fazla değilse takılacak bir şey değil. Ama bu renk olayı çok can sıkıcı beni laptoptan soğuttu. Csgo' da dediğiniz gibi packet loss olayı olabilir onu kontrol edeyim. Başka bir ağda da denerim ama dediğim gibi asıl sorun renkler.

Top Bottom