Neler Yeni

HP victus termal bakım zamanı geldi nerede yapılmalı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dragon Hunters
HP victus 16-s0023nt 5 aylık bilgisayar var garantisi mevcuttur garanti süreci içinde termal bakımı yetkili serviste ücretsiz bir şekilde yapılıyor mu ? Yapılıyorsa yetkili serviste yapcam yapılmıyorsa evde kendim sıvı metal uygulaması yapacağım tehlikeli bir uygulama anakart a değdiği anda kısa devre yaparak bilgisayarı bozabilir. Şuan işlemci sıcaklığı maksimum 92 dereceye kadar geliyor ekran kartı ise 78-80 civarında eskiden işlemci maksimum 78 idi ekran kartı ise 65-69 arasında takılıyordu. Ekran kartı vramlerinin üstünde termal macun benzeri bir şey var nedir ? Not: 1 ay bilgisayarı kullanmadım.

Son düzenleme:

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Öncelikle laptobu yükseltme ile kullanıyormusunuz ? Yükseltme laptoplarda ciddi fark yapıyor. 2. olarak fabrikasyon sıvı metal macun kullanılmayan laptopta bence çok sağlıklı olmaz. Servis ücretsiz yapmıyordur tahminimce o durum bir tek monsterda sanırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dragon Hunters
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarın altında boşluk yapması için bir demirden yükseltme ayağı kullanıyorum.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bilgisayarın altında boşluk yapması için bir demirden yükseltme ayağı kullanıyorum.

Buna rağmen 5 ayda termal bakım istemesi tuhaf. Dediğim gibi servisi arayıp sorun ama ücretli yapıyorlardır muhtemelen. Ve siz kendiniz bakım yapmaya çalışırsanız garanti dışı kalabilir, RAM ve SSD yükseltmede sıkıntı yok ama soğutmayı söküp macun yenilemede garanti dışı kalabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
ahmet yılmaz
hocam sıvı termal bence biraz riskli onun dışında servis yüksek ihtimal paralıdır elinizden geliyosa kendiniz yapın

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dragon Hunters
Tahmin ediyordum garantisi bozulur diye evde termal macun uygulaması yapıyordum HP Pavilion DV6 3050 et bilgisayarımda ekran kartı soğuk lehim yaptığı için bu bilgisayarı aldım. Şuan elimde termal macun olarak noxxen nx9 var videosu çekilmeden önce almıştım iş görür mü ? Teknik servisi ararım sorarım.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Tahmin ediyordum garantisi bozulur diye evde termal macun uygulaması yapıyordum HP Pavilion DV6 3050 et bilgisayarımda ekran kartı soğuk lehim yaptığı için bu bilgisayarı aldım. Şuan elimde termal macun olarak noxxen nx9 var videosu çekilmeden önce almıştım iş görür mü ? Teknik servisi ararım sorarım.

İyi bir macun olduğunu sanmıyorum en azından bi Arctic MX-6 iyi olur, laptoplarda macun dahada önemli. İyi bir sonuç alamassınız yoksa.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dragon Hunters
Thermal Grizzly Kryonaut 1gr alsam kullansam olur mu ?

Top Bottom