Neler Yeni

HP Victus Gaming 16 Fan sorunu

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,093
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
bendeki kartda en ağır oyunları oynadım sadece furmarkda maksimum 72 dereceyi gördü ama işlemci çernobil
Hitmani fulledim dls quality de RTX sadece 1 ayarı açık lan dedim bir deneyeyim bir fulledim felç geçirdi ekran kartı 6 GB ekran kartı 7-8 GB kullanmaya çalışıyor garibim.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
533
İsim
can
Victus 16 S0063-nt model laptop bulunuyor elimde.
Fanlarla ilgili şöyle bir sorunum var:

Evet oyunlarda işlemci ve ekran kartı ısınınca fan sesi maximuma ulaşıyor fakat oyundan çıktıktan sonra, hatta ısı değerleri normale düşmesine rağmen fanlar yavaşlamıyor ve soğuk bile olsa son hızda hava üflüyor. güç kablosunu çıkar-tak yapınca düzeliyor. ama kim sürekli bunu yapmak ister.
Ve şöyle bir şey farkettim HP Omen uygulamasını silince fanlar olması gerektiği gibi çalışıyor. Fakat uygulama klavye aydınlatması özelliştirmek için performans boost vb için gerekli.
ne yapabilirim sizce? sırf bu yüzden satıp üstüne para ekleyerek işlemci ve ekran kartı bakımından da yükselterek farklı bir Acer Nitro almayı bile düşünüyorum.
Nitro 16 al aramıza katıl bu sıcak izmir havasında klimasız ortamda rahatsız etmeyecek fan gürültüsü ile oyun oynama keyfine katıl

Shourd

80+ Silver
Hitmani fulledim dls quality de RTX sadece 1 ayarı açık lan dedim bir deneyeyim bir fulledim felç geçirdi ekran kartı 6 GB ekran kartı 7-8 GB kullanmaya çalışıyor garibim.
yazık ekran kartına .d benim performans olarak çok sıkıntım yok çok iyi fiyata almıştım laptobu fsr 3 afmf geldi zaten bunlar gelemden 3050 ti 90w rakibiydi artık geçiyorda oyunlarda

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,093
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
yazık ekran kartına .d benim performans olarak çok sıkıntım yok çok iyi fiyata almıştım laptobu fsr 3 afmf geldi zaten bunlar gelemden 3050 ti 90w rakibiydi artık geçiyorda oyunlarda
Ben 3050 ti alacaktım iyi ki almamışım düz 3050 6GB lik yenilenmiş modelini aldım daha iyi.

Shourd

80+ Silver
Ben 3050 ti alacaktım iyi ki almamışım düz 3050 6GB lik yenilenmiş modelini aldım daha iyi.
gerçekten güzel seçim performans olarak 3050 ti biraz geçiyor ama 6gbla o açığı iyi kapatıyor ve geçiyor bile

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Deniz
Nitro 16 al aramıza katıl bu sıcak izmir havasında klimasız ortamda rahatsız etmeyecek fan gürültüsü ile oyun oynama keyfine katıl
öyle yapıcam bütçeye bağlı olarak 4060 veya 4070 alıcam zaten para ekleyeceğim 4050 almam tekrardan

gaziemir yanıyor zaten üstüne laptop yüzünden başım ağrıyor

oguuzysr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
463
İsim
Oğuz
İyiki satmışım şu victusu valla dünya varmış.

xTURANN

80+ Silver
Çok büyük ihtimalle yazılımsal.
Aldığım günden beri bende aynısını yaşıyorum. Oyundan çıktıktan sonra ben ayar değiştirmediğim sürece, 1 - 1.5 saat aynı şekilde çalışmaya devam edebiliyor. Bazen hiç normale dönmüyor. Fakat ben 0 bakım, 0 temizlik yaptığım için boşta 60 - 70 derecelerde. Lakin aldığım zamanlarda böyleydi.
Yaklaşık 1 yıl olacak alalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Deniz
Çok büyük ihtimalle yazılımsal.
Aldığım günden beri bende aynısını yaşıyorum. Oyundan çıktıktan sonra ben ayar değiştirmediğim sürece, 1 - 1.5 saat aynı şekilde çalışmaya devam edebiliyor. Bazen hiç normale dönmüyor. Fakat ben 0 bakım, 0 temizlik yaptığım için boşta 60 - 70 derecelerde. Lakin aldığım zamanlarda böyleydi.
Yaklaşık 1 yıl olacak alalı.
anlaşılan ısı değerleri değişse bile sorun aynı yani bende 40-45 derece sende 60-70 olması bir şey değiştirmiyor aynı şeyden muzdaribiz. ikinci el fiyatlara bakıp ilan açayım en iyisi.

xTURANN

80+ Silver
anlaşılan ısı değerleri değişse bile sorun aynı yani bende 40-45 derece sende 60-70 olması bir şey değiştirmiyor aynı şeyden muzdaribiz. ikinci el fiyatlara bakıp ilan açayım en iyisi.
Eğer programı kaldırınca, düzgün çalışıyorsa öyle kullan. Klavye aydınlatması için falan çok gerek yok. Ekstra bi boostta sağlamıyor çok fazla. Öyle dene.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
533
İsim
can
öyle yapıcam bütçeye bağlı olarak 4060 veya 4070 alıcam zaten para ekleyeceğim 4050 almam tekrardan

gaziemir yanıyor zaten üstüne laptop yüzünden başım ağrıyor
Haha menderesteyim bende nitro 16 4070 ihityacın varsa konusalım :D

Top Bottom