Neler Yeni

HP X24İH 144Hz IPS Monitör Alınır mı?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
@Selman Karaa @Mert Özkaya
Bugün öylesine Gaming Gecesini takip ettim ve fiyatı 2.3K olan TUF, 2.1K olan Acer monitör vardı düşündüğüm.
Acer olan 27 inç olduğundan ve masama sığmayacağından anında elendi, 165Hz olması da benim için eksiydi çünkü Replay açtığımda neredeyse 70-80fps düşüş yaşıyorum. Oyun esnasında takılma olmasını istemedim. Geriye kalan HP dışında alternatif TUF vardı ama o da maksimum 200TL iner diye düşündüm.

Sonra ne göreyim. Uzun zamandır 1700TL altında görmediğim TUF monitörlerden biri 1500TL'ye düşmüş. ASUS'un Cashback olayı ve taksitlendirmenin getirdiği ek ücretiyle monitörü 1435TL'ye almış oldum.

Konuda bahsettiğim HP Monitörü Ağustos ayının ortasında almayı düşünüyordum ama bir anda bu monitör indirime girince aldım. Belki de 1 ay sonra o HP monitör 1550TL yerine 1600-1700TL olacaktı. Şimdiden monitörü almış oldum.
Model: ASUS TUF VG249Q olması lazım.
Bazı kişiler ölü piksel sorunu yaşamış ama iadesini sağlamışlar. Umarım bana ölü piksel çıkmaz ve iade işlemleriyle uğraşmam.

Bu arada @Selman Karaa, hep böyle geleceği görüyor musun?

Anca 15 güne bakabilirim ki sen zaten o zaman almış olursun büyük ihtimal.
Gerçekten burada söylediğin şey oldu, çok şaşırdım.

Neyse iyi geceler. Monitör geldiğinde ilk olarak ölü piksel testi, sorunsuzsa dewamke.

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Beni bilenler vardır, sık FPS oyunu oynayan birisiyim ve şu anda Philips'in 4ms 75Hz bir monitörüne sahibim.

Uzun araştırmalar sonucu hem IPS panel olan, hem Pivot içeren, hem de 144Hz 1ms olan uygun fiyatlı bir monitör buldum.
HP'nin X24İH Monitörü. Aslında 27 inç bir monitör alacaktım ancak masamda çift monitör bulunması gerekiyor ve 27inç ile 24inç monitörler yan yana çok sıkışık oluyor. Bu yüzden 24inç tercih ediyorum.

Bu monitörde ghosting sorunu var mıdır? Alınır mı? Fiyatına değer mi?

Link: Bağlantı
Sen masayı değiştir 27' den küçük alma öyle diyeyim.İleride pişman olmamak için her zaman büyük panel önerimdir.

Edit:Almış ,hayırlı olsun Alp.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
Bugün öylesine Gaming Gecesini takip ettim ve fiyatı 2.3K olan TUF, 2.1K olan Acer monitör vardı düşündüğüm.
Acer olan 27 inç olduğundan ve masama sığmayacağından anında elendi, 165Hz olması da benim için eksiydi çünkü Replay açtığımda neredeyse 70-80fps düşüş yaşıyorum. Oyun esnasında takılma olmasını istemedim. Geriye kalan HP dışında alternatif TUF vardı ama o da maksimum 200TL iner diye düşündüm.

Sonra ne göreyim. Uzun zamandır 1700TL altında görmediğim TUF monitörlerden biri 1500TL'ye düşmüş. ASUS'un Cashback olayı ve taksitlendirmenin getirdiği ek ücretiyle monitörü 1435TL'ye almış oldum.

Konuda bahsettiğim HP Monitörü Ağustos ayının ortasında almayı düşünüyordum ama bir anda bu monitör indirime girince aldım. Belki de 1 ay sonra o HP monitör 1550TL yerine 1600-1700TL olacaktı. Şimdiden monitörü almış oldum.
Bazı kişiler ölü piksel sorunu yaşamış ama iadesini sağlamışlar. Umarım bana ölü piksel çıkmaz ve iade işlemleriyle uğraşmam.

Neyse iyi geceler. Monitör geldiğinde ilk olarak ölü piksel testi, sorunsuzsa dewamke.
Özellik olarak bazı küçük farklılıklar dışında X24ih ile aynı sayılırlar. Monitörü 1435TL ye baya uyguna almışsın, ben de olsam bu fiyatlar durumunda onu tercih ederdim, ölü pixel çıkmazsa ne güzel.

Bu arada hipotezimin doğru çıkmasına sevindim xD :D

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Özellik olarak bazı küçük farklılıklar dışında X24ih ile aynı sayılırlar. Monitörü 1435TL ye baya uyguna almışsın, ben de olsam bu fiyatlar durumunda onu tercih ederdim, ölü pixel çıkmazsa ne güzel.
20 stok vardı 12 stok kalmışken gördüm aldıktan 1 dakika sonra ürün eski fiyatına döndü :D
Gerçi Gaming Gecesi fiyatından 1 adet alım yapılabiliyor ondan kaynaklı olabilir.
Bu arada hipotezimin doğru çıkmasına sevindim xD :D
Yakında kulaklık konusu açarsam ona da yazar mısın :blobdance:

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849

O zaman sana incelememi bırakayım 😃

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
O zaman sana incelememi bırakayım 😃
Hayatımda daha iyi bir tesadüf görmedim.
Selman'ın kullandığı monitörü almayı düşünüyorum ve Selman benim monitörü 15 gün içinde alacağımı tahmin ediyor ve bu gerçekleşiyor. Bu yetmezmiş gibi aldığım monitörü sen de kullanıyorsun.

Bu üçlü...

Teşekkürler :D

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Hayatımda daha iyi bir tesadüf görmedim.
Selman'ın kullandığı monitörü almayı düşünüyorum ve Selman benim monitörü 15 gün içinde alacağımı tahmin ediyor ve bu gerçekleşiyor. Bu yetmezmiş gibi aldığım monitörü sen de kullanıyorsun.

Bu üçlü...

Teşekkürler :D
Tesadüf 😃 Ben de gaming gecesinden almıştım 1600'e.
Tek eksisi yazdığım gibi siyah ekranlarda yanlardan çıkan ışık sızması. Normal kullanımda belli olmuyor fakat siyah bir ekran açtığında çok bariz belli. Çoğu IPS panelde bu sıkıntı var maalesef.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Tek eksisi yazdığım gibi siyah ekranlarda yanlardan çıkan ışık sızması. Normal kullanımda belli olmuyor fakat siyah bir ekran açtığında çok bariz belli. Çoğu IPS panelde bu sıkıntı var maalesef.
Bu kadar fazla mı XD
Mevcut Philips Monitörüm Böyle..

Ekler

• IMG_20210416_165632_878.jpg
    IMG_20210416_165632_878.jpg
    577.9 KB · Hit: 40
  • IMG_20210416_165529_371.jpg
    IMG_20210416_165529_371.jpg
    643.5 KB · Hit: 38
  • P_20210416_165451.jpg
    P_20210416_165451.jpg
    4.3 MB · Hit: 44