Neler Yeni

Huawei Freebuds 4i GERÇEK Kullanıcı Deneyimi

ekrks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Egemen Karakış
Arkadaşlar hepinize selam.
Belki birilerine faydam olur, daha iyi bilgilenmesini sağlarım diye bunları yazıyorum.
Ön siparişe açıldığından beri merakla beklediğim Huawei Freebuds 4i'yi aradan biraz zaman geçtikten sonra satın aldım. Gerçekten bu fiyat segmentinde teknik özellikler bakımından hayli başarılı duruyordu.
Youtube'da izlemediğim incelemesi kalmamıştır. Yani gerçekten her videoyu izledim. Bazılarını 2 3 kez izlemişimdir. Sonuçta bir ürün alacağım ve bu ürünün benim beklentilerimi karşılaması gerekiyor. Ama ne oldu? KARŞILAMADI.
Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterim ki eğer gerçekten kulağımda bangır bangır ve olabildiğince temiz berrak sesler duymak istiyorum diyorsanız uzak durun. Bu kulaklıktan hemen önce kullandığım Sony WH c310 modeli ile kıyaslayacak olursam bile Sony'nin neden en büyük kulaklık üreticilerinden biri olduğu çok kolay anlaşılıyor.
Gerçekten tam kablosuz bir kulaklığa geçmek istiyordum. Boyundan askılı bluetooth kulaklıkların da kendilerine has dezavantajları var tabi kabul ediyorum.
Şimdi gelelim kulaklığın beklentilerimi neden karşılamadığına.
Şöyle bir youtubeda incelemelerini izlerseniz incelemelerde olumsuz şeylerden hemen hemen hiç bahsedilmediğini göreceksiniz. Ya bir ürün bu kadar mükemmel olabilir mi? Olamıyor maalesef.
Kulaklıkta aktif gürültü engelleyici mevcut. İlk defa aktif gürültü engelleyicili bir kulaklık kullandığım için bu konuda eleştiri yapabilecek durumda değilim. Bana göre gayet başarılı. Zaten o da olmasa kulaklık bırakın 750 lirayı 250 lira etmez bana göre.
Dediğim gibi olumsuz şeylerden bahseden herhangi bir kanal göremedim.
Kulaklığı kullanmaya başladığım ilk andan itibaren ses kalitesinin ve ses yüksekliğinin standart kablolu telefon kulaklıklarından bir tık öteye geçemediğini gördüm.
Hani airpods ilk çıktığında kablolu kulaklığın kablosunu kesmişler dendi ya. Aynı o hesap. Bu tip markaların ana işi kulaklık olmadığından hep bir çekincem vardı. Haklıymışım.
Ses yüksekliği ne kadar yüksek olmasa da aktif gürültü engelleyici ile birlikte dışarıdaki seslerden arındığınız için sıkıntı yaşamıyorsunuz bunun adına.
Gelelim bir diğer soruna. Bağlantı. Evet evet şaka gibi ama bağlantı kopuyor. Bu arada Xiaomi Mi 10T Pro kullandığımı belirteyim. Telefon kaynaklı olabileceğini düşünen varsa. Hemen anlatayım ne bu bağlantı sorunu.
Sağ cebimde telefon sol cebimde kutu kulağımda kulaklık. Bu şekilde yolda normal bir şekilde yürüyorsunuz diyelim. Aniden sağa bakmak istediğinizde müzik duruyor. 1 2 saniye atlıyor ve normale döndüğünüzde devam ediyor. Aniden kafanızı aşağı eğiyorsunuz müzik aynı şekilde kesiliyor. Bunu ev ortamında hiçbir şekilde yaşamadım ama. Dışarıda böyle bir sorunla karşılaşmak benim için ciddi bir problem. Ve aldığım ilk günden bu yana dışarıda kullandığım her anda bunu aralıksız yaşadım. Bazen ard arda iki kez oluyor. Bu gerçekten sinir bozucu. Eğer bu sorunlar yazılım güncellemesi ile çözülmez, devam ederse servise bavşuracağım.

Okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Ürünü satın almak isteyenler varsa aranızda mutlaka söylediklerimi ciddiye almaları gerek. Hepinize iyi günler dilerim.

Ekler

• huawei-freebuds-4i-turkiyede-iste-ozellikleri-ve-fiyati-3.jpg
    huawei-freebuds-4i-turkiyede-iste-ozellikleri-ve-fiyati-3.jpg
    75.3 KB · Hit: 73
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,366
Üyeler
141,439
Son üye