Neler Yeni

HTC Vive cosmos Custom Önerisi

GTX4090

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
GTX4090
Merhaba arkadaşlar Bi konuda yardım edebilirmisiniz yada fikirleriniz varsa belirtirseniz gerçekten çok sevinirim.
ben bu sanal gözlüğe (htc vive cosmos)
htc-vive-cosmos-elite-sanal-gerceklik--5bfd51.jpg

custom bir şey yapmak istiyorum.
yapma nedemimde şu ; sinir bozucu bi durum arkasındaki daire düğme varya. o bende kırıldı. plastik zaten. oynaya oynaya mecbur oynamak zorunda kaldım çünkü kafaya oturmuyor. hiç kullanışlı deil.
keşke oculus alsaydım. custom yaparsam gerçekten gözlük rahatlıcak ve kafaya tam oturucak. çünkü gözlüğün tüm gerekli bileşenlerinin olduğu bölge sadece ön kısmı . ve inanılmaz hafif o ön kısmı
tüm ağırlığı arkasındaki tutacak ve kulaklık kısmı yapıyor. ve dediğim gibi o arkasında daire olmadığı sürece o arkasındaki her şey çok gereksiz ve ağır. şimdi ben uğraşa uğraşa arkasındaki ağırlık olan yeri çıkardım. sökmedim tabi bi ayarı varmış arkasındaki kısım çıkabiliomuş tabi ince ince vidayla yapılıyor. artık benim amacım sadece gözlüğün ön kısmı yani önemli yerinin kafama bir şekilde oturması arkasındaki ağır olan fazlalık olmadan.
dediğim gibi çıkardım arkasındaki şeyi ürün kulaklık ve tutacak olmadan aşırı hafif. eğerki önerileriniz varsa sizce nasıl takabilirim. kafaya uygun bir şekilde yada bir mekanizma yapabilirmiyim. benim aklımda şöyle bişe var. ön kısmına kumaşdan bir kaplama konulcak. kumaş kaplama gözlüğe monte edilcek. ( bir şekilde artık nasıl olur bende bilmiyorum ) çünkü gözlüğün dış kısmı nda herhangi bir çıkıntı yada tutacak yok. düz yani yüzeyi. bişe bağlasan bağlayamassın. anca bantla bağlarsın oda kullanışlı olmaz. tutmaz. yün kumaşı bağladık diyelim. yün kumaşla birlikte arkaya kafaya nası tuturucam onu düşünüyorum. aklımda 2 . fikir de şu.
gözlüğün yan kısımlarında (emojiyle gösterim) ' ] ' şu şekilde çıkıntılar olucak. yani daire şeklinde bir şey monte edicez her iki yan tarafa. o dairenin içlerine tutacak ipi koyulucak sonra kafanın arkasında sıkıştırılıcak.
bu konuyla ilgili fikirleriniz varsa yazarsanız çok sevinirim. çünkü gözlük hiç kullanışlı deil arkadaki döndürme düğmesi olmadığı sürece. yeniden belirtim. kafaya oturması lazım çünkü kafaya oturmayınca görüntü bulanıklaşıyor. gözlük oturmuyor çünkü. güneş gözlüğü misali olucak. ama arkadan sıkıştırmalı..

okuduğunuz için teşşekür ederim. fikirleriniz varsa belirtirseniz sevinirim. iyi forumlar..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,074
Üyeler
140,763
Son üye
scacotz
Top Bottom