Neler Yeni

HP Victus Gaming 16 Fan sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Deniz
Victus 16 S0063-nt model laptop bulunuyor elimde.
Fanlarla ilgili şöyle bir sorunum var:

Evet oyunlarda işlemci ve ekran kartı ısınınca fan sesi maximuma ulaşıyor fakat oyundan çıktıktan sonra, hatta ısı değerleri normale düşmesine rağmen fanlar yavaşlamıyor ve soğuk bile olsa son hızda hava üflüyor. güç kablosunu çıkar-tak yapınca düzeliyor. ama kim sürekli bunu yapmak ister.
Ve şöyle bir şey farkettim HP Omen uygulamasını silince fanlar olması gerektiği gibi çalışıyor. Fakat uygulama klavye aydınlatması özelliştirmek için performans boost vb için gerekli.
ne yapabilirim sizce? sırf bu yüzden satıp üstüne para ekleyerek işlemci ve ekran kartı bakımından da yükselterek farklı bir Acer Nitro almayı bile düşünüyorum.

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji

Evet oyunlarda işlemci ve ekran kartı ısınınca fan sesi maximuma ulaşıyor fakat oyundan çıktıktan sonra, hatta ısı değerleri normale düşmesine rağmen fanlar yavaşlamıyor ve soğuk bile olsa son hızda hava üflüyor. güç kablosunu çıkar-tak yapınca düzeliyor. ama kim sürekli bunu yapmak ister.
Ve şöyle bir şey farkettim HP Omen uygulamasını silince fanlar olması gerektiği gibi çalışıyor. Fakat uygulama klavye aydınlatması özelliştirmek için performans boost vb için gerekli.
ne yapabilirim sizce? sırf bu yüzden satıp üstüne para ekleyerek işlemci ve ekran kartı bakımından da yükselterek farklı bir Acer Nitro almayı bile düşünüyorum.
yani oaranız var ise geçebilirsiniz ama şöyle diyim siz performans moduna çekiyorsanız omen gaming hubdan oto olarak tubo fana çeker bunu sizin kendiniz manuel olarak otoya çekmeniz gerekir

Farex

80+ Silver

Bilgisayarı değiştir güzel kardeşim çünkü bende aynı problemleri yaşıyordum fanı fullesemde fayda etmiyor termal macun değiştirdim bir nebzze etki etti ama iade yaptım çünkü kalitesiz ve çok fazla sorunları vardı en çok rahatsız edenide ısınma ve o ekranın sallanmasıydı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yani oaranız var ise geçebilirsiniz ama şöyle diyim siz performans moduna çekiyorsanız omen gaming hubdan oto olarak tubo fana çeker bunu sizin kendiniz manuel olarak otoya çekmeniz gerekir
yok mod olarak hiçbir zaman dengeliden turboya çekmedim ve rpm oto olarak duruyor fakat bazı oyunlarda ısınmasa bile 5k rpm de dönüyor fanlar. biraz araştırdım ve sanırsam genel olarak olan bişey bu yüzden en kısa zamanda değiştireceğim laptopu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarı değiştir güzel kardeşim çünkü bende aynı problemleri yaşıyordum fanı fullesemde fayda etmiyor termal macun değiştirdim bir nebzze etki etti ama iade yaptım çünkü kalitesiz ve çok fazla sorunları vardı en çok rahatsız edenide ısınma ve o ekranın sallanmasıydı.
sıcaklık olarak iyide laptop ısınmasa bile max rpm de dönüyor fanlar. çaresi yok araştırdığım kadarıyla. satıcam cihazı.

Farex

80+ Silver
yok mod olarak hiçbir zaman dengeliden turboya çekmedim ve rpm oto olarak duruyor fakat bazı oyunlarda ısınmasa bile 5k rpm de dönüyor fanlar. biraz araştırdım ve sanırsam genel olarak olan bişey bu yüzden en kısa zamanda değiştireceğim laptopu
Mesaj otomatik birleştirildi:

sıcaklık olarak iyide laptop ısınmasa bile max rpm de dönüyor fanlar. çaresi yok araştırdığım kadarıyla. satıcam cihazı.
Sıcaklık oalrak iyi değil 90-95 den aşağı oyun yonayamıyordum termal macun ile zar zor 85-90 a indi.

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
olabilir bazen hata alıyor günceleyip geçbilirsiniz bu arada turboya neden çekmiyorsunuz ki ve bende 15 serisinden bi laptop var daha önce hiç böyle bi sorun yaşamadım

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
925
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Victus dandik bir bilgisayar yazılımsal olarakda problemli sadece victus değil dell g serisi en ağırından bir yazılımsal problem yaşıyor dell g serisi asus armory create düzeltildi deniyor ama vardı en son omen gaming hub optimizasyon için yapılmış fakat optimizasyonun "o" su bile yok berbat.

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
Sıcaklık oalrak iyi değil 90-95 den aşağı oyun yonayamıyordum termal macun ile zar zor 85-90 a indi.
oyundan oyuna değişiyor bende 5600h var bi kaç ay önce bakım yaptırdım 7 days to diede 100 derece oluyor işlemci

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
925
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
oyundan oyuna değişiyor bende 5600h var bi kaç ay önce bakım yaptırdım 7 days to diede 100 derece oluyor işlemci
Benimde yenilemem gerek en basit oyunda 90 dereceden aşağı değil.

Farex

80+ Silver
Ben valorantta falan görüyordum ısı değerlerini forza horizon 5 de falan zaten 90 95 in altına girerse ne olayım der gibi ekran kartı da 75-80 falandı ki ben 4090 ekran kartlı laptop aldım onun bile 72 max gördüm forza horizon 5 de en yüksek 4 k da.

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
Benimde yenilemem gerek en basit oyunda 90 dereceden aşağı değil.
ben zaten yeniledimde böyle işlemciye aşırı yüklenen oyunda 100 derece oluyor donma oluyor bazen anlık fps düşüşü fln .d

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
925
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
ben zaten yeniledimde böyle işlemciye aşırı yüklenen oyunda 100 derece oluyor donma oluyor bazen anlık fps düşüşü fln .d
Ben ekran kartı ağırlıklı olduğu için işlemci pek 100 leri görmüyor ekran kartıda 95 watt çok fazla sorun yaratmıyor yetmediği zamanlar oluyor sadece RTX koymuşlar ama açamıyorum ki adam gibi 😂

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
Ben ekran kartı ağırlıklı olduğu için işlemci pek 100 leri görmüyor ekran kartıda 95 watt çok fazla sorun yaratmıyor yetmediği zamanlar oluyor sadece RTX koymuşlar ama açamıyorum ki adam gibi 😂
bendeki kartda en ağır oyunları oynadım sadece furmarkda maksimum 72 dereceyi gördü ama işlemci çernobil

Top Bottom